najpopularniejsze gry karciane online

najpopularniejsze gry karciane online

Gry karciane i gry w kafelki z całego świata

Tradycyjne gry dla dwóch lub więcej graczy, z podaniem liczby graczy i rodzaju kart lub płytek.

Tradycyjne gry sklasyfikowane według mechanizmu, według celu i według zastosowanego wyposażenia. Zawiera sekcję o grach dla dzieci.

Lista gier odpowiednich dla określonej liczby graczy.

Gry uporządkowane według kraju lub regionu, w którym są grane.

Linki do informacji o grach Solitaire (Patience)

Gry wymagające specjalnych, produkowanych komercyjnie paczek kart.

Udział czytelników nowo utworzonych gier i odmian.

Strona Pagat została założona w 1995 roku. Jej celem jest udokumentowanie zasad tradycyjnych gier karcianych i domino z korzyścią dla graczy, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i wypróbować nieznane gry. Jego nazwa pochodzi od Pagata, najniższego atutu w środkowo-europejskiej grze Tarock.

Strona jest edytowana przez Johna McLeoda ([email protected]). Wyślij mi wiadomość e-mail, jeśli znajdziesz jakieś błędy lub masz jakieś uwagi lub pomysły dotyczące ulepszeń lub chciałbyś coś dodać.

Chciałbym podziękować wielu czytelnikom z całego świata, którzy pomogli w rozwoju i rozbudowie strony, udostępniając informacje o grach, w które grają. Chciałbym również podziękować następującym stronom partnerskim za ich pomoc i zachętę:

10 najpopularniejszych gier karcianych

Gra karciana to gra, w którą może grać jedna lub więcej zestawów kart zwanych Deckami, która składa się z 52 kart. W normalnych pokładach są cztery kolory: pik, kier, trefl i karo. Każdy kolor składa się z 13 liczb kart, które są podzielone na dwie główne kategorie, które są kartami twarzy, takimi jak Król, Królowa i Joker, oraz kartami liczbowymi od 2 do 10. As jest jedyną kartą, która może być używana jako karta lub numer twarzy karta lub obie, zgodnie z potrzebami gry. Gry karciane zostały po raz pierwszy wynalezione w Chinach przez dynastię Tang w IX wieku. Pierwszy nagrany dokument z gry karcianej został znaleziony w Kolekcji Miscellanea w Duyang przez Su E, który był pisarzem dynastii Tang. Su E odnotował w swojej książce, że córka cesarza Yizonga z Tang, księżniczka Tongchang, grała w "grę w liściach" z członkami klanu Wei w 868. Od tego czasu dokonano wielu modyfikacji, które ostatecznie uczyniły tę grę niezwykle popularną jako gra wewnątrz. Istnieje wiele rodzajów gatunków gier karcianych, które są popularne w całym współczesnym świecie, takich jak gry podstępne, gry dopasowujące, gry zrzucane, gry w karty do picia, gry w karty hazardowe i wiele innych, więc oto lista 10 najpopularniejszych gier karcianych.

10 najpopularniejszych gier karcianych

Poker powstał w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana w 1829 roku, w którym grali gracze bukmacherscy i 20 kart pokładowych według wspomnień angielskiego aktora Josepha Cowella. Każdy gracz pokera powinien mieć dobrą znajomość teorii liczenia kart, prawdopodobieństwa i psychologii. Poker polega na obstawianiu zakładów i pojedynczej grze, w której każdy gracz obstawia zgodnie ze stopniem, który według niego jego karta jest warta w porównaniu z innymi graczami stołu. Akcja licytacji przechodzi następnie do następnego gracza zgodnie z ruchem wskazówek zegara, który albo dopasuje poprzedni maksymalny zakład, albo podbił zakład, albo po prostu spasował. Pod koniec ostatniej rundy licytacji zwycięzca jest oceniany na podstawie wartości karty ukrywając swoją rękę lub Show, lub po prostu wygrywa, jeśli wszyscy pozostali gracze w tabeli zwołują ręce i nie wybierają połączenia ani podbicia. W przypadku, gdy wszyscy oprócz jednego gracza spasują, wtedy jedyny licytujący gracz zostaje ogłoszony zwycięzcą wszystkich pieniędzy w puli, nie pokazując swojej ręki. Gracz na stole może postawić na swoją pozytywną oczekiwaną wartość swojej karty lub po prostu blef.

Blackjack aka Twenty-One został po raz pierwszy wymieniony w Rinconete y Cortadillo, który jest jednym z dwunastu opowiadań zawartych w Novelas Ejemplares przez hiszpańskiego pisarza Miguela de Cervantesa w 1601 roku. Blackjack to najczęściej grana gra kasynowa na całym świecie. Jest to porównywalna gra karciana pomiędzy graczem a jego krupierem i nie wymaga zaangażowania innych graczy. Blackjack jest rozgrywany z jedną lub więcej talią kart w celu pobicia krupiera, zdobywając 21 punktów na pierwszych dwóch kartach bez rozdającego blackjacka lub osiągając wyższy wynik końcowy niż rozdający, ale nie przekraczając 21 punktów. Jeśli punkt jest remis pomiędzy graczem i rozdającym, wtedy dodatkowe karty są pobierane przez rozdającego, gdzie gracze, którzy przekroczyli 21 punktów, tracą grę. Karty 2 do 10 mają taki sam punkt, jak ich liczba, karty twarzy, takie jak królowie, królowe i jacks, liczone jako dziesięć punktów, a as może być policzony 1 lub 11 punktów zgodnie z życzeniem gracza.

Oryginalna forma Remika nazywa się remisem Sai lub podstawowym remisem wywodzącym się z meksykańskiej gry Conquian według uczonego Davida Parletta. Conquian faktycznie pochodzi z chińskiej gry o nazwie Khanhoo, która sama pochodzi od słynnej gry o nazwie Mahjong. Celem Remika jest zbudowanie "Meldów" poprzez zrobienie "Zestawów" z trzema lub więcej kartami o tej samej wartości, ale z innego koloru i / lub poprzez wykonanie "Run" z trzema lub więcej kartami w sekwencji z tego samego koloru. Pokład podzielony jest na dwie części; Najpierw rozdaje się go wszystkim graczom, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jeden po drugim do 6 do 10 razy w zależności od liczby graczy biorących udział w grze, a pozostałe karty o nazwie "Stock" są umieszczane na stole być rysowane przez graczy, gdy gra się rozwija. Najwyższym zdobywcą punktów jest zwycięzca, w którym Królowa pików liczy się jako 40, wszystkie asy liczą się jako 15, wszystkie 10 i karty na twarz liczą się jako 10, a pozostałe karty mają taki sam punkt, jak ich liczba.

Most kontraktowy lub po prostu Most to najpopularniejsza gra karciana, w którą mogą grać zespoły składające się z dwóch graczy. Bridge to angielska wymowa gry karcianej o nazwie "Biritch", która oznacza "Russian Whist" według Oxford English Dictionary. Najstarsze wzmianki o tej grze znaleziono w książce o nazwie Birch Rule Bookby John Collinson w 1886 roku. World Bridge Federation jest wyłącznym organem zarządzającym międzynarodowymi meczami brydżowymi i turniejami. Rozgrywka w grze Contract Bridge składa się z kilku transakcji, w których ponownie składa się z czterech faz, które dotyczą rozdawania, licytacji, grania i punktacji. Wariant oryginalnego Mostu zwanego Duplicate Bridge jest najczęściej rozgrywany w klubach i turniejach, w których ta sama gra jest rozgrywana przez dwa lub więcej różnych zestawów graczy w celu porównania wyników bez ponownego rozdawania kart przy każdej okazji.

Pasjans lub Cierpliwość jest szeroko znana, ponieważ występuje w postaci Spidera i Free Cell przy każdej bieżącej instalacji Microsoft Windows, a ponadto sześć wariantów tej gry można również pobrać z Microsoft Solitaire Collection w sklepie Microsoft App Store. Uważa się, że gra pochodzi z Niemiec lub ze Skandynawii, ponieważ najwcześniejsze znane odniesienie znaleziono w antologii niemieckiej gry o nazwie Das neue Königliche L'Hombre-Spielin 1783. Po raz pierwszy została użyta jako gra przyszłościowa na początku Niemiec. Uważa się, że ważne prace nie powinny być inicjowane, gdy karty nie są korzystne dla gracza. Celem gry jest uporządkowanie kart w sposób rosnący poprzez manipulowanie układem kart rozmieszczonych w szeregu rzędów lub komórek. Niektóre wariacje tej gry pozwalają również graczowi przenosić karty w nowych lub pustych komórkach, aby finałowa seria była od króla do asa.

Hearts to gra karciana typu "Evasion", pochodząca z rodziny tricków z gier trickowych, a także znana z wielu innych nazw, takich jak The Dirty, Dark Lady, Black Lady, Slippery Anne, Chase the Lady, Crubs, Black Królowa, Czarna Maria i Spocona Betty. Uważa się, że serca pochodzą z Reversis, która była bardzo popularna w Hiszpanii około 1750 roku. Stała się niezwykle popularna wśród młodzieży po wprowadzeniu jej do systemów operacyjnych Microsoft, począwszy od bardzo wczesnych lat rozpowszechniania nowoczesnych komputerów. Celem tej gry jest zdobycie jak najmniejszej ilości punktów, unikając garnituru serc i królowej pików, która nosi najwyższy punkt karny. Gra rozpoczyna się po rozdaniu każdemu z graczy 13 kart, a następnie każdy z graczy wybiera trzy karty i przekazuje je innemu graczowi. Pierwsza sztuczka jest prowadzona przez gracza siedzącego na lewo od krupiera i postępującego zgodnie z ruchem wskazówek zegara, gdzie inni gracze powinni podążać tym samym kolorem, dopóki nie skończy się karta z tego samego koloru i może zagrać w Hearts lub Queen of Spades.

Crazy Eights to taktyczna gra karciana typu Shedding, znana z wielu innych nazw, takich jak Crates, UNO, Last One, Pesten, Rockaway, Spoons, Swedish Rummy, Last Card i Tschausepp. Jest również określany jako wstępne rozszerzenie Switch i Mau Mau, które były bardzo popularne w szkołach około 1970 roku. Nazwa tej gry, Crazy Eights, wywodzi się z wojskowego kodu o nazwie "Sekcja 8", służącego do uwalniania od żołnierzy niestabilnych umysłowo żołnierzy. Celem tej gry jest pozbycie się wszystkich kart na stos kart odrzuconych. Pojedyncza talia jest używana dla maksymalnie czterech graczy, podczas gdy dwie talie są używane przez tasowanie dla pięciu lub więcej graczy. Po tym, jak pierwszy gracz postawi kartę na stole, istnieje pięć opcji dla następnego gracza, który gra na tej samej rangi, tym samym kolorze, 8 i deklaruje inny kolor, jokera, dla którego następny gracz powinien zagrać kartę zgodnie z jego życzeniem lub może wybrać wyciąg z zapasów.

Bullshit to gra karciana typu Shedding, znana również pod wieloma innymi nazwami, takimi jak Bluff, 420, Verish "Ne Verish, Cheat i najsłynniejsza I Doubt It as nazwana przez Edmonda Hoyle, który jest uważany za" The Father of Whist ". Celem graczy Bullshit jest pozbycie się wszystkich swoich kart poprzez blefowanie tożsamości kart. Głównie do tej gry używana jest jedna talia, ale wiele talii jest również używanych w wielu wariantach i często zawierają jokery jako karty dzikie lub atrapy. Gracz rozpoczyna grę od postawienia pojedynczej lub wielu kart zakrytą na stole i zdobycia rangi, a następnie następny gracz może ułożyć karty zakryte, podnosząc rangę poprzedniego gracza lub po prostu wywołać "Cheat". Jeśli zostanie wywołany Cheat, wtedy karty poprzedniego gracza zostaną ujawnione, a jeśli poprzedni gracz blefował o szeregi swojej karty, wtedy powinien wziąć cały stos umieszczony na stole, a jeśli nie, to gracz, który wezwał Cheat, powinien wziąć stos.

Pik jest sztuczną grą typu "cutthroat", która należy do rodziny gier karcianych Whist, ale w przeciwieństwie do innych gier typu Whist, takich jak Bridge czy Oh Hell, kolor Spades zawsze jest atutem w tej grze. Powstał przez uproszczenie mostu kontraktowego pod koniec lat 30. XX wieku i został wprowadzony do różnych stacji wojskowych na całym świecie w czasie II wojny światowej przez żołnierzy z miejsca urodzenia w Cincinnati w stanie Ohio. Celem tej gry jest wybranie najmniejszej liczby sztuczek zwanych "Książkami" licytowanych przed rozpoczęciem rozdania. Gra rozgrywa się najczęściej pomiędzy dwiema drużynami po dwie osoby i często nazywane Partnerami. Zwycięzca lub zwycięska drużyna jest oceniana według punktów, w których ogólną barierą tej gry jest 500 punktów. Najwyższy ranking to strój atutowy Pik, a następnie Hearts, Diamonds i trefl, a najwyższą rangą kartą każdego koloru jest as, a następnie karty twarzy, a następnie liczby.

Canasta to wariant 500 Rum, który należy do rodziny Remika i jest jedyną grą w rodzinie Remika, która ma status gry Klasycznej. Canasta została wynaleziona w 1939 roku przez Alberto Serrato i Segundo Santosa w Montevideo w Urugwaju i stała się niezwykle popularna w Chile, Peru, Brazylii i Argentynie w latach czterdziestych, zanim została wprowadzona w USA około 1948 roku. Generalnie grają w niej dwa zespoły z dwoma graczami, każdy z dwa standardowe talie kart. Celem gry jest uczynienie z Melds siedmiu kart o tej samej wartości i wszystkich kart w ręce zwanych "Go Out". "3" Diamentów i Serc nosi najwyższy punkt w tej grze, który wynosi 100, a także liczy się 200, jeśli wszystkie cztery "3" są trzymane w pojedynczej ręce. Jokery są dzikimi kartami w Canasta, które mają 50 punktów, a "2" i "A" 20 punktów każdy. Karty twarzy i 8, 9, 10 mają po 10 punktów, a pozostałe karty mają 5 punktów.

Istnieje powód, dla którego pasjans jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Gotowy na kilka rund?

Pasjans może Ci zająć wiele godzin zabawy w karty. Ta klasyczna wersja nie jest inna. Utwórz cztery stosy koloru kart w porządku rosnącym. Czy masz cierpliwość, aby wygrać?

1-36 z 119 gier

Oto fajna gra w pasjansa, która pomoże Ci się zrelaksować.

Istnieje powód, dla którego pasjans jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Gotowy na kilka rund?

Wybierz się na ekscytującą przygodę w królestwie pełnym magii i zaklęć w tej wyjątkowej grze karcianej. Usuń karty z piramidy podczas dopasowywania ich w odpowiedniej kolejności.

Trenuj swoje umiejętności Gin Rummy dzięki tej zabawnej wersji popularnej gry karcianej dla dwóch graczy!

Yeehah! Myślisz, że posiadasz umiejętności karty, aby opanować tę dziką grę w pasjansa?

Jak szybko możesz połączyć wszystkie karty w tej internetowej wersji ukochanej gry karcianej? Podejdź do stołu i dowiedz się, czy możesz zdobyć najlepszy wynik.

Możesz wypróbować trzy różne wersje Sudoku każdego dnia w tej grze online. Każda łamigłówka ma inny poziom trudności. Sprawdź, czy możesz pokonać łatwy tryb, zanim przejdziesz do średnich lub trudnych.

Wyrusz w przyjemny rejs dzięki tej wyjątkowej wersji klasycznej gry karcianej. Jak szybko możesz dopasować wszystkie karty ustawione w półksiężyc na tym stole? Zegar tyka, więc musisz pozostać na palcach.

Zegar zacznie odmierzać po wykonaniu pierwszego ruchu w tej intensywnej wersji klasycznej gry karcianej. Czy możesz pokonać to, podejmując mądre decyzje podczas gry na każdej talii?

Ciesz się malowniczym królestwem podczas próby dotarcia na szczyt wszystkich wież w tej talii kart. Czy potrafisz je wszystkie dopasować, aby uzyskać premię za wielki czas w tej wersji klasycznej gry?

Pasjans może Ci zająć wiele godzin zabawy w karty. Ta klasyczna wersja nie jest inna. Utwórz cztery stosy koloru kart w porządku rosnącym. Czy masz cierpliwość, aby wygrać?

Pośpiesz się, bo ten pociąg o przyjemności wkrótce wyjdzie ze stacji!

Otrzymasz nowe wyzwanie każdego dnia tygodnia dzięki tej wersji online klasycznej gry planszowej. Ścigaj się z czasem i dopasowuj płytki tak szybko, jak możesz.

Odkryj losy piramidy w pasjansa. Quest: Pyramid. Usuń wszystkie karty, aby wygrać w kontynuacji popularnego pasjansa: Klondike!

Możesz poprawić swoje umiejętności pasjansa dzięki tej grze karcianej online. Można również wypróbować dwa różne tryby rozgrywki. Dopasuj wszystkie karty tak szybko, jak to możliwe.

Pokonuj przeszkody i złe karty, i zachowaj dobre karty, które posiadasz. Używaj ich mądrze.

Ciesz się wersją klasycznej gry w pasjansa, która jest idealna na zimowe miesiące. Jak szybko możesz przenieść te urocze karty w odpowiednie miejsca? Zegar tyka, więc musisz się szybko poruszać!

Zapoznaj się z wyjątkowymi projektami na tych płytkach przed wyścigiem, aby dopasować je do tej wersji gry online w Mahjong. Czy możesz wyczyścić każdą z plansz, zanim skończy się czas?

Daj swoje umiejętności pasjansa treningowi dzięki tej wersji klasycznej gry karcianej online. Jak szybko możesz usunąć wszystkie karty ze stołu?

Sprawdź swoje szczęście dzięki tej grze karcianej "root".

Wiele uroczych i uroczych zwierząt czeka na ciebie, abyś je dopasował w tej wersji online klasycznej gry planszowej Mahjong. Jak szybko można połączyć je wszystkie razem?

Poznaj starożytne miasto Troy i okoliczne krajobrazy w tej wersji ukochanej gry karcianej. Szybko połącz wszystkie karty w każdym z tych pokładów, zanim skończy Ci się czas.

Dlaczego nie wypróbować tej wersji klasycznej gry karcianej? Rzuć okiem na wszystkie karty na stole i sprawdź, czy możesz je umieścić w odpowiednich miejscach, zanim nie będzie już więcej czasu na zegarze.

Wypróbuj tę klasyczną grę karcianą online. Czy możesz szybko usunąć wszystkie karty z każdego ze swoich szczytów? Im szybciej jedziesz, tym wyższy wynik uzyskasz!

Sprawdź swoje umiejętności na tych trudnych płytach mahjonga.

Podaruj swoje umiejętności w grze remika gin za pomocą tej wersji klasycznej gry karcianej online. Czy możesz pokonać każdego z tych wirtualnych przeciwników? Niektóre z nich są wystarczająco dobre, aby rzucić wyzwanie nawet najsprytniejszym rekinom kart.

Wejdź do tej fajnej wirtualnej dyskoteki i zobacz, jak szybko możesz dopasować wszystkie karty w tej wersji klasycznej gry. Czy możesz pokonać zegar?

Czy uda ci się dotrzeć na szczyt tej piramidy? Oczyść karty z talii tak szybko, jak to tylko możliwe w tej ekscytującej wersji klasycznej gry.

Zanurz się w sielankowej Hawajskiej Wyspie Aloha Solitaire. Odejdź od tego wszystkiego, nie opuszczając komfortu swojego domu. Zrelaksuj się dzięki połączeniu klasycznych gier karcianych i mahjonga na złocistych piaskach Hawajów. Aloha Solitaire można grać w dwóch różnych trybach, normalnym i trudnym. Karty Power-up pomogą ci przejść do następnego poziomu, ale używaj ich mądrze, ponieważ są ograniczone.

Zajmij miejsce w szatni tej straży pożarnej i przygotuj się na wypróbowanie gorącej wersji klasycznej gry karcianej. Dopasuj wszystkie karty tak szybko, jak to możliwe, zanim skończy się czas.

Ciesz się wirtualną wycieczką na wybrzeże w tej wersji klasycznej gry karcianej. Jak szybko możesz dopasować wszystkie karty w każdej talii?

Pokonaj zegar w tej ekstremalnej grze w pasjansa!

Czemu nie dać tej klasycznej wersji ukochanej gry karcianej? Dopasuj karty we właściwej kolejności, próbując zdobyć dużo punktów.

Czas się kończy. Czy możesz dopasować wszystkie płytki w tej wersji klasycznej gry planszowej? Poruszaj się szybko, a będziesz mógł zdobyć cenne bonusy.

Udaj się na najwyższe piętro tej szansy i dowiedz się, czy możesz usunąć każdą kartę z talii.

1-36 z 119 gier

Gdy grasz w karty online, nie ma papierowych cięć. Nie będziesz musiał się martwić o lekko postrzępione krawędzie, które ujawniają, że trzymasz asa pik lub źle shuffled stos zmieniając szanse. Zamiast tego możesz po prostu skupić się na tworzeniu świetnej strategii. I jest wiele gier do grania! Jest to kategoria, w której znajdziesz wiele klasycznych gier karcianych, w tym różne style pasjansa, jak również Hearts, Blackjack, Poker (w tym fantastyczna seria Governor of Poker), a nawet Uno. Dodatkowo możesz cieszyć się tematycznymi wersjami wszystkich tych klasyków. To świetny sposób na świętowanie świąt lub innych specjalnych okazji. Istnieją tytuły dla graczy w każdym wieku, takie jak gry pamięciowe o tematyce dziecięcej, a także bardziej dorosłe wersje dla mamy i taty. Możesz nawet prowadzić epickie bitwy fantasy w grach typu "karta-karta" w stylu Magic: The Gathering. Jeśli jednak chcesz grać w karty w prawdziwym życiu, w tej kategorii jest wersja wirtualna. Wypróbuj jeden podczas krótkiej przerwy na lunch lub zabij czas w pociągu. Nie potrzeba żadnych bałagania na pokładzie!

Karty do gry są popularne na całym świecie. Pierwsze karty do gry wymyślono w Chinach w IX wieku, w czasach dynastii Tang. Później gra wyemigrowała do Europy i innych części świata. Gry karciane to inteligencja, psychologia i szczęście w tym samym czasie. Istnieje niezliczona liczba gier, w które można grać przy użyciu tej samej talii kart do gry. Tutaj rejestrujemy 10 najlepszych gier karcianych, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Piki ewoluowały w Stanach Zjednoczonych w 1930 roku i można grać pojedynczo lub zespołowo. Na początku każda drużyna licytuje pewną liczbę lew, a wygrana drużyny jest zobowiązana wygrać przynajmniej tyle, ile oddanych sztuczek. Ostatecznym celem gry jest osiągnięcie najpierw 500 punktów. Każdy gracz gra z 13 kartami w dłoniach. O tym, który licytuje, decyduje również licytant. Rozgrywka toczy się do momentu, aż drużyna zgromadzi w końcu 500 punktów.

(img source: s631.photobucket.com)

Solitaire to najbardziej wyjątkowa ze wszystkich gier karcianych, ponieważ możesz grać samemu. Jest to łamigłówka i pojawiło się kilka wariantów oprogramowania, ale podstawowe zasady pozostają takie same. Ta gra jest wygrana poprzez układanie kart w kolejności z czarnymi i czerwonymi kartami przemiennymi. Cztery różne kolory nie mają znaczenia, liczy się kolor. Kilka wersji tej gry znajduje się w różnych grupach demograficznych, w tym w Wielkiej Brytanii i Chinach.

(img źródło: spoiledflushgames.com)

Spite and Malice to gra karciana typu Solitaire, którą może grać od dwóch do czterech graczy. Ta gra jest rozgrywana przy użyciu trzech talii kart do gry, podczas gdy Jokery są opcjonalne. W przypadku więcej niż czterech graczy można również dodać dodatkowe talie. Królowa jest na najwyższym miejscu, a As jest najniższy, królowie są dzikimi kartami i mogą zastąpić inne karty. Początkowo każdy gracz otrzymuje 26 kart nazywanych stosami bramek. Osoba, która pierwszy przenosi wszystkie karty ze stosu bramkowego, gra na stosach wygrywa.

(img source: microsoft.com)

Hearts to kolejna popularna gra polegająca na robieniu tricków jak pik i Bridge. Gra jest najlepiej rozgrywana przez czterech graczy z regularną talią 52 kart. Wszystkie 52 karty są najpierw rozdzielane pomiędzy czterech graczy. Wszystkie karty serca mają jeden punkt, a królowa pik niesie 13 punktów. Celem jest zdobycie jak najmniejszej liczby punktów. Rozgrywka odbywa się wiele razy, aż jedna osoba osiągnie w sumie 100 punktów. W tym czasie gracz z najmniejszą liczbą punktów wygrywa grę. Na koniec, jeśli gracz zdobędzie wszystkie 26 punktów, pozostałe trzy zostaną dodane po 26 punktów.

(img źródło: happypenguin.org)

Łyżki to szybka gra, która czasami wymaga blefowania. Wraz ze zwykłą talią kart do gry potrzebujesz łyżek lub innego przedmiotu. Celem jest zebrać cztery, a nie być ostatnim, który podniósł łyżkę. Jak tylko każdy gracz wyjmie łyżkę, inni mogą również wybrać łyżki. Za każdym razem, gdy wybierasz ostatnią łyżkę, otrzymujesz jedną literę od S-P-O-O-N. Ten, który dostaje całe słowo "SPOON", traci grę.

(img source: en.wikipedia.org)

Gin Rummy pochodzi z rodziny gier karcianych, ale jest stosunkowo szybszy. Początkowo wszyscy gracze otrzymują po 10 kart. Musisz wykonywać biegi i kombinacje, eliminując niepotrzebne karty. Możesz stworzyć zestaw 3 kart o tej samej wartości lub zestaw 4 kart w sekwencji tego samego koloru. Gdy nadejdzie twoja kolej, albo wybierz kartę z nieużywanych stosów kart albo z ostatniej zagranej karty. Następnie gracz odrzuca jedną kartę, zachowując zestaw 10 kart. Bezużyteczne karty w twoich rękach są nazywane martwym drewnem i przyczyniają się do punktów w twoich rękach, motywem jest mieć zero punktów martwego drewna.

(img źródło: play-win-rummy.com)

Bridge to jedna z najbardziej złożonych gier rozgrywanych przy użyciu kart do gry. Ta gra jest rozgrywana przez czterech graczy z dwoma rywalizującymi drużynami. Zawodnicy naprzeciw siebie są w tym samym zespole, a gra wymaga kilku transakcji. Dwa inne popularne warianty Bridge to Rubber and Duplicate Bridge. Bridge jest rozgrywany również w dużych turniejach na poziomie światowym. Uważa się, że wyłonił się z Rosji, a później spopularyzował się na świecie. Gra polega na licytacji i zdobyciu maksymalnej liczby punktów.

(img source: hubpages.com)

Blackjack, bardziej znany jako 21 w kasynach, to gra karciana. Rozgrywka odbywa się przeciwko dealerowi domu. Gracz otrzymuje dwie karty, a jego motywem jest zdobycie 21 punktów lub mniej. Możesz poprosić o dodatkową kartę, mówiąc: trafienie, ale jeśli suma przekroczy 21, przegrywasz grę. Gracz z najbliższą sumą 21 lub dokładnie 21 wygrywa grę i kwotę licytacji. Ta gra jest nękana przez liczniki kart, które śledzą karty z talii.

(img źródło: casinoreviewbank.com)

Texas Hold'em jest bardzo popularną odmianą pokera i wymaga jeszcze więcej matematycznych i psychologicznych obliczeń. Podobnie jak w pokerze, Texas Hold'em obejmuje również obstawianie, a osoba z najlepszą kombinacją kart wygrywa grę. Zwycięzca dostaje wszystkie kolekcje w puli zakładów. W Texas Hold'em masz szansę postawić cztery razy, dzięki czemu jest to strategicznie skomplikowane. Ta gra rozwinęła się w Teksasie w 1900 roku, a później przeniosła się do innych części świata, w tym Las Vegas.

(img source: leroyspinkfist.blogspot.com)

Poker jest jedną z najczęściej granych gier karcianych. Zwycięzca w tej grze decyduje połączenie otrzymanych kart. Każdy gracz otrzymuje określoną liczbę kart, na tych kartach zakłady gracza, tylko jeśli uważa, że ​​ma najwyższą kombinację. Jeśli gracz czuje, że jego ręka jest zła lub niska, może spasować i opuścić grę. Poker ma wiele form rozgrywanych w różnych częściach świata, ale podstawowa gra pozostaje nienaruszona. Poker jest bardzo popularny wśród kasyn razem z Blackjack. Gra kończy się, gdy dana osoba prosi o przedstawienie. Jest to czas, kiedy wszyscy deklarują swoje karty, a zwycięzca jest wybierany w oparciu o najlepszą kombinację. Bycie dobrym pokerzystą wiąże się zarówno z szczęściem, jak i interpretacjami psychologicznymi, co sprawia, że ​​jest to gra złożona i bardzo przyjemna.

W dzisiejszych czasach jest wiele gier dostępnych na wielu platformach i ciężko jest znaleźć grę na swój gust. Więc dzisiaj przejrzę moje 10 najlepszych gier karcianych. Po pierwsze, chciałbym zaznaczyć, że smaki różnią się i być może ten top nie jest dla ciebie, ale mam nadzieję, że będzie to na twój gust. Ciesz się!

Jest to bardzo popularna gra we Francji, stworzona dla 2 drużyn (4 graczy). Podobnie jak w wielu innych grach karcianych, musisz zgromadzić ile punktów możesz zdobyć dzięki sztuczkom i ogłoszeniom, a drużyna z największą ilością punktów wygrywa. Królowa lub król w twojej ręce da ci więcej punktów.

Jak mówi nazwa Phophet, jeśli chcesz wygrać, musisz zostać "dobrym prorokiem". Jest to więc gra karciana, w którą grają 3-7 graczy z 52 kartami. Na początku rundy każdy gracz odgaduje niektóre karty, a później, jeśli odgadnie poprawną kartę, gromadzi punkty. Gra kończy się po kolejnych rundach, a gracz z największą liczbą punktów wygrywa.

Ulti to bardzo popularna gra karciana na Węgrzech, stworzona dla 3 graczy. Każdy gracz jest sam, a jego celem jest zgromadzenie jak największej liczby lew. Bądź ostrożny, ponieważ pozostali dwaj gracze mogą stworzyć strategię przeciwko tobie.

66 to bardzo fajna gra losowa. W tej grze są dwaj gracze i 22 karty. Celem każdego gracza jest osiągnięcie 66 punktów w pierwszej kolejności, lub jeśli którykolwiek z nich nie zgromadzi 66 punktów, zwycięzcą jest gracz, który bierze ostatnią lewę.

Blackjack pojedynek jest bardzo zabawną grą losową. Jak sama nazwa wskazuje, ta gra to gra kontra dwóch graczy. Każdy gracz musi zgromadzić 21 punktów przy jak najmniejszej liczbie kart. Rozdający daje 1 kartę graczowi, następnie inną kartę do drugiego gracza i tak dalej, aż 1 gracz zgromadzi 21 punktów.

Tarock to gra karciana dla 4 graczy. Gra się 52 kartami i 2 krokami: dodatnimi i ujemnymi. W pozytywnej części musisz zgromadzić jak najwięcej punktów, a w części negatywnej twój cel będzie musiał wygrać jak najmniejszą możliwą liczbę. To jest gra strategiczna i gorąco polecam, aby przed rozpoczęciem gry dobrać dobrą strategię.

To bardzo stara gra w karty (pochodzi z XIX wieku). Serca są stworzone dla 4 graczy, a celem każdego gracza jest posiadanie jak najmniejszej ilości kart Serca. Jest to bardzo interesująca gra karciana i spodoba ci się ..

Jak sama nazwa wskazuje, ta gra jest połączeniem dwóch najbardziej znanych gier: Solitaire (znanej jako stara gra Windows) i Poker (prawdopodobnie najbardziej popularna gra w karty). Plac zabaw to siatka 5 × 5, a limit czasu rundy wynosi 5 minut, a musisz ułożyć karty poziomo, pionowo lub ukośnie, aby stworzyć najlepszą rękę do pokera.

Podobnie jak w przypadku zwykłego "pasjansa", jest to jedna z gier dostępnych na platformie Windows. Proponuję nie lekceważyć tej gry tylko dlatego, że jest stara. Grałem ostatnio i jest to naprawdę wciągająca gra. Twoim celem będzie ułożenie kart w określonej kolejności: K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, A, ale bądź ostrożny, ponieważ dwie karty muszą mieć ten sam symbol, a drugi musi być niższy (w powyższej skali) niż pierwszy.

Najbardziej znana gra w karty. Można grać w wiele opcji, ale w zasadzie jest dwóch lub więcej niż dwóch graczy, a każdy gracz otrzymuje 5 kart od rozdającego i wygrywa najwyższa ręka.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 5

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map