stół do ruletki i koło

stół do ruletki i koło

Układy ruletki

Układ ruletki amerykańskiej i europejskiej, zakłady i wypłaty

(Zobacz dodatkowe informacje poniżej)

Amerykańska ruletka 0 - 00

(Wersja europejska ma tylko jedno 0)

Zakłady wewnętrzne: (zwane także zakładami układu)

ZA - 1 numer, Prosto w górę 35: 1

b - 2 numery, Split 17: 1

do - 3 numery, 3 wiersz 11: 1

re - 4 cyfry, 4 narożniki 8: 1

mi - 5 numerów, 1 piąta 6: 1 (podwójny stół do ruletki)

* E - 4 numery, 1. czwarte 8: 1 (pojedynczy stół do ruletki zero - nie pokazano)

fa - 6 liczb, 6 Linia 5: 1

sol - 12 liczb, Kolumna 2: 1

H - 12 liczb, Tuzin 2: 1

jot - 24 numery, Podziel kolumny 1: 2

(Dozwolone w kasynach w Wielkiej Brytanii Niektóre kasyna mogą na to nie zezwalać.)

K - 24 numery, Split Dozens 1: 2

(Dozwolone w kasynach w Wielkiej Brytanii Niektóre kasyna mogą na to nie zezwalać.)

Nawet dziwne - Płaci nawet pieniądze 1: 1

Czerwony czarny - Płaci nawet pieniądze 1: 1

1-18 / 19-36 (zwany także Low / High) - Płaci nawet pieniądze 1: 1

Słowo "ruletka" jest francuskim słowem "małe kółko". Oryginalna ruletka była również znana jako "Francuska ruletka" i dosłownie przejęła europejską scenę hazardową na początku XVIII wieku. Dziś prawie wszystkie francuskie stoły ruletki na całym świecie zostały zastąpione europejską wersją amerykańskiej ruletki.

Układy ruletki amerykańskiej i europejskiej są praktycznie takie same, główna różnica polega na tym, że stół europejski ma jedną pozycję zerową (0), a tabela amerykańska ma dwie pozycje zerowe (0, 00). Inną ważną różnicą jest kolejność liczb na kole ruletki. Są zupełnie inne.

Francuska ruletka też ma jedno zero, ale układ tabeli jest nieco inny i szerszy (patrz rysunek układu tabeli poniżej) i nie ma osobnych kolorowych żetonów dla graczy, żetony pieniężne są używane. Ponadto kij jest używany przez rozdającego i stickman ogłosić zwycięski numer, zebrać żetony ze stołu i zapłacić zwycięzcom, co czyni grę wolniej niż wersja amerykańska.

W ruletce amerykańskiej i europejskiej indywidualne żetony są używane dla każdego gracza, a po ich wyniku przegrane żetony są zbierane ze stołu ręcznie, a wygrane są wypłacane ręcznie. Gra jest znacznie szybsza od francuskiej ruletki.

W francuskich kasynach "American Roulette" oznacza grę w ruletkę z podwójnymi zerami (0, 00 - w układzie tabeli i na kole), taką samą, jak w USA. Amerykańska ruletka z jednym zerem (lub wersją europejską) jest określana jako Angielska ruletka aby odróżnić ją od amerykańskiej ruletki podwójnej zero i podkreślić, że ma tylko jedno zero (tak jak w Wielkiej Brytanii).

Jednak w wielu krajach (w tym w Wielkiej Brytanii) europejska ruletka z jednym zerem nazywa się American Roulette, aby odróżnić ją od francuskiego układu ruletki i sposobu, w jaki jest rozgrywana. W niektórych krajach afrykańskich nazywają to "ruletką z francuską numeracją na amerykańskim stole".

Podsumowując:

 • Amerykańska ruletka może mieć jedno zero lub podwójne zero, ale sposób grania jest taki sam dla obu, a gra jest szybsza od francuskiej ruletki. Oprócz pozycji zerowych układ tabeli jest taki sam. Inną zasadniczą różnicą jest koło ruletki, sekwencja cyfr na kole jest zupełnie inny.
 • Europejska ruletka, termin używany głównie w USA, to ruletka z jednym zerem bez względu na układ tabeli, może odnosić się do amerykańskiej ruletki z jednym zerem lub do francuskiej ruletki, ponieważ oba używają tego samego typu koła ruletki z tą samą sekwencją liczby.
 • Francuska ruletka znany jest wszędzie jako francuska ruletka, ma jedno zero, szeroki układ stołów i posiada stickmenów, które obsługują żetony.
 • Amerykańska ruletka w amerykańskich kasynach i francuskich kasynach jest określana w amerykańskiej ruletce podwójnymi zerami (0, 00).
 • Amerykańska ruletka w kasynach spoza USA i poza Francją (na przykład w kasynach w Wielkiej Brytanii) jest określana w amerykańskiej ruletce pojedynczym zerem. W niektórych europejskich kasynach amerykańska ruletka z jednym zero nazywa się Fair Roulette.
 • Angielska ruletka, termin powszechnie używany we francuskich kasynach, jest określana w amerykańskiej ruletce za pomocą jednego zera, tak jak w brytyjskich kasynach.

Układ ruletki francuskiej

(Szanse i wypłaty są jak wyżej)

ZA - 1 numer, Prosto w górę.

b - 2 cyfry, Split.

do - 3 cyfry z liniami 0 i 3.

re - 4 cyfry z narożnikami 0 i 4.

mi - 6 liczb, 6 linii.

fa - 12 liczb, kolumna.

sol - 12 liczb, Tuzin.

H - Manque / Passe, 1-18 / 19-36 (Low / High).

ja - Pair / Unpair (parzysty / nieparzysty).

jot - Noir / Rouge (czarny / czerwony).

Finały - Typ zakładów grupowych na liczby kończące się tą samą cyfrą. Przykłady:

 • Finał 7 oznacza postawienie na liczby 7, 17 i 27 prosto (trzy żetony).
 • Końcowy 2 oznacza postawienie na liczby 2, 12, 22 i 32 prosto (cztery żetony).
 • Finał 2-5 oznacza podzielone zakłady na liczby 2/5, 12/15, 22/25 i 32/35 (cztery żetony).

Układ tabeli we francuskiej wersji ruletki różni się od tabeli ruletki w stylu amerykańskim pokazanej powyżej. Główną różnicą jest pozycja zakłady boczne (zakłady zewnętrzne). Zakłady poboczne na stole francuskim są podzielić na dwie części i biegnij po obu stronach układu stołu. Każdy zakład dodatkowy otrzymuje swoje francuskie imię, a czasem także jego angielskie tłumaczenie.

Ruletka ogłosiła zakłady lub zakłady na połączenie (Używany w francuskich stołach do ruletki iw niektórych europejskich kasynach z stołami do ruletki z jednym zerem, powszechnym w większości brytyjskich kasyn z tabelami ruletki amerykańskiego stylu z jednym zerem).

Te zakłady składają się z grupy liczb i istnieje 5 typów:

Zakład Number Neighbours bet / Neighbours (Voisin du Nombre): 5 żetonów stawia na liczbę, która obejmuje samą liczbę i dwie liczby po obu jej stronach na kole ruletki.

Zakład Zero sąsiadów (Voisins du Zero): zakład na 9 żetonów obejmuje zero plus siedem liczb po prawej i dziewięć liczb po lewej, 0/2/3 + 25/26/28/29, każde z 2 żetonami, 4/7 + 12/15 + 18/21 + 19/22 + 32/35, każdy z 1 chipem.

Trzecia sekcja zakładu Wheel (Tiers du Cylindre): zakłady na podzielone 6 żetonów obejmują liczby od 33 do 27 na kole ruletki, 5/8 + 10/11 + 13/16 + 23/24 + 27/30 + 33/36, każdy z 1 żeton.

Zakład Full Orphans (Orphelin Plein): Zakład na 8 żetonów obejmuje 0 + 6 + 9 + 14 + 17 + 20 + 31 + 34, każdy z 1 żetonem.

Zakład Orphans Split (Orphelin Cheval): zakład na 5 żetonów obejmuje numery 6/9 + 14/17 + 17/20 + 31/34, z których każdy zawiera zakłady na 1 żeton i 1 na 1 żeton.

Układ tabeli Roulite lub Roulight

Roulite lub Roulight to nowoczesna odmiana ruletki. Gra stołowa, opracowana w pierwszej kolejności przez specjalistów z Kasyna Wiesbaden, Wiesbaden, Niemcy.

Gra jest dynamiczna i bardzo szybka. Gracze, którzy lubią grać sektory i sąsiedzi, uwielbiają to. Zakłady można umieszczać tylko na pełnych numerach (na górze), na dwóch połączonych numerach (split), sąsiadach numerów i sekcjach koła. Brak zakładów zewnętrznych.

Układ stołu La Boule i koło

Boule lub La Boule to prosta i szybka gra podobna do ruletki, popularna w francuskich kasynach i można ją teraz grać online.

W grze znajduje się stół i koło z 9 liczbami i 3 różnymi kolorami. Koło jest obracane, a mała gumowa kula odbija się wokół koła, po czym przechodzi do jednej z kolorowych dziur, aby określić wynik.

Zakłady są znane graczom ruletki z układem stołów, zapewniającym szeroki wybór opcji zakładów. Gracze mogą postawić zakład na Czerwoną lub Czarną, Nieparzystą lub Parzystą, Wysoką lub Niską lub na indywidualne numery koła.

Numer 5, kolor żółty, gra w sposób podobny do zera (0 lub 00) w normalnej ruletce. Możesz obstawiać na nim jak każdy inny indywidualny numer, ale jeśli liczba 5 zostanie obrócona, wtedy tylko zakłady na 5 wygranych i wszystkie inne zakłady przegrywają.

Ponieważ w Boule jest mniej numerów, szanse na wyrzucenie 5 są większe niż zero wyrzucone w normalnej ruletce, co sprawia, że ​​dom La Boule jest wyższy niż ruletka.

Jeśli postawisz na zwycięski numer, otrzymasz 7: 1, czyli wypłatę za wszystkie zakłady na poszczególne liczby i 1: 1 we wszystkich innych zakładach.

Rozłożenie stołu ruletki CAMMEGH i plansza

Spread-bet ruletka to unikalna koncepcja CAMMEGH (cammegh.com) dodająca siedem zakładów w ruletkę, oferująca graczom szansę wygrania wysokich wypłat za pomocą jednego obrotu koła (również zwiększono przewagę kasyna do kasyna). Siedem dodatkowych kręgów zakładów zostało dodanych do układu zwykłego stołu, znajdującego się wśród zewnętrznych zakładów, jak pokazano na poniższym zdjęciu.

Jak to działa: Zestaw numerów elektronicznych, niezależnie od numerów kół ruletki, działa jako wtórne koło na wyświetlaczu tablicy elektronicznej wraz z zestawem przedstawiającym rzeczywiste liczby kół ruletki, tworząc dwa koncentryczne pierścienie obracające się w przeciwnych kierunkach, jak pokazano na zdjęcie z billboardu poniżej.

Po ogłoszeniu "nie więcej zakładów" dwa pierścienie na wyświetlaczu zatrzymują się, losowo wyrównując dwa zestawy liczb. Odbywa się to, zanim piłka na prawdziwym kole ruletki zatrzyma się i wyląduje na zwycięskim numerze.

Gdy kulka się zatrzyma, odpowiedni numer wygrywający na pierścieniu wyświetlacza zostanie sparowany z wyrównującym numerem elektronicznym. Suma tych sparowanych liczb określa wynik zakładu spread-bet. Na wyświetlaczu tablicy wyświetlane są stale wyniki liczb elektronicznych wraz ze zwykłymi wynikami liczb ruletki (patrz zdjęcie poniżej, po lewej stronie wyświetlacza).

Świetna strona z informacjami o hazardzie

Użyj "Menu główne"na prawym marginesie, aby zapoznać się z tą stroną - jest to obszerna strona z informacjami o hazardzie, zawierająca porady dotyczące wygrywania, hazardu, strategii bukmacherskiej, listy najlepszych kasyn online i katalogów kasyn na świecie.

Omawiane tematy obejmują podsumowanie gry, zasady, jak grać, jak wygrywać, strategię gry, systemy zakładów, wskazówki dotyczące hazardu, na temat: Blackjack, ruletka, klasyczny poker i warianty, takie jak poker Texas Hold'em, Craps / Dice, automaty i Videopoker , Baccarat, Keno, Loterie, Powerball, Bingo, zakłady sportowe, wyścigi konne i wyścigi chartów.

Jest to strona internetowa poświęcona hazardowi, zawierająca wiele informacji i zasobów, a także pomocne porady i częste aktualizacje dzięki Twoim przydatnym opiniom.

Ten artykuł dotyczy kół ruletki, ale najpierw cofnijmy się o krok.

Jeden z moich wcześniejszych wpisów na blogu dotyczył tablic dartowych. Zadał pytanie:

Gdzie jest najlepsze miejsce do gry w rzutki? (W celu uzyskania najwyższego oczekiwanego wyniku za pomocą jednego rzutu).

To nie jest trywialne pytanie, ponieważ tablica do rzutek jest sprytnie zaprojektowana.

Na planszy do gry w rzutki, obszary o wysokim wskaźniku są usytuowane w sąsiedztwie regionów o niskiej punktacji. Jeśli uda ci się trafić w segment o wysokiej wartości punktowej, to świetnie, ale jeśli go przegapisz, zostaniesz poważnie ukarany. Inne regiony mają wiele regionów o średniej punktacji jako bliskich sąsiadów.

Może lepiej dążyć do jednego z tych średnich obszarów? Nie osiągniesz wielkich wyników, ale nie uzyskasz także niskich wyników. Czy te rzeczy się znoszą?

Prawda jest (jak wiele rzeczy), to zależy.

To zależy od umiejętności. Jeśli jesteś świetnym graczem w rzutki i możesz konsekwentnie rzucać, to tak, za wszelką cenę zmierzaj do regionów o wysokiej punktacji; Będziesz uderzał przez większość czasu i zmaksymalizować oczekiwany wynik. Na drugim końcu skali, jeśli jesteś naprawdę kiepskim graczem, powinieneś po prostu wycelować w dziesiątkę na środku planszy. Dla ciebie, dostaję każdy wynik z twojej lotki to wygrana! Po prostu uderzenie na deskę to osiągnięcie!

Dla graczy z umiejętnościami w środku, w zależności od tego, jak dobry (dokładny) jesteś, twój cel ma się zmienić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcam do przeczytania mojego wcześniejszego artykułu.

Widzimy, że istnieje logika do rozmieszczenia wyników wokół planszy do gry w rzutki. Ze względu na kontrolę, poinformowany gracz może dokonać wyboru, aby celować w region o wysokiej maksymalnej punktacji (który ma wysoką wariancję) lub sprawić, aby był bardziej niezawodny i mniej ryzykowny, w kiepskim regionie.

Dlaczego więc liczby w kole ruletki są ułożone pseudolosowo? To nie tak, że gracz ruletki ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca, w którym kulki lądują. Dlaczego nie umieścić wszystkich liczb w porządku liczbowym i nie można z tym skończyć?

Jeśli spojrzymy na oficjalne koło ruletki, liczby nie są w porządku:

Zdjęcie: bejadin.info

Dlaczego po prostu nie oznaczać ich etykietami zwykłymi? Zanim spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, najpierw rzućmy okiem na sposób ich uporządkowania.

Nazwa "ruletka" pochodzi od francuskiego, a nazwa oznacza "małe koło". Jest pewne wskazanie, że wynalazcą koła był nikt inny niż matematyk Blaise Pascal.

"Nie możesz pobić stołu do ruletki, dopóki nie ukradniesz z niego pieniędzy."

Istnieją dwa główne style koła ruletki w użyciu: europejski i amerykański.

Europejskie koło ma 37 kieszeni, w które może wylądować piłka. Są one ponumerowane 1-36 plus jedno zero. Liczby niezerowe są w połowie czerwone, a na wpół czarne. Oto ich zamówienie:

0 32 15 19 4 21 2 25 17 34 6 27 13 36 11 30 8 23 10 5 24 16 33 1 20 14 31 9 22 18 29 7 28 12 35 3 26

Amerykańskie koło ma 38 kieszeni, taką samą numerację jak powyżej, ale ma również kieszeń "double zero" (więcej o tym później). Oto zamawianie na amerykańskim kole. (Zauważ, że to nie tylko dodanie kieszeni "00", wszystkie liczby są w różnych pozycjach).

0 28 9 26 30 11 7 20 32 17 5 22 34 15 3 24 36 13 1 00 27 10 25 29 12 8 19 31 18 6 21 33 16 4 23 35 14 2

Oto, jak wyglądają warianty dwóch kół. Europejska, z pojedynczym zerem, pokazana jest po lewej. Amerykanin, z podwójnym zerem, po prawej.

Jest kilka interesujących rzeczy dotyczących dystrybucji:

Na obu kołach, jeśli podsumujesz wartości wszystkich liczb na kole, otrzymasz w sumie 666. Nic dziwnego, że ruletka nosi czasami nazwę "diabelskie koło"

Ponumerowane kieszenie (niezerowe) na obu kołach są w połowie czerwone, a na wpół czarne.

Na kole europejskim liczby zmieniają się na czerwono-czarne (z umieszczonym w środku zielonym zerem).

Liczby na europejskim kole zamieniają się na wysokie (19-36) i niskie (1-18), prawie idealnie. Jedynym miejscem, w którym się to nie dzieje, jest miejsce, w którym 5 jest obok 10.

Rozkład czerwieni i czerni jest różny. Liczby nieparzyste (1-10) są czerwone, a nawet czarne. To na przemian (11-18), gdzie liczby nieparzyste są czarne, a nawet czerwone. (19-28) są dziwne czerwone, a nawet czarne, a (29-36) są dziwne, czarne i czerwone nawet.

Na amerykańskim kole numery przeciwne różnią się tylko o jeden. na przykład 27 jest naprzeciwko 28, 19 jest naprzeciwko 20, 5 jest naprzeciwko 6 ...

Liczby zmieniają się na czerwono czarne na amerykańskim kole, aż do dwóch zerowych kieszeni. (Jest ta sama kolorowa kieszeń po każdej stronie zera).

Oto rozkłady w formie wykresu. Najpierw europejski:

Teraz Amerykanin:

W ten sposób dane te wyglądają jak wykresy radarowe. Na poniższych diagramach promień pokazuje wartość kieszeni w tym miejscu. Wykres radarowy koła europejskiego (po lewej) wygląda dość przypadkowo (ale spiczasty, z każdym innym punktem na wejściu lub wyjściu). Fabuła amerykańskiego koła wygląda nieco lepiej.

Jeśli koło ruletki jest dobrze wyprodukowane i obsługiwane, powinno być dość wydajnym generatorem liczb losowych (w rzeczywistości, jeśli mamy wierzyć historii, Blaise Pascal wynalazł koło ruletki jako mechanizm do generowania liczb losowych).

Bez uprzedzeń i faworyzowania każdej kieszeni, porządek w kieszeniach nie powinien być ważny. Dochodzimy do wniosku, że uporządkowanie ma charakter psychologiczny.

Spekuluję, że numeracja dotyczy zarówno przesądnych, jak i sprytnych przyczyn marketingowych.

Dzięki temu, że numeracja wydaje się losowa (brak oczywistego wzorca), wzmacnia to, że jest to gra losowa. W jakiś sposób, gdyby wszystkie liczby były uporządkowane w sposób uporządkowany, wydawałoby się to mniej oczywiste.

Uważa się, aby "wyważyć" koło, aby podobne liczby nie byłysiadowały ze sobą lub były blisko (jak to jest ważne!), Aby w jakiś sposób wzmocnić, że koło jest równe i "równe". Jestem pewien, że jest to ważne dla tych, którzy wierzą w jakąś koncepcję "ochrony szczęścia" (The Falling Gambler's Fallacy).

Brak dostrzegalnego wzoru oznacza, że ​​nie jest oczywiste, które liczby sąsiadują ze sobą, ponownie wzmacniając "losowość". (Co ciekawe: nie jestem graczem w ruletkę, ale zwykłym graczom powiedziano mi, że po chwili ty zrobić szybko nauczyć się porządkowania liczb).

Widzieliśmy wcześniej wariancję liczb wokół kół. Wersja europejska nie wykazuje żadnych oczywistych wzorców. Wersja amerykańska wykazuje nieco większą strukturę i, jak widzieliśmy w specyfikacji układu kół, liczby przeciwne różnią się tylko o jedną "jednostkę". (Jakby dwie liczby liczbowe sąsiadujące ze sobą miały jakąkolwiek skórkę w grze, w jaki sposób są losowo wybierane).

Biorąc ten etap dalej, możemy wykreślić "obrotową średnią ruchomą" (jak sądzę właśnie podniosłem ten termin) kół. Górny rząd na poniższych działkach pokazuje średnią z trzech okresów. To, co zrobiłem, to wziąć wartość kieszeni i wartość kieszeni po obu stronach i uśrednić je. To "wygładza" je.

Wygenerowałem również pięciokresową średnią. Tutaj wziąłem dwie wartości zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dwie wartości przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, wartość samej kieszeni i średnią wszystkich pięciu z nich.

Ludzie o przesądnym usposobieniu z przyjemnością dowiedzą się, że wykresy radarowe tych wartości są ładnie "okrągłe" i "gładkie", co oznacza, że ​​koła są "zrównoważone" i "sprawiedliwe". Poppycock :)

"Kiedyś byłem przesądny, potem usłyszałem, że to pech, więc przestałem!"

Podczas badania tego artykułu odkryłem inną różnicę między amerykańskimi i europejskimi kołami ruletki. To subtelna różnica, której nie udało mi się dobrze udokumentować, ale badania fotograficzne wydają się podtrzymywać.

Obrazy: k-bot, mattbuck007

Na europejskim kole liczebnie stoją cyfry Centrum koła. Na amerykańskim kole, stawiają czoła na zewnątrz. Jest to jedna z tych rzeczy, które po zobaczeniu nigdy nie można zobaczyć, ale dopóki nie zostaniesz o tym poinformowany, prawdopodobnie nigdy nie zauważyłeś!

Nie ma systemów obstawiania, które umożliwią ci konsekwentne wygrywanie pieniędzy z ruletki. Albert Einstein powiedział kiedyś: "Nie możesz pobić stołu do ruletki, chyba że ukradniesz z niego pieniądze".

Kiedy byłem nastolatkiem, jedna z książek, którą czule pamiętam, nazywała się Eudaemonic Pie. Książka non-fiction o wyczynach grupy utalentowanych studentów z University of California, Santa Cruz.

Zaprojektowanie, co było (prawdopodobnie), pierwszymi na świecie komputerami do noszenia (które zainstalowano w obcasach do butów), aby mogły wykorzystywać odchylenia w nieprawidłowo zbalansowanych i skonfigurowanych kołach. Po zaprogramowaniu i skalibrowaniu swoich komputerów na uciążliwości docelowego koła, przy użyciu algorytmu modelowania opartego na fizyce, twierdzą, że byli w stanie przewidzieć, który "oktet" koła jest bardziej prawdopodobny, aby go wylądować.

Może to zostać wykorzystane, a zakłady postawione w celu przezwyciężenia przewag kasyna i pozytywnego wyniku.

Oryginalnie opublikowany w 1985 roku, książka jest nadal dostępna dzisiaj z Amazon.

Książka opisuje badania, projektowanie, szkolenie i wykorzystanie tego urządzenia. Nie popsuję fabuły, jeśli interesuje cię ten (faktyczny) fragment historii.

Dlaczego więc amerykańskie koło ma podwójne zero kieszeni oprócz jednego zera? Prostą odpowiedzią są kursy bukmacherskie (zysk kasynowy).

Istnieje wiele sposobów obstawiania na kole ruletki: obstawianie pojedynczej liczby, obstawianie, czy liczba będzie parzysta czy nieparzysta, obstawianie, czy będzie czerwone lub czarne, czy będzie wysokie czy niskie. Istnieją bardziej skomplikowane zakłady oparte na zakresach liczb. Aby uzyskać pełną listę zakładów, Google jest twoim przyjacielem: zakłady w ruletkę.

Poniżej przedstawiono, jak wygląda (europejski) stół do zakładów:

Kasyno się opłaca nawet pieniądze na zakłady oparte na wyniku czerwono-czarnym lub nieparzyste / parzyste lub wysokie / niskie. Jeśli postawisz 1 $ i masz rację, otrzymasz oryginalną stawkę plus dodatkowy dolar. Jeśli przegrasz, przegrywasz zakład.

Jeśli na kole byłyby tylko liczby 1-36, byłby to "rzut monetą", z szansą 50:50 dla każdego z tych zakładów. Dobry (lub przynajmniej neutralny) dla gracza, ale zły dla kasyna (nie ma bierzmowania ani zysku). To tutaj pojawia się zero. Zero nie jest ani dziwne, ani nawet (jest to debata matematyczna na inny dzień, ale dla kasyna, to zdecydowanie nie!). Zero nie jest ani czerwone, ani czarne. To nie jest ani wysokie, ani niskie.

Obecność zera przekreśla prawdopodobieństwo. Raz na trzydzieści siedem (średnio) zostanie wyładowany, a więc wypłata w tych zakładach na obstawianie monet daje przewagę kasynie.

Podobnie jest w przypadku obstawiania pojedynczej liczby. Kasyno wypłaci 35: 1, jeśli uda ci się przewidzieć jeden numer. Nieźle, gdyby nie obecność zera. Poniżej znajduje się tabela wspólnych zakładów na ruletę, ich wypłaty oraz prawdopodobieństwo osiągnięcia tego zakładu (dla europejskiego koła).

Różnica między dokonanymi wypłatami a prawdopodobieństwem ich osiągnięcia to zysk kasyna (tzw. Kurs kasyna). W przypadku europejskiego koła do ruletki, ze względu na obecność zera, kurs na dom wynosi 2,70%

(Jeśli postawisz na czerwony, wygrasz 18/37 razy, a przegrasz 19/37 razy. Różnica między nimi, ponieważ jest to zakład równomierny, jest spodziewanym rezultatem i wynosi 18/37 - 19/37 = - 1/37 ≈ -2,70% i kursy bukmacherskie.)

Zrozumieć koło ruletki: ujawniono 10 sekretów

Koło jest polem bitwy. To sąd ocenia wynik (bez możliwości odwołania). Stały punkt horyzontu, na którym każdy gracz ruletki ma oczy pełne oczekiwania. Niewielka różnica, drobna gra na kierownicy, jedna liczba w lewo lub w prawo, może zadecydować o ruinie od zwycięstwa. Nie do pomyślenia jest nazywanie się ruletką, jeśli nie zapoznałeś się z fizycznymi i mechanicznymi aspektami ruletki. Koło jest grą.

Cylinder ruletki został wprowadzony w prymitywnej formie, w XVII wieku przez Blaise'a Pascala, francuskiego fizyka, filozofa i wynalazcę, w jego dążeniu do stworzenia perpetuum mobile. Gra w ruletkę, jaką znamy dzisiaj, zaczęła grać o sto lat później, około 1760 roku we Francji.

Dla niewprawnego oka nie ma różnicy między różnymi typami kół ruletki, ale przy bliższym przyjrzeniu się różnice stają się oczywiste. Jedną z pierwszych decyzji, które muszą podjąć gracze w ruletkę, jest ruletka europejska lub amerykańska, ponieważ są to dwa główne rodzaje kół ruletki. Jedną z dużych różnic między nimi jest to, że amerykańska wersja ma dwa zera na cylindrze, co prowadzi do większej przewagi kasyna. Powinno to odstraszyć potencjalnych graczy, ale wciąż jest wiele osób, które wybierają ten typ felg, głównie dlatego, że w niektórych krajach, takich jak USA, nie ma alternatywy, ponieważ w zdecydowanej większości kasyn znajdują się tylko podwójne koła zerowe. Co ciekawe, pierwsza ruletka wprowadzona we Francji miała dwa zera, ale to się zmieniło, gdy niemieckie kasyna chciały konkurować i wprowadziły pojedynczą ruletkę zero, aby przyciągnąć więcej klientów.

Należy pamiętać, że oprócz różnych typów kół istnieją również różne rodzaje tabel i wariantów reguł.

Na amerykańskim kole ruletki znajduje się 38 kieszeni, od 0 do 36 plus dodatkowa liczba 00. 18 z tych kieszeni jest czerwonych, pozostałe 18 są czarne, a dwie szczeliny z 0 i 00 są zielone. Mówiąc o tych gniazdach, są one umieszczone po przeciwnej stronie cylindra, podobnie jak kolejne liczby, podczas gdy ogólnie nie ma sąsiednich liczb tego samego koloru. Tak wygląda numeracja w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara na amerykańskim kole ruletki: 0, 2, 14, 35, 23, 4, 16, 33, 21, 6, 18, 31, 19, 8, 12, 29, 25, 10, 27, 00, 1, 13, 36, 24, 3, 15, 34, 22, 5, 17, 32, 20, 7, 11, 30, 26, 9, 28.

Europejskie lub francuskie koło ruletki ma jedno zero, co czyni go lepszym wyborem dla tych, którzy chcą zrównoważyć efekt wariancji. Przewaga kasyna jest znacznie zmniejszona, a na dłuższą metę gracze będą wygrywać znacznie więcej, a przynajmniej zmniejszyć straty. Otwór na zero jest nadal zielony, a pozostałe 36 jest podzielone na pół, a 18 jest czarne, a pozostałe czerwone. Tak wygląda kolejność numerów zgodnie z ruchem wskazówek zegara na europejskim kole ruletki, 26, 3, 35, 12, 28, 7, 29, 18, 22, 9, 31, 14, 20, 1, 33, 16, 24, 5, 10, 23, 8, 30, 11, 36, 13, 27, 6, 34, 17, 25, 2, 21, 4, 19, 15 i 32.

Istnieją konkretne zakłady, które odnoszą się do europejskiego układu kół. Te zakłady są stawiane przez rozdającego po tym, jak gracze zamówią go i dadzą mu żetony. Następnie sprzedawca mówi ponownie, aby uniknąć nieporozumień. Zakłady są następujące:

Liczby objęte: 12, 35, 3, 26, 0, 32, 15.

Bet: (4 żetony) 1 żeton na split 0/3, 1 na 12-15 split, 1 na 26 straight up i 1 na split 32-35.

Voisins de zero (sąsiedzi zero)

Uwzględnione numery: 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26, 0, 32, 15, 19, 4, 21, 2, 25

Bet: (9 żetonów) 2 żetony na trio 0-2-3, 1 na każdym z splitów: 4-7, 12-15, 18-21, 19-22, 32-352 i 1 na 25-26- 28-29 róg.

Liczby objęte: 17, 34, 6, 1, 20, 14, 31, 9

Bet: (5 żetonów) 1 żeton na 1 i 1 żeton na każdym rozdaniu: 6-9, 14-17, 17-20, 31-34.

Liczby objęte: 33, 16, 24, 5, 10, 23, 8, 30, 11, 36, 13, 27

Bet: (6 żetonów) 1 żeton na każdy z podziałów: 5-8, 10-11, 13-16, 23-24, 27-30, 33-36.

Liczby pokryte: pięć kolejnych liczb na kole, gracz wskazuje środkową liczbę "i jej sąsiadów"

Bet: 5 żetonów, 1 żeton na każdą liczbę

Zarówno w Ameryce, jak iw Europie kolejność numerów na kole jest zupełnie inna niż sugerowałaby ich wartość arytmetyczna i zupełnie inna dla każdego z dwóch rodzajów kół. Jest to jeden z sekretów, dlaczego ruletka jest tak niesamowicie zrównoważoną grą w teorii. Kolejność liczb na kole jest dobrze przemyślana, aby osiągnąć cztery różne rzeczy:

1. Zmylić odtwarzacz. Dla początkującego gracza bardzo trudno jest stworzyć obraz koła i zrozumieć relacje liczb i sektorów. To sprawia, że ​​bardzo trudno zauważyć jakiekolwiek uprzedzenia lub postawić na określone sektory. A układ ruletki może zwiększyć zamieszanie. Doświadczeni gracze ruletki znają sekwencję liczb na kole na pamięć. Często zdarza się to naturalnie z doświadczenia, ale powinieneś spróbować uzyskać całkiem niezły pomysł, mentalny obraz, w którym liczby i tak leżą tak szybko, jak to możliwe.

2. Kolory powinny być całkowicie przemienne na kole. Dwie kolejne liczby powinny mieć różne kolory. Jest to bezwzględny warunek dla obu typów kół. Ponadto rozkład kolorów na stole powinien być tak zrównoważony, jak to możliwe, ale był to znacznie mniejszy problem.

3. Niskie (1-18) i wysokie (19-36) liczby powinny zmieniać się tak często, jak to możliwe. W europejskiej ruletce jedynym punktem, w którym ten warunek nie jest spełniony, jest 5 obok 10. W amerykańskim kole znajduje się wiele sektorów z sąsiadującymi niskimi liczbami i sąsiadującymi wysokimi liczbami. Właśnie dlatego amerykańskie koło nie jest tak doskonale zrównoważone, jak europejskie.

4. Numery nieparzyste i parzyste powinien być równomiernie rozłożony wzdłuż koła z nie więcej niż dwoma parzystymi lub nieparzystymi cyframi sąsiadującymi ze sobą.

Dwie interesujące asymetrie europejskiego układu:

Jeśli podzielisz obwód na dwie połówki od zera. Po lewej stronie znajdziesz wszystkie czarne niskie liczby i wszystkie czerwone wysokie liczby. Po prawej stronie znajdują się wszystkie wysokie czarne cyfry z niskimi czerwonymi cyframi.

Ponadto w sektorze 9-numerowym 29-7-28-12-35-3-26-0-32 nie ma numeru od drugiego tuzina.

W Internecie istnieje preferencja dla europejskiej ruletki, a większość ruletek online korzysta z tego typu kół, ale w kasynach niekoniecznie jest to regułą. Liczba producentów ruletki rośnie, ale jest ich garstka, którzy wyróżniają się z tłumu.

Cammegh jest jednym z liderów rynku, a najbardziej imponującą częścią jest to, że działa jako niezależny producent, z siedzibą w Ashford w hrabstwie Kent. John Huxley to także znane nazwisko, ale niewielu wie, że po przejęciu przez koncern TCS marka nosi teraz nazwę TCS John Huxley. Ostatnim, ale na pewno nie najmniej ważnym, jest Paul-Son, firma, której reputacja poprzedza ją i która została nabyta przez Gaming Partners. (ref .: diagramy montażowe ruletki)

Demontaż koła ruletki Huxley Starburst. Komputer ukryty na podstawie koła jest połączony z "dyskretnymi" wbudowanymi czujnikami, dla zakresu diagnostyki i raportów kół. Wykrywanie zwycięskich numerów. "Wykrywanie strefy upuszczenia" nieprzypadkowych wyników. Data Logger przechowuje do 6 lat wydarzeń na kołach.

Budowa i wiarygodność

Istnieją pewne podstawowe wymagania dotyczące budowy profesjonalnego koła ruletki.

 • Koło powinno mieć równomiernie rozłożony ciężar na całej długości.
 • Koło i kula muszą być wykonane z materiałów niemagnetycznych, aby zapobiec zakłóceniom powodowanym przez źródła magnetyczne.
 • Cylinder powinien się obracać i swobodnie poruszać z własnej woli, ale wszystkie przymocowane części koła ruletki muszą być bezpieczne i wolne od ruchu.
 • Kieszenie kulowe lub przedziały na torze koła (pierścień koła) muszą spełniać następujące zasady:
   za. Każdy przedział (kieszeń) ma dokładnie te same wymiary co każdy inny przedział.
   1. b. Są równomiernie rozmieszczone.
   do. Pozwalają one wylądować kulce ruletki i odpoczywają łatwo i płynnie w obrębie przedziału.

Kiedy jeden z tych warunków nie jest spełniony w 100%, mamy albo celowo sfałszowane koło, kontrolowane przez kasyno, albo stronnicze, wadliwe koło, które zwróciło uwagę kasyna i może zostać wykorzystane przez niektórych doświadczonych graczy.

Poniżej toru kulkowego i ponad kieszeniami liczbowymi znajduje się zwykle 8 lub 16 deflektorów kulowych, zwanych także stopami kajakowymi lub diamentami, ze względu na ich kształt. Piłka uderza w nich, gdy opuszcza tor piłki. Zmieniają prędkość i kierunek piłki, zanim osiągną liczbę. Ich celem jest uczynienie wyników jeszcze bardziej nieprzewidywalnymi.

Gammegh opracował niedawno opatentowaną technologię Random Rotor Speed ​​lub RRS. RSS jest opcjonalnym ulepszeniem bezpieczeństwa dla koła ruletki Mercury 360. Używa techniki bezdotykowej, aby losowo i niezauważalnie zmieniać prędkość wirnika po rozpoczęciu gry. Teoretycznie punktem RSS jest odstraszenie doświadczonych graczy od zdobycia przewagi za pomocą automatów do ruletki lub technik podpisu dealera (dealerów metronomicznych). Chociaż jest to opisane jako funkcja bezpieczeństwa, w jakiś sposób wpływ na prędkość wirnika jest postrzegana przez wielu graczy w ruletkę z podejrzeniem. Jeśli kasyno może zmienić prędkość wirnika, co innego może zrobić? Zrobiliśmy małe badanie wiarygodności kół ruletki Electronic Airball (automatyczna szybka ruletka).

Warto zauważyć, że można mieszać i dopasowywać części ruletki różnych producentów. Na przykład, doniesiono, że kasyna używające "podejrzanego" mechanizmu ruletki Gammegh RRS zastąpiły oryginalną wieżę ruletki jedną z bardziej renomowanych nazwisk Johna Huxleya. Markowa wieża sprawia wrażenie, że koło jest wykonane przez Johna Huxleya i ukrywa fakt, że używa technologii RSS.

Ci, którzy znają grę w ruletkę na wylot, robią wszystko, aby zwiększyć swoją marżę, a jednym ze sposobów na to jest znalezienie najlepszych kół ruletki. Istnieje wiele teorii dotyczących metod wykorzystywanych do uzyskania (nieuczciwej) przewagi nad domem, ale warto rozważyć kilka wniosków.

Duża liczba producentów wyjaśnia, dlaczego istnieje tak ogromna różnorodność kół ruletki i dlaczego nawet kieszenie są tak różne. Pojawił się trend, w większości kasyn używających kół ruletki, które mają płytkie wkładki kieszeniowe, co prowadzi do szerokiego rozrzutu piłki. Same kieszenie mogą zostać sfałdowane do metalowego bloku lub podzielone przez inteligentne użycie metalowych progów (separatorów).

  • Większość kół ruletki ma równe progów, które mają taką samą wysokość na obu końcach, ale są również koła, w których progi opadają w kierunku środka. Trudniej jest przewidzieć, gdzie piłka ostatecznie wyląduje, ponieważ może łatwo przeskoczyć wąską szczelinę do następnej liczby.

Zwróć uwagę na spadek progu w kierunku środka koła. Jedno z pierwszych kół stworzone w historii kół ruletki.

  • Drobne, a nawet progi są jeszcze bardziej powszechne i jest to rodzaj koła, które preferuje kasyno lądowe, ponieważ sprawia, że ​​gra jest bardziej intensywna. Piłki łatwo się skaczą, a nawet jeśli początkowo trafią do kieszeni, gracze nie mają racji, zakładając, że pozostaną na swoim miejscu. Im wyższe progi, tym bardziej nieprawdopodobne jest posiadanie piłki do skoków, ale kasyna mają tendencję do częstszego przyjmowania adrenalinowych ćpunów.

Ściany na progach uważam za małe, dzięki czemu piłka może skakać, czasami pomijając liczby obok miejsca, w którym piłka próbowała wylądować. Widziałem też to samo koło, ale wysokość progów jest dwa razy większa, co sprawia, że ​​koło ma prawie "lepkie" uczucie. Kiedy piłka początkowo trafi w kieszeń, najprawdopodobniej nie zostanie odbita, jeśli piłka może wylecić z koła.

  • Innym rodzajem koła do ruletki, które nie sprzyjają skokom piłki, jest ten z zakrzywionymi progami. Jest to kompromis, ponieważ kule łatwo przesuwają się z jednej liczby na drugą w płynny sposób, bez zagłębiania się w kieszeni, w której po raz pierwszy lądują.

To jest koło TCS Huxley Starburst. Kula nie "skacze" tak wysoko, jak w przypadku innych kół, chociaż odbija się bardzo dobrze i nie przykleja się tam, gdzie początkowo trafiła w kieszeń.

  • Kilka kół ruletki nie ma progów, ale ma zakrzywione kieszenie, które mają praktycznie takie samo uderzenie. Główna różnica polega na tym, że gracze nie widzą żadnego podskakiwania, a jednocześnie są równie bezsilni, jeśli chodzi o przewidywanie ostatecznego miejsca spoczynku piłki. Tego typu koła są mniej liczne, ale szybko zyskują przyczepność i możemy oczekiwać, że więcej z nich zacznie się rozrastać w tradycyjnych kasynach.

To jest koło Cammegh z zapiekanymi kieszeniami. Piłka "przeskakuje" jest minimalna, chociaż rozrzut jest dość duży. Koło jest używane w Venetian i MGM.

Producenci są zachęcani do znalezienia nowych sposobów zmiany koła ruletki bez zmiany samej gry. Utrzymanie uczciwości jest obowiązkowe, ale cieszy się dużą swobodą podczas majstrowania przy rozmiarach i kształcie kieszeni oraz progach. Efekt wizualny jest interesujący, ale stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej, ponieważ każdy rodzaj koła ruletki i każda zmiana nieznacznie zmienia wynik. Ruletka pozostaje tak samo nieprzewidywalna jak zawsze, ale to nie powstrzyma biegłych w szukaniu wzorców.

Wskaźniki spowolnienia i wpływ na rozgrywkę

Ruletka istnieje już od stuleci i pozostanie tutaj, co sprawia, że ​​uczciwe jest zakładanie, że gracze będą próbowali pokonać grę. Z biegiem czasu było wiele prób znalezienia wzorców lub przynajmniej wykorzystania wad gry.

W dzisiejszych czasach, gdy producenci mają do dyspozycji nowoczesne instrumenty, koła ruletki są równie precyzyjnymi narzędziami, które nie starzeją się łatwo i nie działają nieprawidłowo. Technologia rozwiązała większość niedogodności, które utrzymywały kasyna w nocy, ale przynosiła nowe wyzwania, takie jak zmniejszanie prędkości ruletki.

Nazwa ta nie wymaga objaśnień i ma związek z coraz mniejszą prędkością, z jaką piłka przemieszcza się przez kierownicę, aż zatrzyma się w swoim tymczasowym miejscu spoczynku. Producenci robią wszystko, aby wymyślić koła ruletki, które nie zwalniają, a ich wysiłki są bardzo cenione przez dealerów. Ogromny postęp został dokonany w tym kierunku, a ostatnie koła praktycznie nie mają wpływu na spowolnienie.

Przez Internet nie jest to problemem dla nikogo, ponieważ koła są w rzeczywistości oprogramowaniem komputerowym, ale właściciele kasyn na ziemi mają inne pomysły. Zwolnienie sprawia, że ​​profesjonalnym graczom ruletki trudno jest wydobyć najwięcej ze swoich systemów, dlatego kasyna to uwielbiają. Hamowanie jest nieuniknione, ponieważ koła ruletki się starzeją, więc jeśli chodzi o kasyna, czas jest zawsze po ich stronie i przeciwko graczom systemowym.

Kulki ruletki są proporcjonalne do wymiarów koła i jego kieszeni numerycznych. Poważne kasyna używają dużych kół o średnicy równej 27, 30 lub 32 cali. Odpowiednio, użyte kule mają 18 mm i 21 mm. Tradycyjnie, aby wyniki były jeszcze bardziej nieprzewidywalne, zmieniają się raz na jeden raz na "małą" (18 mm) i jedną "dużą" (21 mm) piłkę, z piłką, która nie gra, spoczywającą na środku ruletki , cierpliwie czekając na swoją kolej. Kule w jakości kasyna wykonane są z kości słoniowej, chociaż teflon jest również uważany za odpowiedni materiał.

Materiał ze starych ruletek był kością słoniową. Dzisiejsze kule są nazywane "ivorine" i nie są wykonane przez prawdziwą kość słoniową; w rzeczywistości są syntetyczne i przypominają wygląd i styl kości słoniowej. W ostatnich latach profesjonalne kule do ruletki są wykonane również z innych materiałów, takich jak żywica, teflon, a nawet ceramika. Różnice w wymiarach, wadze i materiale piłki mają zauważalny wpływ na grę. Mała, lekka ceramiczna kula powoduje większą rewolucję na torze kół, a kiedy spada, przeskakuje w sposób bardziej nieprzewidywalny, zanim trafi na liczbę, niż wielka kula z kości słoniowej.

W najlepszym interesie kasyn jest używanie anty-magnetycznych i nieprzewidywalnych piłek, aby odstraszyć graczy i oszustów. Ostatnio pojawiły się anegdotyczne doniesienia na temat piezoelektrycznych kulek ruletki używanych w sfałszowanych grach w ruletkę.

15 kwietnia 2014 r. 14 lutego 2018 r. | Kategoria: Monografia

Ruletka to gra kasynowa, która składa się z tego pięknie zdobionego drewnianego koła. Na kole znajdują się gniazda lub kieszenie. Liczba kieszeni zależy wyłącznie od wersji ruletki, w którą grasz. Są czarne i czerwone numery od 1-36 i pojedyncze 0, aw amerykańskiej ruletce również 00.

Są krupierzy i handlarze, którzy obracają metalową kulę w wyżłobie nad kołem ruletki. Siła odśrodkowa utrzymuje metalową kulkę biegnącą w przeciwnym kierunku niż koło, dopóki nie zwalnia wystarczająco i wpada do jednej z kieszeni. To naprawdę jest takie proste!

Jeśli spojrzysz na stół do gry w ruletkę lub na "układ", jest to całkiem proste. Jest wiele miejsc, w których możesz postawić zakład, ale jest to całkiem logiczne. Istnieją dwa główne typy zakładów: wewnątrz i na zewnątrz, z wewnętrznymi oferującymi większe wypłaty i znacznie trudniejsze kursy.

Na przykład, jeśli wybierzesz swoją szczęśliwą liczbę 11, postaw zakład na 11 miejscu dla "straight-up". "Podziel" swój zakład, umieszczając go pomiędzy 11 a 14 na linii między. Możesz postawić na "ulicę", która jest trzema liczbami poziomymi, takimi jak 10, 11 i 12. Obstaw cztery liczby w "kwadracie" lub rogu, umieszczając żeton na skrzyżowaniu czterech liczb jak 7, 8, 10 , 11. (widzisz, że muszę zachować mój szczęśliwy numer 11 w miksie).

"Sześć linii" to zakład na dwóch ulicach. Stawiaj "trio" na jedno koło zerowe, które wynosi 0, 1, 2 lub 0, 2, 3. Na podwójnym kółku zerowym możesz postawić "kosz", który jest zakładem na 0, 1, 2; 00, 2 3; lub 0, 00, 2, stawiając ten zakład na przecinającym się "koszu" twojego wyboru. Ostatni zakład wewnętrzny to "górna linia", gdzie zakład jest dokonywany na 0, 00, 1, 2 i 3.

Istnieje osiem opcji wymienionych powyżej dla zakładów wewnętrznych, ale są one łatwe do zapamiętania po rozpoczęciu gry i dość łatwe do zobaczenia na układzie ruletki. Zakłady zewnętrzne są jeszcze łatwiejsze do gry, a za to Twój powrót jest znacznie mniejszy. Te zakłady zewnętrzne mają własne miejsca, aby łatwo obstawić zakład. Poszukaj pól, aby postawić zakład "1-18" lub zakład "19-36". Możesz postawić na trafioną kieszeń "czerwoną lub czarną". Istnieją również pola do postawienia na "parzyste" lub "nieparzyste" liczby. Obstaw na całej "kolumnie" 12 liczb na trafionej linii pionowej. Ostatnią opcją dla zakładu zewnętrznego jest zakład "tuzin", w którym można obstawić pierwsze (np. 1-12), drugie (13-24) lub trzecie (25-36) liczby, które mają zostać trafione.

Jest to bardzo łatwe do zrozumienia, gdy podążasz za układem i patrzysz na grę rozgrywającą się przed tobą. Jak zawsze w ruletce, ponieważ istnieje kilka odmian, ważne jest, abyś zrozumiał, na czym polega wariacja, ponieważ wpływa na wszystkie aspekty gry.

Rozmieszczenie układów ruletki

Jako profesjonalny gracz w ruletkę, pierwszą i najważniejszą rzeczą do zrozumienia jest duża różnica między stołem do ruletki a kołem.

Układ kół ruletki i układ ruletki to celowa randomizacja. Najbardziej oczywiste jest przemienność kieszeni czerwonych i czarnych, ponieważ nie reprezentują one żadnego określonego sektora koła. Chociaż można dyskutować na amerykańskim kole 00, około 00 jest nieco wyższa średnia z czerwonych kieszeni, a przy jednym zera jest nieco wyższa średnia z czarnych kieszeni. Ale różnica nie jest znacząca.

Amerykańskie koło ma 38 kieszeni, w tym numery od 1 do 36, pojedyncze zero i 00. Amerykańska krawędź w kształcie koła wynosi -5.26%. Kolejność liczb na kole ruletki wynosi 0, 28, 9, 26, 30, 11, 7, 20, 32, 17, 5, 22, 34, 15, 3, 24, 36, 13, 1, 00, 27 10, 25, 29, 12, 8, 19, 31, 18, 6, 21, 33, 16, 4, 23, 35, 14, 2

Europejskie koło ma 37 kieszeni, w tym numery od 1 do 36, i tylko jedno zielone zero. Europejska krawędź kół to -2,7%. Zobacz stronę kursów ruletki, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wypłaty za każdą zmianę koła są dokładnie takie same, ale szanse nie wynikają z tego, że amerykańskie koło ma dodatkową kieszeń. Zasadniczo gracze powinni w miarę możliwości faworyzować europejskie koło. Większość kasyn na całym świecie oferuje tylko europejskie koło ruletki, które zostało zaprojektowane tylko z jednym zielonym 0, aby konkurować z innymi kasynami za pomocą amerykańskiego koła z tarczą. Kolejność kieszeń na europejskie koło to 0, 32, 15, 19 4, 21, 2, 25, 17, 34, 6, 10, 5, 24, 16, 33, 1, 20, 14, 31, 9, 22 , 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26

Z uwagi na różnicę w krawędzi domu pomiędzy poszczególnymi kołami, profesjonalne strategie ruletki, które pokonują ruletkę, zazwyczaj osiągają krawędź gracza w zakresie od 5 do 120%. W szczególności w przypadku urządzeń komputerowych ruletki i krawędzi 80% lub więcej jest powszechne, więc różnica krawędzi między kołem amerykańskim i europejskim nie jest zbyt duża dla profesjonalnych graczy. Po prostu preferowane jest to, które koło wykazuje najbardziej przewidywalne spiny. Krawędź domu koła jest bardziej spóźniona, chociaż jest to szczególnie istotne, jeśli chcesz grać dla zabawy. Po prostu większa przewaga kasyna oznacza, że ​​masz mniejszą szansę na wygraną.

Zakłady sektorowe na europejskim kole

Jeu 0 (około zera): Zakłady na 12, 35, 3, 26, 0, 32, 15

Voisins du Zero: większy obszar wokół zera, zakłady na 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26, 0, 32, 15, 19, 4, 21, 2, 25

Orphelins: Zakłady na 1, 20, 14, 9, 17, 34, 6

Tiers du Cylindre:Â Zakłady na 27, 13, 36, 11, 30, 8, 23, 10, 5, 24, 16, 33

Zakłady neighbour: Te zakłady zazwyczaj obejmują 5 kolejnych numerów.

Układ stołu jest taki sam dla obu europejskich i amerykańskich kół, z główną różnicą, że amerykański stół ma obszar zakładów na kieszeń 00. Kolejną znaczącą różnicą jest to, że dodatkowe typy zakładów są dozwolone na amerykańskim stole do ruletki.

Rodzaje zakładów i umieszczanie żetonów

Zobacz drugi obraz i poniżej, aby uzyskać wyjaśnienie rodzajów zakładów:

(1) Prosto (1 numer): В 35-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 35 jednostek). Przykład obejmuje numer 25.

(2) Split (2 cyfry):В 17-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 17 jednostek). Przykład obejmuje numery 20 & 23.

(3) Ulica (3 cyfry): 11-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład plus 11 jednostek). Przykład obejmuje 13, 14 & 15.

(4) Kwadrat (4 cyfry): 8-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 8 jednostek). Przykład obejmuje 7, 8, 10 & 11.

(5) Sześć linii (6 liczb): 5-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 5 jednostek). Przykład obejmuje numery od 1 do 6.

(6) Kolory (18 cyfr): Wypłata 1: 1 (płaci swój oryginalny zakład PLUS 1 jednostka). Przykład obejmuje wszystkie czerwone liczby.

(7) Dziesiątki (12 cyfr):Â 2-1 wypłaty (płaci twój oryginalny zakład PLUS2 jednostki). Przykład obejmuje numery od 25 do 36.

(8) Wysokości / lwy (1-18 lub 19-36): 1-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład + 1 jednostka). Przykład obejmuje numery od 19 do 36.

(9) Kursy / Evens (18 liczb): 1-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 1 jednostka). Przykład obejmuje wszystkie liczby nieparzyste.

(10) Â Kolumny (12 liczb): 2-1 wypłata (płaci twój oryginalny zakład PLUS 2 jednostki). Przykład obejmuje numery 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30, 33 & 36.

Wady stołów i produkcja ruletki

Stoliki do ruletki są zaprojektowane do przenoszenia ciężarów kół ruletki, które zazwyczaj ważą około 80 kg. Ważne jest, aby kasyna używały wysokiej jakości stołów i solidnej podłogi, w przeciwnym razie kąt, pod którym ustawione są koła ruletki, jest zróżnicowany. Stwarza to efekt, w którym kulka ruletki spadnie z toru piłki w niektórych punktach częściej niż inne. Innym rezultatem tego jest to, że kula uderzy kilka metalowych deflektorów częściej niż inne. Nie wynika to z nastawienia lub defektu samego koła, ale raczej z przechyłu, dlatego profesjonalni gracze ruletki często odnoszą się do tego stanu jako przechylone koło. Jednak dominujące diamenty niekoniecznie zawsze są spowodowane przechyłem kół. Większość kasyn stara się dokładnie wyrównać koła, ponieważ przechylone są łatwiejsze do pokonania przez profesjonalnych graczy.

Nawet na solidnym stole do gry w ruletkę i bardzo starannie poziomym kółku ruletki, proste działanie gracza opartego o stół wystarcza, aby stworzyć znaczące nachylenie koła, a tym samym wpłynąć na dominujące diamenty. Opieranie się na stołach jest często używane przez zespoły profesjonalnych graczy w kasynach, które bardzo dokładnie wyrównują koła ruletki. Ale nawet w kasynach, które starannie dobierają koła, prawie niemożliwe jest uniknięcie piłki, która sprzyjałaby konkretnym deflektorom metalu, znanym jako diamenty.

Stawianie zakładów na stole do ruletki

W szczególnie ruchliwym czasie w kasynie stół do ruletki może być wypełniony graczami, a stawianie zakładów może być trudne. W kasynie, im więcej graczy może obstawić, tym więcej pieniędzy zarobi kasyno. Generalnie, jeśli nie obstawiasz przy stole, zostaniesz poproszony o opuszczenie kasyna.

Współczesne kasyna często używają tzw. Szybkiej ruletki, w której prawdziwe fizyczne koło ruletki otoczone jest dotykowymi terminalami zakładów. Każdy gracz może usiąść na swoim własnym krześle i postawić zakłady elektronicznie na ekranie przed nimi. To może obsłużyć 20 lub więcej graczy w tym samym czasie. W niektórych kasynach są rzędy 40 lub więcej graczy oglądających to samo koło i stawiających zakłady.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

32 − = 26

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map