podwójne losowanie pokera online

podwójne losowanie pokera online

Draw Poker to jedna z najpopularniejszych gier kasynowych rozgrywanych na całym świecie. Istnieją różne odmiany losowanie pokera. Gdy nauczysz się jednego z nich, możesz łatwo grać w inne rodzaje pokera. Poker jest tak popularny, że istnieje wiele dobrze znanych i transmitowanych w telewizji turniejów pokerowych, w których zwycięzcy otrzymują miliony dolarów w postaci nagród pieniężnych.

Celem gry jest uzyskanie jak najbardziej prawdopodobnej ręki. Gracz zaczyna od odrzuconego zestawu kart. Po pierwszych licytacjach gracz może zdecydować o odrzuceniu lub zatrzymaniu kart. Karty gracza są zamknięte do ostatniego wyłożenia kart. Nie obejmuje dzikich kart.

Omówmy teraz niektóre warianty Draw Poker:

Poker w pokerze Five Card Draw przypomina podobieństwo do pokera wideo. Jest łatwy do zrozumienia dla graczy Video Poker. Po rozdaniu kart i po narysowaniu nowych kart są rundy licytacji. Zasadniczo istnieją dwie rundy licytacji.

Limit: W grze z limitem są pewne ograniczenia dotyczące akcji bukmacherskiej.

Bez limitu: W grze bez limitu możesz postawić dowolną kwotę w dowolnym momencie.

Pot Limit: To także inny sposób grania.

Z Jokerem: Tutaj jest od 2 do 4 żartownisiów. Niektóre karty można zastąpić jokerami.

Bez Jokera: Tutaj jokery nie są zaangażowane.

W tej grze jest coś, co nazywa się fazą losowania, w której istnieje możliwość ulepszenia rąk.

Jest to dostępne w grze w pokera typu lowball. Większość graczy online nie jest świadoma tej gry. Słynne gry to 2-7 Triple Draw, A-5 Triple Draw. Gry oparte są na formacie 5 kart. Tutaj celem jest uzyskanie najmniejszego układu. W 2-7 Triple Draw zwycięski układ zawiera 2-3-4-5-7.

W potrójnym losowaniu A-5 najlepsza kombinacja to A-2-3-4-5, która jest również określana jako Koło. Minimalne w tej wersji są asy.

Jest to po prostu chińska wersja Draw Poker. Ta gra jest również określana jako Badougi, Padooki lub Paduki. Celem gry jest uzyskanie możliwie najmniejszej ręki. Zwycięski układ ma układ 4-3-2-A. Straugi i kolory nie są powszechne w Badugi.

Michael Wiesenberg zaprojektował tę grę. Ta gra składa się początkowo z trzech blindów. W talii Pokera znajduje się jeden joker. Otrzymujesz 3 karty. Następnie odbywa się runda obstawiania pokera. W pierwszej rundzie licytacji nie ma sprawdzania. W następnej rundzie jest czwarta karta dla gracza. Runda ta również nie jest dozwolona. Sprawdzanie jest dozwolone podczas trzeciej rundy licytacji, w której gracz otrzymuje piątą kartę. Tutaj wskazana struktura zakładów to 1-2-2-4.

Prawa do gier są podobne do 5 Card Draw. Double Draw Poker pozwala na dwie rundy licytacji i dwa remisy (trafnie zwane Double Draw), natomiast 5-card draw pozwala tylko na pojedyncze losowanie. Ponieważ dodatkowe losowanie jest dozwolone, masz inne rozdania od Texas Hold'em Poker i Omaha Poker.

Gra oferuje początkowo 5 ślepych kart. Następnie następuje runda licytacji. Następnie następuje pierwsze losowanie, po którym następuje druga runda licytacji. Następnie następuje drugie losowanie, po którym następuje trzecia runda licytacji. Następnie następuje showdown.

Wypróbuj DARMOWE Automaty do gry tutaj

 © The Draw Poker | Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nowa oferta dla klientów. T&C Zastosuj. 18+. Rozgrywaj odpowiedzialnie.

Wygląda na to, że masz włączoną funkcję AdBlock. Aby zobaczyć najlepsze kasyna online, wyłącz funkcję AdBlock.

Podwójne losowanie jest podobny do 5 Card Draw, jednak w Five-Draw jest jedno losowanie i dwie rundy licytacji. W tej grze, jak sugeruje nazwa, oprócz kolejnej rundy licytacji jest dodatkowe losowanie - gracze otrzymują nadal pięć zakrytych kart zakrytych.

Z powodu dodatkowych kart, które są dostępne, znacznie częściej można zobaczyć karty, które rzadko można zobaczyć w grach karcianych, takich jak Holdem i Omaha. Ręce Monster, takie jak Four of a Kind, Straight Flush i Royal Flush są znacznie częstsze dzięki dodatkowemu drawowi, co dodaje emocji. Kolejnym kluczowym czynnikiem jest to, że dodatkowe losowanie zmniejsza wartość rozdań z graczami, którzy zazwyczaj potrzebują dużo silniejszych rąk, aby zdjąć pulę. Gra zajmuje trochę czasu, zwłaszcza jeśli chodzi o składanie, które zwykle są uważane za ogromne ręce.

Gonienie kart może stać się droższe, ponieważ jest więcej rund licytacji. Kiedy przegrasz rozdanie, może cię to kosztować. Powód, dla którego powinieneś opracować swój początkowy zakres rąk do gry (prawdopodobnie nieco ciaśniej niż w standardowym 5 Card Draw).

Poniższa ilustracja pokazuje, jak gra się gra.

Gracze rozdali 5 kart zakrytych

Runda licytacji

Druga runda licytacji

Drugie losowanie

Trzecia runda licytacji

Do tej pory nie ma pokoju online, który oferuje wersję online tej gry, ale jest to fajna gra i byłaby świetnym dodatkiem lub alternatywą w każdej grze w domu.

Jeśli chcesz zobaczyć, co ma do zaoferowania arena online, sprawdź nasze listy gier online.

Istnieje kilka innych wersji gry.

W As do Five Lowball, najlepsza ręka w dowolnym kolorze to A-2-3-4-5. Strity i kolory nie liczą się podczas tworzenia ręki.

Uwaga: Jeśli używany jest joker, staje się najniższą kartą nieobecną w rozdaniu.

W limicie as do 5 lowball, przed losowaniem musi zostać wyeksponowana karta składająca się z siedmiu lub mniej, a odkryta karta wyższa niż siódemka musi zostać zastąpiona po zakończeniu rozdania. Ta pierwsza odkryta karta jest używana jako karta pamięci. Również w pokerze z limitem podbicie jest niedozwolone, chyba że uzgodniono z graczami przed rozpoczęciem rozdania.

Siedem do Deuce Lowball jest często znany jako Kansas City Lowball, gra, w której najgorsze rozdanie wygrywa pulę. Ta gra pojawiła się na WSOP jako impreza, taka jest popularność. W tej odmianie liczą się strity i kolory, a asy są tylko wysokie.

Innymi słowy najlepszą możliwą kartą pokerową jest 2-3-4-5-6-7. Ręka A-2-3-4-5 nie jest uważana za strita, ale tylko asa z pięciokrotnym kickerem.

Uwaga: Najlepsza ręka w pokerze to 7-5-4-3-2 z co najmniej dwóch różnych kolorów. Strity i kolory liczą się przeciwko graczowi, a asy są uważane za wysokie. Przed losowaniem musi zostać wyeksponowana karta 7, 5, 4, 3 lub 2. Każda inna odkryta karta musi zostać wymieniona (łącznie z sześcioma).

Check-raise jest dozwolony na każdym rozdaniu po losowaniu, a siedmio lub więcej nie jest wymagane do postawienia zakładu.

Роял-флеш (Royal flush) - стрит-флеш, начинающийся от туза. (Т-К-Д-Â-10).

Стрит-флеш (Straight-flush) - Последовательность из пяти карт одной масти.

Каре (Four-of-a-kind) - Четыре карты одного достоинства с пятой побочной.

Фулл-хаус (Full House) - Комбинация из трёх карт одного достоинства i двух карт другого достоинства. (6-6-6-K-K)

Флеш (Flush) - Пять карт одной масти.

Стрит (Straight) - Последовательность из пяти разномастных карт. (9-8-7-6-5). Масти карт значения не имеют. Туз может быть как самой старшей (Т-К-Д-В-10), так и самой младшей картой комбинации (5-4-3-2-Т). Последовательность с тузом внутри (3-2-Т-К-Д) стритом не считается.

Тройка (Three-of-a-kind) - Три карты одного достоинства. (9-9-9-Ę-4)

Две пары (dwie pary) - Две карты одного достоинства и две карты другого достоинства. Например, две дамы и два туза. (Т-Т-5-5-10)

Пара (dwie pary) - Две карты одного достоинства. (8-8-К-4-2).

Нет игры - карты не составляют ни одну из вышеперечисленных комбинаций, например, В-10-7-5-2.

Пара 5-5-Д-3-2 старше, чем 5-5-В-10-9 (дама старше валета).

Две пары Т-Т-2-2-3 старше, чем К-К-Д-Д-A (сравнивается достоинство карт старшей пары).

Стрит Т-К-Д-В-10 - самый старший, 5-4-3-2-Т - самый младший.

Фулл-Хаус 3-3-3-2-2 старше, чем 2-2-2-Т-Т (карта из тройки весомее, чем из пары).

Если карты игроков равны, то объявляется ничья и ставки возвращаются.

Между мастями приоритеты не установлены. Поэтому два расклада из карт, попарно одинакового ранга, имеют одну и ту же ценность. Например, червовый и трефовый флеш-рояли равноценны.

Пот-лимитный (POT LIMIT) - когда увеличивать ставку можно на любую величину в пределах текущего банка.

Безлимитный (NO LIMIT) разновидности. - когда нет лимита на увеличение.

Сделать CHECK - не увеличивать ставку, но и не пасовать, ход переходит к следующему игроку.

Сделать BET - увеличить ставку (в зависимости от типа стола), ставка сразу ставится и добавляется к банку.

Сделать FOLD - "я пас" - все ставки игрока остаются в банке, игрок сбрасывает карты.

Если один из игроков сделал BET (увеличивает ставку), то у следующего игрока функция "CHECK" меняется на CALL, а функция "BET" меняется аа RAISE.

Сделать CALL - игрок доставляет ровно ту сумму, которая необходима для уравнивания ставок.

Сделать RAISE - игрок доставляет (уравновешивает ставки) и увеличивает ставку на величину, зависимую от типа стола.

Правила ALL-IN- «играю на всё».

Если для улавния ставки у кого-то из игроков недостаточно очков, он может сыграть ALL-IN - поставить все, что у него есть.

Игрок ставит "все, что у него есть". При этом ход переходит к следующему игроку или заканчивается круг торговли. Если игрок, поставивший ALL-IN выиграл, то ему выплачивается% от банка, соответствующий его ставке.

Остаток банка выплачивается 2му выигравшему (с более низкой комбинацией).

В случае игры NO LIMIT ставка ALL-IN обозначает, что игрок идет ва-банк.

1. Каждый кон Игроки вносят начальную ставку (ANTE).

2. Всем игрокам раздается по 5 карт в закрытую.

3. Игрок, выбранный случайным образом, начинает торговлю. Если он делает CHECK - ход переходит к следующему игроку. Если он делает BET - ход переходит к следующему игроку, и чтобы остаться в игре, тот должен как минимум уравнять ставки (сделать call) или подымать ставку (сделать PODNOSZENIE).

4. Если игрок делает FOLD - его карты сбрасываются, игрок выбывает из кона, ход переходит к следующему игроку, ставки этого игрока остаются в банке.

5. Торговля ведется, пока ставки игроков не будут уравнены. Игрок может увеличивать ставки в соответствии с типом стола (LIMIT, POT-LIMIT, NO-LIMIT), но в пределах своего капитала. Ставка на весь свой капитал называется ALL-IN. В случае NO-LIMIT ставка ALL-IN может быть осуществлена ​​на любом этапе торгов - игрок идет ва-банк.

6. Происходит обмен карт по кругу, в порядке очереди. Игрок выделяет и меняет нужное количество карт. Игроки видят, кто, сколько меняет карт. Поменять можно от 0 до 5 карт.

7. Первым меняет карты тот игрок, перед которым закончилась торговля. Например, при игре на 4х: на 1м круге торговлю закончил игрок слева, уравняв ставки. Соответственно, первым менять карты будет игрок сверху, за ним - игрок справа (если игрок в игре) и т.д.

8. Начинается 2й круг торговли. Торговлю начинает тот, кто первым менял карты.

9. После окончания круга торговли, карты открываются, производится вычисление победителя в соответствии с покерными комбинациями.

10. Производится подсчет выигрыша. Так, если 2 и более игроков имеют одинаковые комбинации (например, 22345 у одного и 22345 у другого, но разных мастей) - считается, что есть несколько победителей и банк делится в соответствующих пропорциях. Также учитываются игроки, играющие ALL-IN.

Draw poker to klasyczna gra, która bardzo przypomina najwcześniejsze znane gry pokerowe. Była to gra główna od stuleci, ale w ciągu ostatnich kilku lat została w dużej mierze zastąpiona przez Texas Hold'em. Podczas gry w Draw Poker mogą być trudne do znalezienia w pokojach pokerowych i kasynach, ale oferują one przyjemną zmianę w stosunku do zwykłej rutyny i są idealne do rozrywki gości. Ta gra jest zgodna z prostą strukturą zakładów i nadaje się dla graczy na dowolnym poziomie. W rzeczywistości, tradycyjny poker z pięcioma kartami jest idealny dla osób, które są nowicjuszami w pokerze.

Istnieje wiele odmian pokera dobieranego, ale duża nazwa to "losowanie z limitem pięciu kart". W związku z tym wyjaśnieniem przyjmujemy, że limity wynoszą 4 USD / 8 USD. Zanim rozpoczniesz grę, musisz wyznaczyć pozycję dealera za pomocą chipa / przycisku dealera. Aby otworzyć grę, gracz po lewej stronie pozycji dealera musi postawić małą w ciemno (2 $), a gracz po lewej stronie musi zapłacić dużą w ciemno (4 $). Czasami w grach domowych, zamiast przy użyciu żaluzji, każdy gracz musi zapłacić wyznaczoną ante (zwykle dość małą) przed rozdaniem kart, inaczej nie może zagrać rozdania.

Po zaksięgowaniu blindów krupier daje każdemu z graczy pięć kart zakrytych. Gracze mogą sprawdzić rękę, a następnie rozpoczyna się pierwsza runda licytacji. Gracz siedzący na lewo od dużej w ciemno jest pierwszym, który postawi zakład. Ten gracz może złożyć rękę, nie płacąc nic, lub "call9rsquo; dopasowując 4 dużą w ciemno. Jeśli ten pierwszy gracz poczuje, że ma silną rękę, może podbić dodatkowe 4 $, co daje całkowity zakład 8 $. Rozgrywka jest kontynuowana wokół stołu po lewej, dopóki wszyscy nie wezwą wszystkich zakładów / podbić lub nie spasują. Ponieważ jest to gra o ustalonym limicie, w każdej rundzie licytacji istnieje maksymalnie trzy podbicie.

Po zakończeniu tej pierwszej rundy licytacji każdy gracz może wybrać dowolną kartę w swojej talii. Zaczynając od gracza na lewo od rozdającego, każdy gracz usuwa i odrzuca karty z ręki, które chce wymienić. Po usunięciu tych kart rozdaje się im te same numery kart z wierzchu talii. Każdy gracz może wybrać dowolną liczbę kart, od kart do piątej.

Po zakończeniu losowania wszyscy gracze mogą rozpocząć drugą i ostatnią rundę zakładów. Ta runda zakładów jest zgodna z tymi samymi zasadami, co pierwsza, ale limity rosną. W grze 4 $ / 8 $ limit na drugą rundę to 8 $. Gdy runda dobiegnie końca, nadszedł czas na ostateczną rozgrywkę. Każdy gracz pokazuje swoje karty, a najlepsza pięciokartowa ręka wygrywa całą pulę. Jeśli istnieją dwie lub więcej równorzędnych rąk, pulę dzieli się równo między zwycięzców. Jeśli nie znasz tradycyjnych rankingów układów pokerowych, zapoznaj się z poniższą sekcją.

Rankingi rozdań w grach w pokera draw

Przykład: A K Q J T

Poker - Suited straight.

Przykład: J T 9 8 7

Czterech z gatunku - Cztery równorzędne karty.

Przykład: 3 3 3 3 9

Pełen dom - Ręka zawierająca "trójkę" i parę.

Przykład: 4 4 4 8 8

Spłukać - Pięć kart z tego samego koloru.

Przykład: 3 4 6 J Q

Proste - Pięć nieodpowiednich kart sekwencyjnych.

Przykład: J T 9 8 7

Trzy z rodzaju - Trzy równorzędne karty.

Przykład: T T T 6 2

Przykład: 9 9 3 3 4

Para - Dwie równorzędne karty.

Przykład: 4 4 9 J 7

Wysoka karta - Jeśli nie masz żadnej z tych rąk, idziesz z najlepszą kartą.

Przykład: 4 A K 5 7 W takim przypadku miałbyś "Ace High".

Do tej pory zakładaliśmy, że twoja gra z pięcioma kartami będzie miała ustalone limity. Chociaż jest to częste, powinieneś również wiedzieć, że nie ma żadnych ograniczeń dotyczących limitów i pot-limitów. W losowaniu bez limitu możesz postawić tyle, ile chcesz, o ile Twoje zakłady są większe niż duża w ciemno. Maksymalny zakład jest ustalany na podstawie całkowitej wielkości puli, w tym pieniędzy, które musiałbyś zapłacić, aby sprawdzić bieżący zakład. Zarówno w przypadku limitu bez limitu, jak i limitu puli, gracze często decydują się na wejście all-in, a gra jest znacznie bardziej zmienna niż w grze o ustalonym limicie.

Tradycyjne losowanie z pięcioma kartami ma dwie rundy obstawiania: jedną przed losowaniem i jedną po drugiej. Wariacje w wersji Double i Triple są przeznaczone dla graczy, którzy myślą, że każda ręka powinna trwać dłużej i rozwijać się w pełni. W przypadku każdego losowania, które dodasz, istnieje dodatkowa, odpowiednia runda licytacji. Oznacza to, że będziesz grał w większych pulach, a droższa ręka będzie droższa aż do ostatecznego wyłożenia kart. Również dodatkowe remisy prowadzą do lepszych, bardziej wyrafinowanych rąk. Jednak poza tymi niewielkimi różnicami obowiązują te same zasady. Podwójne losowanie i Potrójne losowanie można grać z ustalonymi limitami, limitem puli lub bez limitu.

Masz już dość wypróbowanej i prawdziwej gry z pięcioma kartami? Przejście do losowania w lowball może być idealnym sposobem na wstrząsnięcie twoją grą i zachowanie wszystkiego interesującego. Te gry mają taką samą strukturę jak zwykłe gry w pokera dobieranego, ale ranking rąk jest zupełnie inny. Aby jeszcze bardziej dostosować swoją grę, możesz dodać drugie lub trzecie losowanie do gry lowball lub eksperymentować z odmianami pot-limit / no-limit. Jeśli kiedykolwiek grałeś w pokera na niskim poziomie, powinieneś wiedzieć, jak określić zwycięskie niskie układy, ale jeśli nie, czytaj dalej.

Powszechnie nazywane California lowball, Aces to Five Lowball jest zgodne ze standardowymi zasadami gry niskiej. Szukasz najniższych (tradycyjnie najgorszych) możliwych kart, a strity / kolory nie są liczone przeciwko tobie. Również asy działają jako najniższe karty w talii. W tych warunkach najlepsza możliwa ręka w tego typu lowball jest znana jako koło i składa się z A2345 (nadaje się lub nie). Wybierając zwycięzcę w tego typu grze typu lowball, można zignorować graczy z parami, trójkami lub czwórkami, chyba że żaden z graczy nie ma "tradycyjnie gorszej" ręki. Aby rozpocząć, porównaj najwyższą kartę każdego gracza. Gracz z najniższą wysoką kartą wygrywa. W dość prawdopodobnym przypadku, gdy dwóch lub więcej graczy ma taką samą wysoką kartę, porównujesz drugie najwyższe karty tych graczy. Jeśli nadal jest remis, porównujesz kartę rozdania kartą, dopóki nie ma wyraźnego zwycięzcy. Jeśli twoja ręka zawiera parę, musisz ją ogłosić. Jeśli nie, ryzykujesz automatycznie przegraną gdyby Twoje milczenie powoduje, że inni źle odczytują twoje karty. W przypadku, gdy dwóch lub więcej graczy ma tę samą rękę, pulę dzieli się. Zobacz poniżej przykład.

Double Double Poker Poker 1 ręka

Ta fajna gra w pokera dobiera ci pięć kart i pozwala ci zdecydować, które z nich chcesz zatrzymać i które chcesz rzucić. Hit deal, a niechciane karty są odrzucane i zastępowane nowymi i, miejmy nadzieję, lepszymi. Minimalna ręka potrzebna do wygrania to para waletów, które płacą równomiernie. Im więcej monet grasz, tym wyższe wygrane, a szczególnie wysoka wygrana jest zarezerwowana dla Royal Flush. Zobacz tabelę wypłat na ekranie gry, aby dowiedzieć się, ile wypłaca każda ręka.

 • Ręce są klasyfikowane na podstawie tabeli wypłat.
 • Karty są rozdawane z pojedynczej talii.
 • Karty są ponownie tasowane każdą ręką.
 • Gracz ma możliwość odrzucenia do pięciu kart.

Ręce są uszeregowane według kolejności

 • Para gniazdek lub więcej
 • 2 pary
 • 3 rodzaju
 • Proste
 • Spłukać
 • Pełen dom
 • 3 różne rodzaje 4 rodzaju
 • Poker
 • Poker królewski

Więcej informacji znajdziesz w tabeli wypłat na aktualnej maszynie.

 • Ostatnia ręka to co najmniej para waletów.
 • Ostateczne rozdanie NIE spełnia minimalnej ręki co najmniej pary waletów.

Działania gracza / opisy przycisków

 • Bet - Gracz kupuje kredyty, klikając na żetony, aby umieścić je w grze, a następnie decyduje, czy postawić 1, 5 monet, z których każda zwiększa wypłatę dla zwycięskiej ręki.
 • Bet One - Kliknięcie "Bet One" powoduje postawienie jednej monety za każdym razem, gdy kliknie się na nią maksymalnie pięć monet.
 • Bet Max - Kliknięcie "Max Bet" oznacza pięć monet i rozdaje karty.
 • Rozdanie kart - Zadaje karty po tym, jak zakład został postawiony lub po wybraniu kart do "przetrzymywania".
 • Hold - gracz klika karty, które chce zachować.
 • Cash Out - kliknij czerwony przycisk "Cash / Out", aby zatrzymać grę i wypłacić swoje kredyty i wygrane.
 • Wypłata - Wypłaty są oparte na tabeli wypłat.
 • Każda gra w pokera wideo, która składa się z jednej ręki, może być zagrana za 0,05 $, 0,25 $, 0,50 $, 1 $ i 5 $. Możesz kliknąć przycisk "Wypłać stolik", aby wyświetlić tabelę wypłat, a odpowiednia kolumna zostanie podświetlona na podstawie ilości rozegranych monet.
 • Pojedyncze żetony można włożyć do Video Poker Machine klikając na miejsce na monety w prawym dolnym rogu.

Multi-Hand Video Poker (3 lub więcej rozdań)

 • Każda gra wideo poker, która składa się z trzech lub więcej rozdań, może być zagrana za 0,01 $, 0,05 $, 0,25 $, 0,50 $ i 1 $. Ponadto gracze mogą wybierać spośród 3 rozdań, 10 rozdań, 52 rozdań lub 100 rozdań. Jeśli grasz w grę składającą się z trzech lub więcej rozdań, możesz kliknąć przycisk "Wypłać stolik", aby wyświetlić tabelę wypłat, a odpowiednia kolumna zostanie podświetlona na podstawie liczby rozegranych monet.
 • W każdej z rąk granych przez gracza pojawiają się karty w posiadaniu gracza. Karty losowane są losowo, aby wypełnić pozostałe miejsca. Po odrzuceniu karty lub kart przez gracza, karta lub karty nie mogą pojawić się w żadnym z kolejnych rozdań.
 • Aby grać w pokera wideo z wieloma rękami, musisz mieć saldo w wysokości 5 USD.

Ręce Video Pokera (od najwyższej do najniższej)

Ręce w pokerze wideo są zazwyczaj uszeregowane w kolejności na podstawie poniższej tabeli, ale tabele wypłat zależne od danej gry mogą się różnić i są zawsze publikowane na każdym komputerze.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 85 = 92

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map