wypłaty w ruletce

wypłaty w ruletce

➤ Jak grać w ruletkę: zasady, szanse i wypłaty

Gra w ruletkę ma zasady, które są łatwe do zdobycia, a najlepsze jest to, że początkujący i doświadczeni gracze mają takie same szanse na wygraną. W większości gier kasynowych praktyka czyni mistrza, ale jeśli chodzi o ruletkę, wszystko, czego potrzebujesz, to szczęście i solidne zrozumienie zasad. W oparciu o ich oczekiwania i bankroll, gracze mogą wybrać agresywną strategię obstawiania lub uzyskać mniejsze potencjalne wygrane w zamian za lepsze wygrane.

Aby lepiej zrozumieć ruletkę, zalecamy:

Historia gry zaczyna się ponad 300 lat temu, pod koniec XVII wieku, a Francuzowi Blaise'owi Pascalowi przypisuje się ten wynalazek. Najwyraźniej próbował stworzyć maszynę perpetuum mobile, ponieważ badał prawdopodobieństwo, ale wynik zaskoczył go. Koło ruletki zyskało stosunkowo dużo przyczepności stosunkowo szybko i pod koniec wieku było popularną grą w Paryżu.

Istnieje wiele historii, które współcześni gracze lubią udostępniać w ruletce, a większość z nich dotyczy złych uderzeń i niesamowitych downswingów. W tamtych czasach legendy miały nieco inny smak, a niektórzy twierdzili, że Francuz Francois Blanc był tak zdeterminowany, aby zdobyć sekrety gry, że zawarł umowę z diabłem.

Argumentem często przytaczanym na poparcie tego twierdzenia jest to, że liczba na kole zwiększy się do 666, więc zdecydowanie musi być coś bezbożnego. Nie trzeba jednak wielkiego fana Goethego i jego Fausta, aby zakochać się w grze, ale ta teoria może się przydać, gdy przejdziemy przez surową passę. Zawsze lepiej jest obwiniać kogoś za swoje porażki, szczególnie diabła, zamiast brać odpowiedzialność za błędne zachowanie hazardowe.

Z biegiem czasu kasyna postanowiły poprawić przewagę kasyna, a ponieważ wyobraźnia nie jest ich mocną stroną, rozwiązaniem było dodanie kolejnego zera. Tabela zakładów wielokrotnie zmieniała strukturę, a kiedy gra była importowana do Ameryki, zmiany te urosły. Francuska ruletka ma bardziej tradycyjny układ i oferuje lepsze kursy dla graczy, jednocześnie dodając dwie specjalne zasady dla koneserów.

Jeśli nie wymyśliłeś już obiektu gry w ruletkę, prawdopodobnie powinieneś trzymać się z daleka od koła. Celem jest wygrywanie jak najwięcej w każdej sesji, w której grasz i unikanie downswingów na dłuższą metę, głupie. Na bardziej poważny ton, gracze powinni poprawnie odgadnąć liczbę, na którą piłka wyląduje po zakręcie. Istnieje kilka rodzajów zakładów do wyboru, a każda z nich ma inną wypłatę, przy czym najbardziej prawdopodobne jest, że wygrywają najlepiej płacące zakłady.

Zasady mówią, że gracze powinni obstawiać zakłady zanim piłka zacznie spadać, ale możliwe jest obstawienie, gdy koło jest w ruchu. Krupier to ten, który sprawdza koniec fazy licytacji, a gdy piłka zatrzyma się w miejscu ostatecznego spoczynku, zwycięzcy zostają opłaceni i rozpoczyna się nowa runda. Obowiązkiem dealera jest usunięcie wszystkich przegrywających zakładów i podniesienie znacznika z wygrywającego numeru.

Oprócz tych zasad ruletki, są też takie, które muszą robić więcej z etykietą, ale mimo że są niepisane, są równie ważne. Na przykład ludzie, którzy oglądają grę, nie mogą siadać przy stole do ruletki, a krupier poprosi ich o odejście. Ci, którzy grają, mają postawić zakłady tak szybko, jak to możliwe, nie ingerując w swoich rówieśników, tak aby każdy mógł postawić zakład, zanim krupier zwróci "więcej zakładów".

Gdy gracz kupi żetony z kasjera kasyna, może postawić na dowolną liczbę, grupę numerów lub obszary zakładów. Jedynym problemem jest to, że mają ograniczony czas na to i w kasynach lądowych, gdzie wiele osób gra przy tym samym stole, może stać się nieco zatłoczone.

Krupier może również pomóc w obstawianiu zakładów, o ile poprosi o to gracz, ale może łatwo zostać przytłoczonym, gdy otrzymuje wiele podobnych wniosków. Natomiast ci, którzy zdecydują się grać w ruletkę online, nie będą mieli tego samego problemu, ponieważ decydują, kiedy koło zacznie się kręcić. Jedynym wyjątkiem od reguły są kasyna online oferujące dealerów na żywo, ponieważ obowiązują te same zasady, co w kasynach tradycyjnych.

Zasadniczo istnieją dwie kategorie zakładów na ruletkę, które mają nazwę zakładów zewnętrznych i wewnętrznych. Ci pierwsi są bardziej skłonni do wyłonienia zwycięzcy, ponieważ szanse na wygraną wynoszą 50-50, podczas gdy wewnętrzne zakłady są bardziej ryzykowne, ale mogą powodować większe wypłaty.

Być może najbardziej popularnym zakładem w ruletce jest Czerwony lub czarny zakład, który płaci nawet pieniądze i pozwala graczom obstawić dowolny kolor. Jeśli gracz wygra, zachowa stan początkowy i otrzyma taką samą kwotę. Nieparzysty czy parzysty ma taki sam współczynnik wypłat, z tą różnicą, że gracze stawiają na stare i parzyste liczby. The Wysoko czy nisko to także zakład o wyrównanej wysokości, który dotyczy liczb od 1 do 18 lub od 19 do 36, a we wszystkich tych zakładach w ruletce dom wyciąga swoją przewagę z pola zerowego.

Jest rzeczą oczywistą, że ci, którzy grają w amerykańską ruletkę, która ma dwa zera, będą musieli sobie radzić z większą przewagą. Natomiast ci, którzy preferują francuską ruletkę, która jest wersją europejskiej ruletki, mają większe szanse na wygraną, ze względu na zasadę "w więzieniu". Zasadniczo, jeśli kulka wyląduje na zero, gracz nie traci zakładu, zamiast tego jest zablokowany dla kolejnego obrotu. Jeśli następny zakład zostanie zwycięzcą, pieniądze zostaną zwolnione, jeśli nie trafią do kasyna kasyna.

Nieco inny rodzaj zakładów zewnętrznych to te, które płacą 2-1, a szanse wygranej wynoszą zaledwie 33%. Najbardziej popularna wersja znajduje się na Dziesiątki, gdzie gracze mają postawić na pierwsze 12 numerów, drugie lub trzecie. To samo dotyczy Kolumny zakład, przy czym oczekuje się, że gracze postawią 12 liczb, a jedyną różnicą jest rozkład na siatce zakładów.

Wszystkie zakłady zewnętrzne są jasno określone na stole do ruletki, z określonymi miejscami dla każdego zakładu.

Tego rodzaju zakłady nie są odpowiednie dla graczy, którzy unikają ryzyka, ponieważ szanse na wygraną są mniejsze, chociaż potencjalne zyski są zwiększone. Hazardziści często stawiają na jedną liczbę, a jeśli wygrywają, wygrywają od 35 do 1. Należy pamiętać o tym, że gracze mogą postawić na zero lub podwójne zero, jeśli grają w amerykańską ruletkę, zwrot z inwestycji wynosi 35 do 1, a kurs wynosi 37 do 1.

Drugi najbardziej ryzykowny zakład jest podzielony, ponieważ gracze obstawiają dwie liczby i jeśli dokonają prawidłowej prognozy, początkowy zakład zostanie zwiększony 17 razy. Zakład Street jest w zasadzie fantazyjną nazwą zakładu, który płaci 11 do 1, jeśli gracz podejmie właściwe założenie, a piłka wyląduje na jednym z trzech wskazanych przez niego liczb. Aby obstawić ten zakład, gracze powinni umieścić żeton na linii, która oddziela zakłady zewnętrzne od wewnętrznych.

Zakład na narożnik płaci 8 do 1 i jest dokonywany poprzez umieszczenie żetonu na skrzyżowaniu czterech liczb, wskazując intencję gracza na obstawianie wszystkich sąsiadujących liczb. Pięć zakładów liczbowych jest rzadko używane ze względu na fakt, że odnosi się tylko do amerykańskiej ruletki i ma masywne przewagi kasyna na poziomie 7,9%, podczas gdy zwrot z inwestycji wynosi 6 do 1. Szanse są znacznie bardziej sprawiedliwe, jeśli wybierzesz podwójną ulicę , ponieważ stawiasz na sześć liczb, a wypłata 5 do 1.

* = Prawdopodobieństwo wygranej w europejskim kole

** = Prawdopodobieństwo wygranej w amerykańskim kole

Najlepszym sposobem na opracowanie własnego zestawu strategii jest granie w darmową ruletkę online w renomowanym kasynie, takim jak Royal Panda, i rozpoczęcie eksperymentów.

Rodzaje ruletki i układ tabeli

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje kół ruletki, z rozróżnieniem między liczbą zero-miejsc. Wersja europejska jest uważana za uczciwą, ponieważ zawiera jedno zero, podczas gdy jej amerykański odpowiednik zwiększa przewagę kasyna, dodając slot 00.

Oprócz 36 regularnych numerów, amerykańskie koło ruletki ma dwa zielone miejsca, które mają wpisane 0 i 00. Znajdują się po przeciwnej stronie koła, podobnie jak wszystkie kolejne i tego samego koloru. Dystrybucja regularnych numerów różni się także od europejskiej ruletki i tak właśnie działają one w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara: 0, 2, 14, 35, 23, 4, 16, 33, 21, 6, 18, 31, 19, 8, 12, 29, 25, 10, 27, 00, 1, 13, 36, 24, 3, 15, 34, 22, 5, 17, 32, 20, 7, 11, 30, 26, 9, 28.

Ponieważ w europejskiej ruletce jest jedno miejsce zerowe, producenci nie muszą się upewnić, że znajduje się on po przeciwnej stronie bębna z dowolnej liczby. Reguła nadal obowiązuje dla tych samych numerów kolorów i kolejnych, ale kolejność jest inna i postępuje w następujący sposób, zgodnie z ruchem wskazówek zegara: 26, 3, 35, 12, 28, 7, 29, 18, 22, 9, 31, 14, 20 1, 33, 16, 24, 5, 10, 23, 8, 30, 11, 36, 13, 27, 6, 34, 17, 25, 2, 21, 4, 19, 15, 32.

Na pierwszy rzut oka nie ma różnicy między francuską a europejską ruletką, ponieważ koła mają ten sam układ, a liczby są ułożone w tej samej kolejności. Jedyna różnica między tymi dwiema grami polega na tym, że francuska ruletka ma dwie specjalne zasady, które noszą nazwę "En Prison" i "La Partage". Pierwsze rzuty rozpoczynają się, gdy piłka wyląduje na zero i jak wyjaśniono powyżej, gracze nie stracą zakładu, zamiast tego będą mieli drugą szansę na dokonanie prawidłowej prognozy. "La Partage" pomaga również graczom, którzy korzystają z zakładu o wyrównanej kwocie, aby odzyskać połowę swoich inwestycji, ponieważ 50% ich zakładu zostanie natychmiast zwrócone, jeśli piłka wyląduje na 0.

Najważniejsze jednak, co powinieneś mieć przed udaniem się do najbliższego kasyna, aby grać w ruletkę, to grać odpowiedzialnie za pieniądze, które możesz stracić. Powodzenia!

Ruletka online jest fascynującą grą i dostarcza ogromnej ilości emocji, szczególnie jeśli chodzi o przewidywanie, że masz szczęście na kole ruletki. Istnieje kilka odmian ruletki online, ale dwie główne odmiany, które omówię, to słynne europejskie i amerykańskie gry w ruletkę.

Obie gry w ruletkę są zgodne z tymi samymi zasadami i opcjami zakładów, z wyjątkiem różnic w jednym aspekcie. Amerykańska ruletka ma dodatkowy slot o wartości "00". Tak więc europejska ruletka ma 37 automatów, a amerykańska ruletka ma 38 automatów. Oczywiście, zdecyduj się grać w ruletkę w europejskiej ruletce, ponieważ szanse wygranej i wypłaty ruletki są większe przy mniejszej liczbie slotów niż w amerykańskiej ruletce. Aby odświeżyć systemy zakładów gier ruletkowych, spójrz na krótką listę zakładów i ich odpowiednie wypłaty ruletki:

 • 0 i 00 - zakłady postawione na tych wypłatach wynoszą 35 do 1
 • Prosto w górę - umieszczony na jednym numerze płaci 35 do 1
 • Wiersz 0 i 00 - wypłaca 17 do 1
 • Rozdzielać - zakłady na dwie liczby płacą 17 do 1
 • Trio - obstawia 0,1, 2 lub 00, 2, 3 płaci 11 do 1
 • Kąt - zakłady na cztery liczby wypłacają 8 do 1
 • Pięć liczb - zakłady na liczby 0,00,1,2 i 3 wypłacają 6 do 1
 • Ulica - zakłady na rząd trzech liczb wypłacają 11 do 1
 • Linia - zakłady na dwie "ulice" wynoszą 5 do 1
 • Tuzin - zakłady na pierwszy 12, drugi 12 lub trzeci zestaw 12 liczb wypłacają 2 do 1
 • Kolumna - zakłady na całą kolumnę liczb płacą 2 do 1
 • Wysoko czy nisko - zakłady na numery 1-18 lub 19-36 wypłacane od 1 do 1
 • Czerwony lub czarny - zakłady na jedną z kolorowych liczb wypłacane są od 1 do 1
 • Nieparzysty czy parzysty - zakłady na nieparzystą lub parzystą liczbę płacą od 1 do 1

Kasyno online Amerykańska i europejska ruletka

Oryginalnie, europejskie koło składa się z 37 liczb, które wahają się od 0-36 alternatywnie w kolorze czerwonym i czarnym i losowo ułożone. Amerykańskie koło składa się z dodatkowego gniazda, które składa się z 38 liczb, które wahają się od 0-36 plus 00. Podwójne zero jest jedyną różnicą w dwóch odmianach, ale robi wielką różnicę. Wszystkie wypłaty pozostają takie same dla obu gier.

Mimo, że gry w ruletkę mogą wydawać się łatwe, jest dużo szczęścia i umiejętności, które pomogą Ci skorzystać. Na pewno masz szczęście, gdy Dom ma niższą krawędź. Daje ci to większą szansę na wygraną. Europejska odmiana daje 5,2% szans na wygraną w domu, a amerykańska oferuje zaledwie 2,6%.

Shopping Spree Progressive Jackpot

Ta gra jest z pewnością najlepszym przyjacielem dziewczyny! Shopping Spree Slot to fajna gra dla tych, którzy lubią robić zakupy.

Gniazdo MidLife Crisis

Jeśli chcesz zagrać w jednym z czołowych jackpotów progresywnych online, powinieneś rozważyć grę w automacie Mid-Life Crisis.

Caribbean Stud Poker

Caribbean Stud Poker jest podobny do pokera, ale możesz postawić zakład progresywnego jackpota.

Wypróbuj DARMOWE Automaty do gry tutaj

 © Roulette Wypłaty | Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nowa oferta dla klientów. T&C Zastosuj. 18+. Rozgrywaj odpowiedzialnie.

Wygląda na to, że masz włączoną funkcję AdBlock. Aby zobaczyć najlepsze kasyna online, wyłącz funkcję AdBlock.

Uproszczone wypłaty ruletki

Gra w ruletkę może wydawać się na pierwszy rzut oka skomplikowanym układem stołów, często wywołującym zastraszanie u potencjalnych graczy ruletki. Ale ruletka to bardzo interesująca i fascynująca gra, opisana przez graczy kasyna ruletkowego.

Układ tabeli składa się z kilku cyfr składających się z wewnętrznego i zewnętrznego układu liczb. Koło ruletki ma na nich numery z naprzemiennymi kolorami czerwieni i czerni. Jedno zero na kole ruletki ma kolor zielony, podobnie jak kolor podwójnych zer znalezionych w amerykańskim kole ruletki.

Struktura układu tabeli jest powiązana z różnymi sposobami, w jakie gracz może postawić zakład na grę w ruletkę. Każdy rodzaj zakładu na stole do ruletki jest zawsze z odpowiednikiem ruletki, który określa, ile wypłaty gracz ruletki otrzyma z ich zakładów.

Gracze muszą zapoznać się z zakładami do ruletki i ich wypłatami, aby w pełni zrozumieć działanie gry w ruletkę. Zrozumienie kilku sposobów obstawiania w ruletce nie jest tak skomplikowane, jak początkowo sądzą inni gracze w kasynie online.

Najbardziej podstawową nauką gracza ruletki jest znajomość związku między typem zakładu a odpowiadającą mu wypłatą, którą gracz wygra z typem zakładu, który wykonał. Tabela wypłat ruletki to łatwe odniesienie, dzięki któremu gracz może lepiej zrozumieć relacje między zakładami i wypłatami w ruletce.

Stół do ruletki ma układ wewnętrzny i zewnętrzny. Obstawianie na stole ruletki pozwala graczowi postawić zakład w jednej liczbie, zwanej zakładem straight, który daje wypłatę w stosunku 35: 1. Oznacza to, że zakład dolara gracza na pojedynczą liczbę przyniesie im 35 $, czyli 35-krotność zakładu gracza. Poniżej znajdują się inne sposoby umieszczania zakładu wewnętrznego na stole do ruletki:

Złożenie zakładu na 2 numery daje wypłatę 17: 1. Zakład na 3 numery daje wypłatę w wysokości 11: 1, podczas gdy zakład 4-liczbowy daje wypłatę w wysokości 8: 1 i 6 liczbowy zakład wypłaca graczowi wygraną 5: 1. Należy zauważyć, że zakład z pięcioma liczbami dotyczy wyłącznie amerykańskiej ruletki, w której gracze mogą obstawiać dodatkowe podwójne zera znajdujące się w amerykańskiej wersji koła ruletki.

Zakład zewnętrzny z drugiej strony umożliwia graczom obstawianie przy niższej wypłacie wynoszącej tylko 1: 1. Rodzaje zakładów zewnętrznych można zrobić, umieszczając zakład na parzyste lub nieparzyste liczby. Gracze mogą dalej grać na podstawie kolorów czarnych lub czerwonych z tą samą wypłatą.

Zrozumienie zakładu ruletki i jego wypłaty jest stosunkowo łatwe. Gdy gracz uzyska pełne zrozumienie tych elementów, może lepiej docenić fascynującą i ekscytującą grę ruletki.

Odkryj, jak grać w ruletkę

Ten artykuł dotyczy kół ruletki, ale najpierw cofnijmy się o krok.

Jeden z moich wcześniejszych wpisów na blogu dotyczył tablic dartowych. Zadał pytanie:

Gdzie jest najlepsze miejsce do gry w rzutki? (W celu uzyskania najwyższego oczekiwanego wyniku za pomocą jednego rzutu).

To nie jest trywialne pytanie, ponieważ tablica do rzutek jest sprytnie zaprojektowana.

Na tablicy rzutowej obszary o wysokim wskaźniku są usytuowane w sąsiedztwie regionów o niskiej punktacji. Jeśli uda ci się trafić w segment o wysokiej wartości punktowej, to świetnie, ale jeśli go przegapisz, zostaniesz poważnie ukarany. Inne regiony mają wiele regionów o średniej punktacji jako bliskich sąsiadów.

Może lepiej dążyć do jednego z tych średnich obszarów? Nie osiągniesz wielkich wyników, ale nie uzyskasz również niskich wyników. Czy te rzeczy się znoszą?

Prawda jest (jak wiele rzeczy), to zależy.

To zależy od umiejętności. Jeśli jesteś świetnym graczem w rzutki i możesz konsekwentnie rzucać, to tak, za wszelką cenę zmierzaj do regionów o wysokiej punktacji; Będziesz uderzał przez większość czasu i zmaksymalizować oczekiwany wynik. Na drugim końcu skali, jeśli jesteś naprawdę kiepskim graczem, powinieneś po prostu wycelować w dziesiątkę na środku planszy. Dla ciebie, dostaję każdy wynik z twojej lotki to wygrana! Po prostu uderzenie na deskę to osiągnięcie!

Dla graczy z umiejętnościami w środku, w zależności od tego, jak dobry (dokładny) jesteś, twój cel ma się zmienić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcam do przeczytania mojego wcześniejszego artykułu.

Widzimy, że istnieje logika do rozmieszczenia wyników wokół planszy do gry w rzutki. Ze względu na kontrolę, poinformowany gracz może dokonać wyboru, aby celować w region o wysokiej maksymalnej punktacji (który ma wysoką wariancję) lub sprawić, aby był bardziej niezawodny i mniej ryzykowny, w kiepskim regionie.

Dlaczego więc liczby w kole ruletki są ułożone pseudolosowo? To nie tak, że gracz ruletki ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca, w którym kulki lądują. Dlaczego nie umieścić wszystkich liczb w porządku liczbowym i nie można z tym skończyć?

Jeśli spojrzymy na oficjalne koło ruletki, liczby nie są w porządku:

Zdjęcie: bejadin.info

Dlaczego po prostu nie oznaczać ich etykietami zwykłymi? Zanim spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, najpierw rzućmy okiem na sposób ich uporządkowania.

Nazwa "ruletka" pochodzi od francuskiego, a nazwa oznacza "małe koło". Jest pewne wskazanie, że wynalazcą koła był nikt inny niż matematyk Blaise Pascal.

"Nie możesz pobić stołu do ruletki, chyba że kradniesz z niego pieniądze."

Istnieją dwa główne style koła ruletki w użyciu: europejski i amerykański.

Europejskie koło ma 37 kieszeni, w które może wylądować piłka. Są one ponumerowane 1-36 plus jedno zero. Liczby niezerowe są w połowie czerwone, a na wpół czarne. Oto ich zamówienie:

0 32 15 19 4 21 2 25 17 34 6 27 13 36 11 30 8 23 10 5 24 16 33 1 20 14 31 9 22 18 29 7 28 12 35 3 26

Amerykańskie koło ma 38 kieszeni, taką samą numerację jak powyżej, ale ma również kieszeń "double zero" (więcej o tym później). Oto zamawianie na amerykańskim kole. (Zauważ, że to nie tylko dodanie kieszeni "00", wszystkie liczby są w różnych pozycjach).

0 28 9 26 30 11 7 20 32 17 5 22 34 15 3 24 36 13 1 00 27 10 25 29 12 8 19 31 18 6 21 33 16 4 23 35 14 2

Oto, jak wyglądają warianty dwóch kół. Europejska, z pojedynczym zerem, pokazana jest po lewej. Amerykanin, z podwójnym zerem, po prawej.

Jest kilka interesujących rzeczy dotyczących dystrybucji:

Na obu kołach, jeśli zsumujesz wartości wszystkich liczb na kole, otrzymasz w sumie 666. Nic dziwnego, że ruletka nazywa się czasem "diabelskim kołem"

Ponumerowane kieszenie (niezerowe) na obu kołach są w połowie czerwone, a na wpół czarne.

Na kole europejskim liczby zmieniają się na czerwono-czarne (z umieszczonym w środku zielonym zerem).

Liczby na europejskim kole zamieniają się na wysokie (19-36) i niskie (1-18), prawie idealnie. Jedynym miejscem, w którym się to nie dzieje, jest miejsce, w którym 5 jest obok 10.

Rozkład czerwieni i czerni jest różny. Liczby nieparzyste (1-10) są czerwone, a nawet czarne. To na przemian (11-18), gdzie liczby nieparzyste są czarne, a nawet czerwone. (19-28) są dziwne czerwone, a nawet czarne, a (29-36) są dziwne, czarne i czerwone nawet.

Na amerykańskim kole numery przeciwne różnią się tylko o jeden. na przykład 27 jest naprzeciwko 28, 19 jest naprzeciwko 20, 5 jest naprzeciwko 6 ...

Liczby zmieniają się na czerwono czarne na amerykańskim kole, aż do dwóch zerowych kieszeni. (Jest ta sama kolorowa kieszeń po każdej stronie zera).

Oto rozkłady w formie wykresu. Najpierw europejski:

Teraz Amerykanin:

W ten sposób dane te wyglądają jak wykresy radarowe. Na poniższych diagramach promień pokazuje wartość kieszeni w tym miejscu. Wykres radarowy koła europejskiego (po lewej) wygląda dość przypadkowo (ale spiczasty, z każdym innym punktem na wejściu lub wyjściu). Fabuła amerykańskiego koła wygląda nieco lepiej.

Jeśli koło ruletki jest dobrze wyprodukowane i obsługiwane, powinno być dość wydajnym generatorem liczb losowych (w rzeczywistości, jeśli mamy wierzyć historii, Blaise Pascal wynalazł koło ruletki jako mechanizm do generowania liczb losowych).

Bez uprzedzeń i faworyzowania każdej kieszeni, porządek w kieszeniach nie powinien być ważny. Dochodzimy do wniosku, że uporządkowanie ma charakter psychologiczny.

Spekuluję, że numeracja dotyczy zarówno przesądnych, jak i sprytnych przyczyn marketingowych.

Dzięki temu, że numeracja wydaje się losowa (brak oczywistego wzorca), wzmacnia to, że jest to gra losowa. W jakiś sposób, gdyby wszystkie liczby były uporządkowane w sposób uporządkowany, wydawałoby się to mniej oczywiste.

Uważa się, aby "wyważyć" koło, aby podobne liczby nie byłysiadowały ze sobą lub były blisko (jak to jest ważne!), Aby w jakiś sposób wzmocnić, że koło jest równe i "równe". Jestem pewien, że jest to ważne dla tych, którzy wierzą w jakąś koncepcję "ochrony szczęścia" (The Falling Gambler's Fallacy).

Brak dostrzegalnego wzoru oznacza, że ​​nie jest oczywiste, które liczby sąsiadują ze sobą, ponownie wzmacniając "losowość". (Co ciekawe: nie jestem graczem w ruletkę, ale zwykłym graczom powiedziano mi, że po chwili ty zrobić szybko nauczyć się porządkowania liczb).

Widzieliśmy wcześniej wariancję liczb wokół kół. Wersja europejska nie wykazuje żadnych oczywistych wzorców. Wersja amerykańska wykazuje nieco większą strukturę i, jak widzieliśmy w specyfikacji układu kół, liczby przeciwne różnią się tylko o jedną "jednostkę". (Jakby dwie liczby liczbowe sąsiadujące ze sobą miały jakąkolwiek skórkę w grze, w jaki sposób są losowo wybierane).

Biorąc ten etap dalej, możemy wykreślić "obrotową średnią ruchomą" (jak sądzę właśnie podniosłem ten termin) kół. Górny rząd na poniższych działkach pokazuje średnią z trzech okresów. To, co zrobiłem, to wziąć wartość kieszeni i wartość kieszeni po obu stronach i uśrednić je. To "wygładza" je.

Wygenerowałem również pięciokresową średnią. Tutaj wziąłem dwie wartości zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dwie wartości przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, wartość samej kieszeni i średnią wszystkich pięciu z nich.

Ludzie o przesądnym usposobieniu z przyjemnością dowiedzą się, że wykresy radarowe tych wartości są ładnie "okrągłe" i "gładkie", co oznacza, że ​​koła są "zrównoważone" i "sprawiedliwe". Poppycock :)

"Kiedyś byłem przesądny, potem usłyszałem, że to pech, więc przestałem!"

Podczas badania tego artykułu odkryłem inną różnicę między amerykańskimi i europejskimi kołami ruletki. To subtelna różnica, której nie udało mi się dobrze udokumentować, ale badania fotograficzne wydają się podtrzymywać.

Obrazy: k-bot, mattbuck007

Na europejskim kole liczebnie stoją cyfry Centrum koła. Na amerykańskim kole, stawiają czoła na zewnątrz. Jest to jedna z tych rzeczy, które po zobaczeniu nigdy nie można zobaczyć, ale dopóki nie zostaniesz o tym poinformowany, prawdopodobnie nigdy nie zauważyłeś!

Nie ma systemów obstawiania, które umożliwią ci konsekwentne wygrywanie pieniędzy z ruletki. Albert Einstein powiedział kiedyś: "Nie możesz pobić stołu do ruletki, chyba że ukradniesz z niego pieniądze".

Kiedy byłem nastolatkiem, jedna z książek, którą czule pamiętam, nazywała się Eudaemonic Pie. Książka non-fiction o wyczynach grupy utalentowanych studentów z University of California, Santa Cruz.

Zaprojektowanie, co było (prawdopodobnie), pierwszymi na świecie komputerami do noszenia (które zainstalowano w obcasach do butów), aby mogły wykorzystywać odchylenia w nieprawidłowo zbalansowanych i skonfigurowanych kołach. Po zaprogramowaniu i skalibrowaniu swoich komputerów na uciążliwości docelowego koła, przy użyciu algorytmu modelowania opartego na fizyce, twierdzą, że byli w stanie przewidzieć, który "oktet" koła jest bardziej prawdopodobny, aby go wylądować.

Może to zostać wykorzystane, a zakłady postawione w celu przezwyciężenia przewag kasyna i pozytywnego wyniku.

Oryginalnie opublikowany w 1985 roku, książka jest nadal dostępna dzisiaj z Amazon.

Książka opisuje badania, projektowanie, szkolenie i wykorzystanie tego urządzenia. Nie popsuję fabuły, jeśli interesuje cię ten (faktyczny) fragment historii.

Dlaczego więc amerykańskie koło ma podwójne zero kieszeni oprócz jednego zera? Prostą odpowiedzią są kursy bukmacherskie (zysk kasynowy).

Istnieje wiele sposobów obstawiania na kole ruletki: obstawianie pojedynczej liczby, obstawianie, czy liczba będzie parzysta czy nieparzysta, obstawianie, czy będzie czerwone lub czarne, czy będzie wysokie czy niskie. Istnieją bardziej skomplikowane zakłady oparte na zakresach liczb. Aby uzyskać pełną listę zakładów, Google jest twoim przyjacielem: zakłady w ruletkę.

Poniżej przedstawiono, jak wygląda (europejski) stół do zakładów:

Kasyno się opłaca nawet pieniądze na zakłady oparte na wyniku czerwono-czarnym lub nieparzyste / parzyste lub wysokie / niskie. Jeśli postawisz 1 $ i masz rację, otrzymasz oryginalną stawkę plus dodatkowy dolar. Jeśli przegrasz, przegrywasz zakład.

Jeśli na kole byłyby tylko liczby 1-36, byłby to "rzut monetą", z szansą 50:50 dla każdego z tych zakładów. Dobry (lub przynajmniej neutralny) dla gracza, ale zły dla kasyna (nie ma bierzmowania ani zysku). To tutaj pojawia się zero. Zero nie jest ani dziwne, ani nawet (jest to debata matematyczna na inny dzień, ale dla kasyna, to zdecydowanie nie!). Zero nie jest ani czerwone, ani czarne. To nie jest ani wysokie, ani niskie.

Obecność zera przekreśla prawdopodobieństwo. Raz na trzydzieści siedem (średnio) zostanie wyładowany, a więc wypłata w tych zakładach na obstawianie monet daje przewagę kasynie.

Podobnie jest w przypadku obstawiania pojedynczej liczby. Kasyno wypłaci 35: 1, jeśli uda ci się przewidzieć jeden numer. Nieźle, gdyby nie obecność zera. Poniżej znajduje się tabela wspólnych zakładów na ruletę, ich wypłaty oraz prawdopodobieństwo osiągnięcia tego zakładu (dla europejskiego koła).

Różnica między dokonanymi wypłatami a prawdopodobieństwem ich osiągnięcia to zysk kasyna (tzw. Kurs kasyna). W przypadku europejskiego koła do ruletki, ze względu na obecność zera, kurs na dom wynosi 2,70%

(Jeśli postawisz na czerwony, wygrasz 18/37 razy, a przegrasz 19/37 razy. Różnica między nimi, ponieważ jest to zakład równomierny, jest spodziewanym rezultatem i wynosi 18/37 - 19/37 = - 1/37 ≈ -2,70% i kursy bukmacherskie.)

Zakłady Ruletki, kursy i wypłaty

Szanse i wypłaty są nieco inne dla każdego typu kół i są wymienione poniżej Jeśli szukasz profesjonalnych systemów ruletki, które działają, odwiedź stronę domową www.roulettephysics.com.

 • Wypłata 1: 1 oznacza, że ​​otrzymujesz 1 żeton PLUS z pierwotnym zakładem. Wypłata 5: 1 oznacza, że ​​otrzymujesz 5 żetonów PLUS z pierwotnym zakładem
 • Zaletą kasyna jest przewaga kasyna nad graczami. Więc jeśli przewaga kasyna wynosi 2,7%, a ty postawisz 1 $, możesz spodziewać się straty 0,027 $.

Dwa główne typy zakładów to "inside" i "outside". Dla każdego rodzaju zakładu obowiązują różne limity zakładów. Zwykle można obstawiać znacznie wyższe zakłady zewnętrzne. Jest tak z kilku powodów, ale głównie dlatego, że wypłaty są znacznie wyższe w przypadku zakładów wewnętrznych.

Rodzaje zakładów w ruletce, ruletki i układanie żetonów

(1) Prosto (1 numer): В 35-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 35 jednostek). Przykład obejmuje numer 2.

(2) Split (2 cyfry):В 17-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 17 jednostek). Przykład obejmuje liczby 2 & 6.

(3) Ulica (3 cyfry): 11-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład plus 11 jednostek). Przykład obejmuje 7, 8 & 9.

(4) Kwadrat (4 cyfry): 8-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 8 jednostek). Przykład obejmuje 8, 9, 11 & 12.

(5) Sześć linii (6 liczb): 5-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 5 jednostek). Przykład obejmuje numery 13, 14, 15, 16, 17 & 18.

(6) Kolory (18 cyfr): Wypłata 1: 1 (płaci swój oryginalny zakład PLUS 1 jednostka). Przykład obejmuje wszystkie numery blackВ.

(7) Dziesiątki (12 cyfr):Â 2-1 wypłaty (płaci twój oryginalny zakład PLUS2 jednostki). Przykład obejmuje numery od 13 do 24 (drugi tuzin).

(8) Wysokości / lwy (1-18 lub 19-36): 1-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład + 1 jednostka). Przykład obejmuje numery od 19 do 36.

(9) Kursy / Evens (18 liczb): 1-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 1 jednostka). Przykład obejmuje wszystkie liczby nieparzyste.

(10) Â Kolumny (12 liczb): 2-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 2 jednostki). Przykład obejmuje numery 2, 5, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29, 32, 35.

Unikanie typowych nieporozumień

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ruletkę jest zwiększenie zakładów po stratach, bez uwzględnienia przewidywanego zwycięskiego numeru. Powinno być oczywiste, że ruletka dotyczy zwycięskiej liczby. Chodzi o to, aby postawić na zwycięski numer. Ale prawie każdy system ruletki nie zastanawia się nawet nad tym, dlaczego piłka ląduje w miejscu, w którym gra. Brzmi to niedorzecznie, ale to prawda. Przeciętny zakład ruletki dokonany przez graczy nie uwzględnia zmiennych, które decydują o miejscu lądowania piłki.

Na przykład prosty system może obstawiać na czerwono, ale zwiększyć zakład po przegranej. Teoria mówi, że zwiększenie wielkości zakładu pozwoli Ci odzyskać wszelkie straty. Ale rzeczywistość polega na tym, że po prostu zwiększasz kwotę, którą postawisz na następnym spinie. Każdy spin nie ma związku z następnym spinem, przynajmniej nie w taki sposób, w jaki zakłada się taki system zakładów.

Kolejny przykład to 10 czerwonych spinów z rzędu. Jeden z graczy w ruletkę mówi: "czerwony jest na linii, muszę postawić czerwony". Inny gracz mówi, że "czarny ma się kręcić dalej, więc założę się czarny". Więc kto ma rację? Żadne z nich. Dzieje się tak dlatego, że szanse na wirowanie w kolorze czerwonym lub czarnym nadal wynoszą 50/50 (na razie zaniedbując istnienie zera). To zdumiewające, jak każdy gracz przy stole robi rzeczy tak czy inaczej, gdy jest długa smuga określonego koloru. Tymczasem właściciel kasyna siedzi z powrotem, pocierając dłonie, wdzięczny, że gracze nie mają pojęcia, że ​​iluzja smug lub zdarzeń jest w grze gracza.

Nie wszystkie stoły do ​​ruletki oferują zakłady na torze wyścigowym. Tor wyścigowy umożliwia graczom obstawianie zakładów w oparciu o określone segmenty koła ruletki. Zasady korzystania z toru wyścigowego różnią się w zależności od kasyna. Również treść czasami różni się w zależności od toru wyścigowego, chociaż zazwyczaj te same obszary dla zakładów są dostępne.

Seria 5/8: Zakład na pomarańczowym polu "Series 5/8" jest następujący:

Orphelins: Zakład na zielonym polu "Orphelins" to:

Seria 0/2/3: Zakład na pomarańczowym polu "Series 0/2/3" to:

Zakłady neighbour: Jest to zakład na pojedynczą liczbę na torze wyścigowym. Jeśli obstawiasz w prawdziwym kasynie, jeden zakład na liczbę dzieli kwotę zakładu pomiędzy 5 liczb. Obejmuje to liczbę, którą obstawiłeś, plus 2 numery z każdej strony. Jeśli postawisz zakład w kasynie online, kliknięcie na pojedynczą liczbę automatycznie umieszcza jeden żeton na numerze, plus jeden żeton na każdym z 2 numerów po każdej stronie (łącznie 5 liczb i 5 żetonów).

W niektórych kasynach zakłady sąsiadów muszą zostać przekazane dealerowi, który może następnie poinformować szefa Pitt o twoim zakładzie. Przyczyny tego są zróżnicowane. Po pierwsze, pomaga wykryć zawodowych graczy, którzy obstawiają sektory. Po drugie, sprawia, że ​​Twój zakład jest jasny dla wszystkich, więc nie ma żadnych nieporozumień. Wszelkie nieporozumienia dotyczące tego, gdzie gracze chcieli postawić, w przeciwnym razie powodowaliby kłótnie.

Najlepszy zakład to miejsce, w którym piłka ląduje. Duh, prawda? Ale pozwól mi wyjaśnić więcej. . . Po pierwsze, realistycznie nie możesz dokładnie wiedzieć, jaki numer wygrywa na każdym spinie. Ale na większości kół można co najmniej przewidzieć, do którego obszaru piłka się podskoczy, i można mieć co najmniej lepszą dokładność niż losowość. Musisz zrozumieć, że krawędź domu z ruletką jest tylko mała i potrzebujesz tylko niewielkiej dokładności przewidywań, aby przewyższyć twoją korzyść. Można by sądzić, że nie da się przewidzieć, gdzie piłka się podskoczy, i można by sądzić, że prędkość obrotowa krupiera kontrolowałaby to wszystko. Ale nie spiesz się, aby przeczytać tę stronę i zrozumieć zasady, które czynią ruletkę bardziej przewidywalną grą, niż ci się wydaje.

Jak ważne są kursy ruletki?

Kursy ruletki mówią po prostu, jak często możesz wygrać, jeśli dokładność wyboru zakładu nie jest lepsza niż losowa. Jeśli zastosujesz przewagę metod gry, które używają fizyki do przewidywania zwycięskiego numeru, to różnica odds, choć ogólnie krawędź gracza staje się fokus.

Na przykład, szanse wygranej na europejskim kole ruletki wynoszą 1 na 37, jeśli postawisz na jedną liczbę. Ale dzięki urządzeniu do gry w ruletkę można wygrać tak często, jak 1 na 10 obrotów. Będziesz miał ponad trzykrotny wzrost szans na wygraną, co sprawi, że typowe stawki w ruletce nie będą miały znaczenia.

"Najlepsze szanse" na wygraną różnią się od wypłaty i przewagi. Możesz postawić na każdą liczbę, a wygrywasz za każdym razem, więc twoje szanse na wybranie zwycięskiej liczby będą najwyższe. Ale nadal będziesz tracić pieniądze, ponieważ otrzymasz niesprawiedliwą kwotę. Ta niesprawiedliwa kwota to "przewaga domu". Dlatego zamiast brać pod uwagę "najlepsze kursy w ruletce", należy rozważyć "przewagę kasyna". Ale jak na powyższym wykresie, krawędź jest taka sama we wszystkich zakładach.

Europejskie i amerykańskie układy Double Wheel

Koło amerykańskie ma jedno i dwa podwójne kieszenie, natomiast koło europejskie ma tylko jedną zieloną 0. Układ każdego koła jest poniżej:

Koło jedno zera (europejskie):0, 0,32,15,19,4,21,2,25,17,34,6,27,13,36,11,30,83,10,5,24,16,33,1,20 14,31,9,22,18,29,7,28,12,35,3,26

Podwójne zero (amerykańskie) koło:0,2 0,28,9,26,30,11,7,20,32,17,5,22,34,15,3,34,36,13,1,10,27,10,25,29,12 8,19,31,18,6,21,33,16,4,23,35,14,2

Krawędź domu to normalna przewaga kasyna nad graczami. Na europejskim kole to -2.7%, a na amerykańskim to -5,26%. Tak więc przewaga kasyna nad graczami jest znacznie większa w przypadku amerykańskiego koła. Jednak w obu przypadkach jest to tylko niewielka przewaga kasyna. Ale chyba, że ​​dokładność przewidywań gracza jest lepsza niż losowa, ta niewielka przewaga wystarcza, aby kasyno niezawodnie zyskiwało na dłuższą metę. Jest nieuniknione, że niektórzy gracze wygrają w krótkim czasie, ale kasyno myśli w kategoriach dziesiątek tysięcy obrotów i tysięcy graczy, a nie indywidualnych graczy. Jedynym kasynem czasu jest to, że poszczególni gracze uważają, że używają profesjonalnego systemu ruletki.

Zakłady ogłoszone lub ogłoszone są zakładami, które są zawierane poprzez ich wypowiedzenie, bez faktycznego obstawiania zakładów. Tego typu zakłady nie są dozwolone we wszystkich jurysdykcjach, głównie dlatego, że stwarzają możliwości oszukiwania graczy, aby obstawiać zakłady bez żadnych pieniędzy.

Są one zazwyczaj używane przez profesjonalnych graczy do obstawiania konkretnych sektorów fizycznych koła ruletki. Zakłady sektorowe są jedynymi typami zakładów, które zwiększają Twoje szanse na ruletkę. Na przykład, zakład sąsiada na zero dla koła ruletki europejskiej zwykle obejmuje numery 3,26,0,32,15. Dzieje się tak dlatego, że zakłady oparte na sektorach są wykorzystywane w korzystnych metodach gry. W szczególności w europejskich kasynach, sąsiedni zakład musi zostać rozdany krupierowi, który następnie ogłasza zakład do bossa. Z perspektywy profesjonalnego gracza nie jest zbyt często robić to zbyt często, ponieważ przyciąga uwagę. Zakłady neighbour są umieszczane na okrągłej reprezentacji koła znajdującego się na stole obstawiania, zwanym torem wyścigowym.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

27 + = 31

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map