jak opanować bakarata

jak opanować bakarata

Bakarat to oburęczna gra karciana znana i szanowana w kasynach w Europie, ale znacznie mniej popularna w Ameryce Północnej i Azji. Jest to trochę podobne do Blackjacka, ponieważ celem jest wygrać, zdobywając karty o wyższej łącznej wartości niż przeciwnik.

Jednak w tym przypadku asy liczą się tylko jako jeden punkt (nie jedenaście), dziesiątki i karty twarzy nie mają żadnej wartości, a najlepsza możliwa suma dla ręki to dziewięć, a nie dwadzieścia jeden.

W rzeczywistości, dla sumy dziesięciu lub więcej, liczy się tylko ostatnia cyfra, więc układ 6 + 5 nie ma jedenaście, jest jeden (ignorując dziesiątki), a suma 7 + 9 to tylko sześć, nie szesnaście . Nowi gracze często są zdezorientowani rygorystycznymi regułami gry oraz jej podobieństwem do innych gier z takimi samymi korzeniami, jak Chemin-de-fer i Punto Banco.

Ale jak wiedzą znawcy kart, Baccarat jest jedną z niewielu form hazardu, w której przewaga kasyna jest bardzo niska. Sekretem sukcesu jest znajomość zasad, uważne obserwowanie, jakie karty zostały zagrane, i zastosowanie tej wiedzy do swoich zakładów.

Baccarat - Pociąg z Francji

Większość ekspertów zgadza się, że Włosi otrzymują uznanie za wymyślenie gry "baccara". Najprawdopodobniej oparli ją na średniowiecznej grze o nazwie Tarrochi, którą gra się talią kart Tarota.

Bakarat wyemigrował do Francji jakiś czas po królowaniu króla Karola VIII (1470

1498) i przed Ludwikiem XIV (1643

1715). Francuzi bawili się z wielkim entuzjazmem w czasach Napoleona Bonaparte (1769)

1821) doszedł do władzy.

I pozostała ulubioną rozrywką w paryskich domach, nawet po publicznym zakazie hazardu we Francji w 1837 roku.

Przez cały XIX wiek Baccarat grał głównie w prywatności, aż do czasu, gdy zaczął odnawiać zainteresowanie kasynami Riwiery Francuskiej. W tym czasie gra ewoluowała nieznacznie.

The sabot, lub wydłużony "but", w którym trzyma się sześć lub więcej talii kart, musiał przejść przez stół. Gdy się poruszał, wyglądał jak przejeżdżający pociąg, więc miejscowi zaczęli nazywać grę "chemin de fer" ("kolej").

W Chemin-de-fer, zwany również "chemii" lub "shemmy", gracz kontrolujący sabot rozdaje obie ręce tworzące grę. Kto ma taką szansę, decyduje o tym, ile postawiono na aukcji otwarcia.

Gracz, który chce zaryzykować najwięcej pieniędzy staje się "bankierem", umieszcza wygrywającą "stawkę" na stole i otrzymuje sabota. Mała prowizja jest wypłacana przez bankiera do domu za ten przywilej.

Bankier licytuje następnie dwie lub więcej kart odkrytą, pokazując je wszystkim przed umieszczeniem ich na tacy odrzuconej. Ten akt znany jest jako "palenie".

W tym momencie wszyscy inni gracze są zapraszani, zaczynając od gracza po prawej bankierze, aby zakwestionować bankiera, dopasowując licytację, w całości lub w części. Dowolna liczba graczy może postawić zakład, o ile łączna suma ich zakładów nie przekracza oferty Bankiera.

Dopiero po postawieniu wszystkich zakładów na stole rozpocznie się rozdanie. Dwie karty będą reprezentowały wszystkich graczy, zwanych ponte, i dwie karty będą dla Banku, znane jako banco. Honor kontroli nad ponte idzie do gracza, który postawił najwięcej w banku.

Kiedy ta forma gry przekroczyła kanał, Anglicy nieco zmienili zasady. To ta nowa "europejska bakarata" rozprzestrzeniła się w Ameryce Południowej. Tam zasady ponownie zostały zmienione, a gra stała się znana jako "Punto Banco" lub "mini baccarat".

Kasyna w Hawanie przyjęły tę wersję i wyeksportowały ją do Stanów Zjednoczonych. W międzyczasie tablice Monte Carlo obejmowały odmianę zwaną Banque à deux tableaux, pozwalając szesnastu graczom na dołączenie do gry przy "podwójnym stole".

Ta ostatnia forma gry jest również nazywana Baccarat en banque, lub "baccarat bankiera", który wciąż jest rozgrywany w wielu kasynach w całej Europie.

Największą różnicą między tą i większością innych wersji jest to, że dom jest zawsze krupierem / bankierem, a nie licytacją i przekazaniem buta. Gracze mogą postawić dowolną kwotę do limitu stołu, przy czym dom obejmuje wszystkie zakłady.

W Baccarat en banque, dwa różne zestawy kart Gracza (ponte) są zakryte, para dla każdej połówki stołu. Trzecie rozdanie jest rozdawane dla Banku (banco).

Same karty zazwyczaj nie mają na nich numerów, na wycenionych kartach pojawiają się tylko odpowiednie miejsca, a ilustracje są używane do bezcennych kart sądowych.

Gracze mogą obstawiać jedną z rąk dwóch graczy. Krupier używa wiosła o nazwie paleta dostarczyć karty dwóm graczom, którzy postawili najwięcej za ręce gracza. Daje im to prawo do odwrócenia kart. Jeśli nikt nie stawia na rękę, jest on wyłączony z gry.

Jednakże wybory w rozdaniach są jeszcze bardziej ograniczone Baccarat en banque. Jedyną decyzją, którą można podjąć w odniesieniu do stojących lub ciągnących kart, jest sytuacja, w której gracz ma w sumie pięć. W przeciwnym razie wszyscy muszą przestrzegać ustalonego zestawu reguł.

Jeśli gracz ma sumę od zera do czterech, należy poprosić o kolejną kartę. W sumie sześciu lub siedmiu, gracz musi stać. W sumie osiem lub dziewięć jest naturalne i należy je układać odkryte na stole.

Tylko wtedy, gdy gracz ma w sumie pięć, można podjąć decyzję o zażądaniu kolejnej karty, mówiąc "carte" lub pozostając przy tej ręce, mówiąc "pas de carte" lub "non".

Kiedy Gracz prosi o kolejną kartę, zwykle jest licytowany twarzą w górę - chociaż niektóre kasyna radzą sobie z nią za dodatkowe napięcie, mimo że musi zostać odwrócone przed turniejem bankiera.

W zależności od ostatecznej wartości kart gracza, bankier decyduje, czy wziąć kolejną kartę, czy nie. Jeśli jednak dwie pierwsze karty bankiera są w sumie osiem lub dziewięć, gra zatrzymuje się, wszystkie karty przy stole muszą być trzymane jako rozdane, a zwycięzca jest natychmiast uznawany za wyższego z rąk.

Zyski na bakaracie są bardzo niskie dla domu w porównaniu do innych gier stołowych.

Jako korzystny zwrot w tej grze, niektóre kasyna z Monte Carlo zdecydowały się postawić sobie prawo do wygrania licytacji, gwarantując sobie prowizję i otwierając drzwi do jednej z najbardziej kolorowych postaci hazardu, aby zarobić małą fortunę i miejsce w grze. historia hazardu.

W 1919 r. Nicolas Zographos i jego wujek, Eli Eliopulo, podróżowali ze swojej greckiej ojczyzny do Francji, chcąc wykorzystać swoje umiejętności gry hazardowej przy stołach Baccarat w Paryżu.

Tam spotkali się z zawodowym hazardzistą, Ormianinem o imieniu Zaret Couyoumdjian, który pomógł im zebrać fundusze na rosnące zakłady. Trio odniosło sukces, od samego początku.

Wkrótce do Zographos i Eliopulo dołączył inny rodak, Anthanase Vagliano, magnat morski, którego udział w "greckim syndykacie" wynosił 50 milionów franków.

Dzięki tego rodzaju finansowemu wsparciu grupa mogłaby rozpocząć naprawdę odważny plan, nabyć prawo do transakcji Baccarat en banque w znanym kasynie i ogłaszać światu "tout va"-" wszystko idzie "lub brak ograniczeń.

Tak się złożyło, że grecki syndykat założył sklep w 1922 roku w kasynie w Deauville we Francji. Ta hala hazardowa została założona dziesięć lat wcześniej, w 1912 r. I była prowadzona przez byłego operatora karnawału, François André.

Kiedy pochodził z Francji, który miał "talent do przygody". Kiedy André dowiedział się o planie Syndicate, był bardziej niż szczęśliwy, mogąc zapewnić Grekom pokój i prywatny stół - oczywiście za opłatą. Niedługo potem jednak oficjalnie dołączył do ich zespołu.

Możliwość nieograniczonej wygranej przyciągnęła graczy do Deauville z daleka. Wśród nich byli poważni hazardziści, a także kontynentalni milionerzy, którzy parali się kartami.

W stosunkowo krótkim czasie grecki syndykat ustanowił się jako dominująca siła Europy w Bakaracie i zamienił Deauville w swój szczyt.

Do lat 30. XX w. Grecy rozpropagowali kontrolę nad najbardziej ekskluzywnymi kasynami w Cannes, Paryżu i Monte Carlo, przejmując najwyższe dostępne limity i eliminując limity zakładów.

Najbogatsi mężczyźni i kobiety świata - w tym Aga Khan i Baron Henri de Rothschild - poszukiwali greckiego Syndykatu. Pojedyncze zakłady o wartości ponad 10 milionów franków nie były rzadkością.

W pewnym momencie w 1923 roku minister finansów Chili pokonał grupę za 17 milionów franków, ale zamiast ich złamać, dodał tylko ich uroku.

Francuski potentat samochodowy André Citroën prawdopodobnie stracił 30 milionów franków na rzecz Syndicate w ciągu siedmiu lat. Gdy członkowie przychodzili i odchodzili, grupa rozkwitała podczas kryzysu, a nawet przetrwała przymusową przerwę w czasie II wojny światowej.

Droga (i wola) do wygrania w Baccarat

Taki sukces w Baccarat nie był po prostu funkcją dużego bankrolla i niewielkiej przewagi kasyna. Grecki syndykat, Nicolas Zographos, był niezwykle utalentowanym graczem w karty, który ćwiczył przez lata zanim postawił zakład.

Miał fotograficzną pamięć i mógł zapamiętać kolejność wszystkich 312 kart, gdy grało sześć talii. Mówiono, że jest bardzo fajny, nawet gdy stawką były wielkie zakłady.

A Zographos był także zapalonym biznesmenem. Wejście do jego prywatnych pokoi nigdy nie było ograniczone do graczy. W rzeczywistości powitał gapiów, którzy byli za opłatą 4 funty za oglądanie gier na wysokie stawki.

Wiele opowiadań zostało powiedziane o Zographos od jego śmierci w 1953 roku. Jedna z jego największych wygranych - rysowanie dziewięciu diamentów do bezwartościowej pary kart sądowych w 1926 roku - jest legendą. Dziewięć diamentów stało się jego symbolem, ozdobionym wszystkim, co posiadał, od spinki do mankietów do jachtu.

Wpływ Zographos na grę wykracza daleko poza jego życie. Pół wieku później Baccarat wciąż kojarzy się z wysokimi rolkami, nieograniczonymi stawkami, oszałamiającym bogactwem i atmosferą tajemniczości i wyrafinowania.

Być może jednak Zographos naprawdę nauczył świat, że umiejętności matematyczne można wykorzystać do opanowania gry w bakarata. Wiedząc dokładnie, co zostało zagrane i jakie karty pozostały, można przewidzieć kilka ostatnich kart do wyciągnięcia.

Obserwujący gracz może wykorzystać te informacje, aby wiedzieć, kiedy kupić Bank i kiedy postawić przeciwko niemu. Można również wiedzieć, kiedy przestać grać i uniknąć bankructwa.

Zographos użył swojej mocy obserwacji, by przewidzieć, jak inni też postawią, w zależności od tego, jak bardzo byli w górze lub w dół. Śledził wygrane i straty swoich przeciwników.

Dosyć często potrafił odróżnić od zakładów dokładnie, jakie karty były trzymane. Wziął grę na nowy poziom i pozostał tam od tego czasu.

Gdy będziesz spędzał czas przy stole, dowiesz się, że Baccarat, podobnie jak Craps, ma swój specjalny język, z którego wiele pochodzi z języka francuskiego. Na przykład osoba, która rozdaje karty i / lub dzierży karty paleta przy stole nazywa się "krupier."

Pojedyncza runda gry nazywana jest "zamachem". Najlepsze rozdanie możliwe w Baccaracie to wartość dziewięciu określana jako "Le Grande". A słowo Baccarat samo odnosi się zarówno do gry, jak i najgorszego możliwego rozdania, do "zera".

Przed pucz zaczyna się, możesz usłyszeć wołanie krupiera "Faites vos jeux."Oznacza to po prostu" Umieść swoje zakłady. "Aby ogłosić" nie więcej zakładów ", użyte wyrażenie to"Rien ne va plus."

Czynność losowania karty nazywa się "tirer", a postawienie ręką jest znane jako "rester". Jak wspomniano wcześniej, podczas gry wymagana jest kolejna karta, mówiąc "carte". Aby stać z kartami rozdanymi, osoba trzymając rękę gracza może powiedzieć "pas de carte" lub "non".

Praktyka ignorowania cyfry dziesiątek podczas dodawania wartości ręki ma specjalną nazwę - "Modulo 10." Karty z obrazkami, które nie mają wartości w grze, są czasami określane jako "bûches"- co dosłownie oznacza" dzienniki ".

Wiele używanych terminów jest jednak zdecydowanie angielskich. Ci, którzy zbierają się przy stole, na przykład, są znani jako "gracze", aby nie pomylić ich z "Graczem", który trzyma jedną z dwóch rąk.

Osoba, która zawsze stawia taką samą kwotę, nazywana jest "graczem płaskim", a członek personelu, który nadzoruje całą akcję, nazywany jest "laddermanem".

Ręka wyceniona na osiem lub dziewięć jest "naturalna", a kiedy Bankier i Gracz mają taki sam wynik, jest to po prostu "remis". Towarzysze mogą być postawione i wypłacają kursy od 8 do 1 w niektóre wersje gry i 9 do 1 w innych.

Niemniej jednak, więzi są uważane za kiepski zakład przez doświadczonych graczy, głównie dlatego, że prawdziwe szanse na remisy są nawet wyższe niż wygrane. W takich zakładach przewaga kasyna wynosi aż 15,75%.

Dla tych, którzy dopiero zaczynają przy stole Baccarat, być może najłatwiejszą wersją do nauki i gry jest Punto Banco lub "Mini Baccarat". Gra się przeciwko domowi lub kasynowi i pozwala na obstawianie na kartach Bankiera lub Gracza. Karty.

Celem gry jest prawidłowe obstawianie, czy "gracz" ("punto") Lub" bank "("banco") Osiągnie wartość zbliżoną do dziewięciu punktów z nie więcej niż trzema kartami. Dom ustawia minimalne i maksymalne zakłady na stole Mini Baccarat, który może pomieścić od jednego do siedmiu graczy.

Zakłady mogą być ustawione na dowolną kwotę pomiędzy dwoma limitami, stawiając żetony bezpośrednio na zaznaczonych obszarach punto i banco przed każdym graczem. Zakłady na remisy są umieszczane na odpowiednim obszarze "Tie".

Na samym początku krupier przetasuje od sześciu do ośmiu paczek 52 kart, a następnie zaoferuje jednemu z graczy "talię" lub stos zmieszanych kart. Gracz z kolei "rozetnie" karty, umieszczając znacznik z pustą twarzą gdzieś w środku talii. Kiedy talia jest już gotowa, umieszcza się ją wewnątrz sabot lub buta.

Następnie rozdający wylosuje pierwszą kartę z talii i wyświetli ją wszystkim graczom. Jakakolwiek wartość pojawi się na jego powierzchni, będzie wskazywać liczbę kart do usunięcia z talii jako odrzutów lub "wypalenia".

Jeśli pojawi się bezwartościowa karta sądowa, rozdający musi spalić dziesięć kart. Po spaleniu but jest ustawiony i może się rozpocząć gra.

Wszyscy gracze tworzą teraz jeden z trzech zakładów: włączony punto, na banco lub na Tie. Krupier następnie rozdaje cztery karty. Pierwsza i trzecia karta trafiają do gracza znajdującego się po prawej stronie rozdającego. Drugi i czwarty trafiają do bankiera, ustawionego po lewej stronie krupiera.

Jeśli gracz otrzyma rękę od zera do pięciu, rozdający automatycznie da tej ręce trzecią kartę. W sumie sześć lub siedem, punto ręka musi stać i nie wolno wyciągać kart.

Jeśli ręka gracza wynosi osiem lub dziewięć, krupier wyłoży karty, porówna je z kartą banco ręka, a ręka bliżej dziewiątki wygra. Ponownie, nie można narysować kart.

Jeśli chodzi o rękę bankiera, banco, obowiązują nieco inne zasady. W sumie siedem, osiem lub dziewięć wymaga, aby bankier stanął. W sumie zero, jeden lub dwa wymagają od bankiera narysowania. W sumie trzech, Bankier musi dobierać przeciwko wszystkim punto ręce, z wyjątkiem ośmiu - w tym przypadku banco ręka musi stać.

Kiedy bankier trzyma cztery, pięć lub sześć, banco ręka musi stawać przeciwko zeru Gracza, jeden, osiem lub dziewięć. Trzymając pięć lub sześć, Bank również stoi przeciwko dwóm lub trzem graczom. Trzymając szóstkę, Bankier tylko dobiera przeciwko szóstce siódemki Gracza.

W większości kasyn dom płaci nawet pieniądze, 1 do 1, kiedy punto wygrywa ręka. Kiedy banco wygrywa ręka, prowizja jest odejmowana od wygranych, zwykle 5%, co powoduje faktyczną wypłatę 19 do 20. Na remisach, 8 na 1 jest wypłacane w Mini Baccarat.

Podobnie jak wszystkie gry pieniężne, Baccarat nadaje się również do progresywnych strategii bukmacherskich.

System Martingale, podwajający się po przegranej, może być zastosowany tutaj w taki sam sposób, w jaki można go wykorzystać do gry w blackjacka lub do zakładów na pieniądze postawionych w ruletce i kościach.

Korzystając z Martingale, zaczynasz od obstawiania jednej jednostki. Jeśli wygrasz, odłóż swój zysk (jedną jednostkę) na bok i rozpocznij nową serię, stawiając ponownie jedną jednostkę. Jeśli przegrasz, podwoj swój poprzedni zakład (dwie jednostki) i postaw zakład jeszcze raz.

Możesz kontynuować podwojenie w ten sposób, dopóki nie wygrasz. Następnie odłóż swój zysk (jedną jednostkę) na bok i rozpocznij nową serię, stawiając jedną jednostkę.

Masz oczywiście możliwość wyboru zakładów na bankiera lub gracza. Ale ponieważ istnieje prowizja za wygraną banco ręce, progres Martingale najlepiej grać tylko ręką gracza. Jest to jedyny sposób na otrzymanie pełnego zakładu 1: 1.

Jeśli zdecydujesz się użyć Martingale do obstawienia w banku, Twoje wygrane będą mniejsze niż pieniądze, tj. 95%. Nie będzie można odzyskać inwestycji, jeśli liczba kolejnych strat przekroczy pięć z rzędu.

Stracisz 1 + 2 + 4 + 8 + 16 lub 31 jednostek. Jeśli wygrasz następny zakład z 32 jednostkami, twój powrót będzie wynosił tylko 32 x 0,95 = 30,4 jednostki.

Musisz także pamiętać o limitach stołów. Zdobywanie smug dla Banku może stanowić problem. Jeśli siedem razy z rzędu stracisz zakłady na gracza, łączna strata wyniesie 127 jednostek.

Martingale będzie wymagało zakładu na 128 jednostek w następnym rozdaniu. Całkowite ryzyko wyniesie 255 jednostek, aby wygrać tylko jedną jednostkę.

Nawet jeśli jesteś gotów zaakceptować to wysokie ryzyko, istnieje inny problem - możesz osiągnąć limit stołu i nie możesz podwoić zakładu po kolejnej stracie. Na przykład stół z minimum 5 funtów będzie często wynosił maksymalnie 500 funtów.

Jeśli przegrasz siedem razy z rzędu, twój postęp osiągnie limit stołu, ponieważ następny zakład musiałby wynosić 620 £.

Z tego powodu wielu graczy woli używać zmodyfikowanych wersji progresji Martingale do obstawiania przy strategiach Baccarat, które oferują mniejsze ryzyko i niższe progi zakładów.

Do przeciwdziałania efektowi smug można użyć kilku progresywnych systemów zakładów. Jednym z nich jest postęp nazwany na cześć francuskiego matematyka z 18 wieku Jean Le Rond d'Alembert.

W strategii d'Alemberta zwiększasz swój zakład o jedną jednostkę po stracie i zmniejszasz ją o jedną jednostkę po wygranej. Strategia unika wielkich zakładów wymaganych przez Martingale po serii strat i działa dobrze, ilekroć liczba graczy wygrywa, a wygrane z Bankiem są równe.

Inna popularna forma progresywnych zakładów opiera się na sekwencji opracowanej przez włoskiego matematyka z XIII wieku, Leonardo Fibonacciego.

Korzystając z progresji Fibonacciego, twoim celem będzie wygranie jednej jednostki zysku, a kwota, którą postawisz, będzie zawsze sumą twoich poprzednich dwóch strat.

Sekwencja rozpoczyna się od obstawienia jednej jednostki na Graczu. Jeśli przegrasz, postaw zakład ponownie. Jeśli przegrasz po raz drugi, postaw zakład dwie jednostki (1 + 1). Jeśli przegrasz po raz trzeci, postaw trzy jednostki (1 + 2) itd.

Za każdym razem, gdy wygrywasz, zakreślaj dwie ostatnie liczby w sekwencji, a następnie kontynuuj grę, obstawiając sumę dwóch poprzednich strat. Powinieneś kontynuować ten system, dopóki wszystkie liczby w progresji nie zostaną skreślone. W tym momencie wygrasz jedną jednostkę.

Progresja Fibonacciego jest popularna, ponieważ dwa razy krzyżysz liczby tak szybko, jak je dodajesz. Działa to pięknie, jeśli wygrasz co najmniej 34% twoich zakładów, zakładając, że sekwencja nie zawiera wielu długich smug.

Ostatecznie powinieneś ukończyć serię i wygrać jedną jednostkę bez obstawiania wszystkiego blisko limitu stołu.

Kolejna progresywna strategia bukmacherska, którą z sukcesem zastosowano w Baccaracie, nazywa się Labouchere. Został nazwany na cześć wybitnego XIX-wiecznego brytyjskiego polityka, który lubił grać w Bakarat dla rekreacji, Henry Du Pré Labouchère. Ta progresja jest czasami nazywana "systemem anulowania".

Celem Labouchere jest wygranie jednostek X w zyskach, gdzie decydujesz, ile X powinno być. Skonfigurujesz swoje zakłady jako serię liczb, które sumują się do tego celu, X.

Na przykład, jeśli twoim celem jest wygranie pięciu jednostek (X = 5), wtedy seria może zostać ustawiona jako 2 + 3 lub 1 + 2 + 2. Może być również dłuższy, na przykład 1 + 1 + 1 + 2 lub 1 + 2 + 1 + 1. Bez względu na to, ile numerów znajduje się w sekwencji, zawsze obstawiasz pierwsze i ostatnie.

Kiedy wygrasz, zakreśl dwie liczby postawione i postaw pozostałe pierwsze i ostatnie liczby. Kiedy przegrasz, dodaj całkowitą ilość utraconą na końcu serii i ponownie postaw zakład na sumę pierwszej i ostatniej liczby.

Po raz kolejny, ponieważ dwa razy przekraczasz liczby tak szybko, jak je dodajesz, ostatecznie ukończysz serię i wygrasz swój cel - w tym przypadku pięć jednostek.

Baccarat, być może bardziej niż jakakolwiek inna gra stołowa w kasynie, jest podobny do zakładów na odwrocie monety - "główki" to bankier, "ogony" to gracz. Możliwe są tylko dwa wyniki.

Remis - rzadkie wydarzenie, gdy moneta ląduje na krawędzi - nie ma wpływu na twój zakład. Przewaga zakładu dla zakładów na ręce gracza wynosi 1,29%. Zakłady na ręce bankiera mają przewagę kasyna na poziomie 1,01% i należą do najniższych ze wszystkich gier stołowych.

Z tego powodu praktycznie dowolna forma strategii obstawiania, która może być użyta w grach wręcz pieniężnych, może być zastosowana do Baccarata. Jednym z nich jest Anti-Martingale, który wymaga podwojenia wygranej. Zakłada się za każdym razem jedną jednostkę, dopóki nie wygrywasz, a następnie pozwalasz wygrać jazdę (podwoić).

Jeśli wygrasz ponownie, pozwól mu znowu jeździć, dążąc do osiągnięcia zdrowego zysku po trzech zwycięstwach z rzędu. Jeśli przegrasz, powróć jednak do obstawiania jednej jednostki. Twoim celem jest wygrać trzy razy z rzędu i zdobyć wystarczającą ilość zysków z krótkich zwycięskich pasaży, aby pokryć wszystkie straty.

Jedna inna wspólna strategia zasługuje na uwagę. Jest to tzw. "Flat betting", które odnosi się do praktyki zakładania zawsze tej samej kwoty. Zamiast zmieniać zakład, płaski gracz po prostu przesuwa go w obie strony między bankierem a graczem, często według wzoru, lub opierając się na wykształconych domysłach.

Niektórzy gracze uważają, że ciąg wygranych dla Gracza oznacza, że ​​wygrana Bankiera jest nieunikniona i vice versa. Inni podpisują się pod teorią, że smugi są nieuniknione i zakładają się odpowiednio.

Wiedząc o tym, gracz może korzystać z zakładów płaskich, aby wykorzystać "mini-smugi" dwóch lub trzech powtórzeń. Na przykład możesz zacząć od postawienia zakładu na jedną jednostkę na Gracza lub Bankiera.

Jeśli zakład wygrywa, postaw taką samą kwotę na ten sam wynik jeszcze raz. Jeśli wygrywa ponownie, rozpocznij nową serię, zmieniając zakład na przeciwną, aby wygrać "dwa z rzędu".

Jeśli jednak Twój zakład przegrywa, zmień strony i z powrotem zwycięzcę na następne rozdanie. Chodzi o to, że gracz lub bankier często wygrywa dwa lub trzy rozdania z rzędu.

Możesz przećwiczyć tę strategię obstawiania, rzucając monetą, aby zasymulować wygraną Gracza i Bankiera. Może Cię zaskoczyć, ile razy się to udaje.

Zakłady proste zazwyczaj nie wygrywają ani nie przegrywają. Z czasem jednak prowizje wypłacone za wygraną banco Zakłady pozwalają domowi na zbieranie jego udziału w wartości pieniężnej, która przekracza stawkę.

Tak więc kluczem do wygrania dużego, płaskiego gracza, nie jest wygrywanie niewielkich kwot w długim okresie, ale wygrywanie dużych kwot w krótkim okresie. Właśnie dlatego ogromne zakłady są tak powszechne w prywatnych salonach Monte Carlo. Aby wygrać duże sumy w Baccarat, trzeba dużych zakładów. Gracze, którzy postawili 10 000 $ lub więcej na rozdanie, są dość częste.

Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi hazard, zawsze znajdzie się ktoś, kto spróbuje pokonać system, nie zręcznością czy szczęściem, ale z zamiarami kryminalnymi. Baccarat z pewnością nie stanowi wyjątku dla oszustów, chociaż sprawcy, bez względu na to, jaki sukces odniosą, prawie zawsze zostają złapani na końcu.

"Past-posting" jest prawdopodobnie jednym z najczęstszych sposobów, w jakie gracze próbują uzyskać więcej niż uczciwy udział w stołach Baccarat. Ta praktyka odnosi się do zrzucania większej ilości żetonów lub większych żetonów nominacji do stosu postawionego po tym, jak wynik jest już znany.

Aby temu zaradzić, stoły Baccarat często mają "laddermana" oprócz krupiera lub sprzedawcy, a zadaniem tego dodatkowego pracownika jest czuwanie nad stołem.

Ponadto kasyna w Monako i we Francji mają żetony o różnych rozmiarach i kształtach dla różnych nominałów, co sprawia, że ​​trudniej jest zastąpić żetony o wysokiej wartości niż te o niższej wartości lub włożyć je do stosu.

Kolejną próbą oszukania stołów Baccarat, które niegdyś były powszechne, było oznaczanie kart przez ich zagniecenia. Ale w klubach z wysoką stawką gracze są zachęcani do zginania, składania i okaleczania kart, które przewracają, ponieważ talie są używane tylko raz i natychmiast wzięte z gry.

Jedynym skutecznym sposobem na oszukiwanie stołu Baccarat jest zaangażowanie dealera. W latach 2003-2006 podejście to zostało przyjęte przez grupę ponad tuzina kodów o wysokiej technologii zwanych Organizacją Tran.

Ta grupa z Kanady przekupiłaby dealerów Mini Baccarat w kasynach, aby skonfigurować fałszywe przetasowanie, zwracając grupy kart do talii w znanej kolejności. Znając kolejność kart, członkowie Tran mogą przewidzieć, jakie karty zostaną rozdane i odpowiednio obstawić.

Przy planowanych stolikach zespół tramwajowy będzie stacjonował jednego członka jako "rejestrator kart" lub "śledzący", odpowiedzialny za identyfikację kolejności niezorganizowanych kart. Następnie użyto przekaźnika bezprzewodowego do przekazania sekwencji operatorowi komputera, który mógł z kolei wykorzystać dane do sformułowania strategii obstawiania.

Co ciekawe, grupa Tran nie zawsze wygrywała. Czasami ich karty pamięci popełniały błędy. Innym razem, zdecydowali się stracić celowo, aby nie podejrzewać.

Jednak ich fatalny błąd nastąpił, gdy próbowali przekupić tajnego agenta w Imperial Palace Casino w Biloxi w stanie Missisipi.

Podczas prób przeprowadzonych w 2007 roku odkryto, że grupa oszukała co najmniej 17 kasyn w Ameryce Północnej na około 7 milionów dolarów. W jednym przypadku rzekomo zarobili 888 000 $ w zaledwie 90 minut.

Jak już wspomniano, bardzo niskie kursy faworyzują dom w Baccarat, co czyni go doskonałą grą dla tych, którzy uważnie obserwują karty i stosują tę wiedzę do swoich zakładów. Zaleta domu to zaledwie 1,01% do 1,25%. To prawda w Internecie, a także w kasynach lądowych.

Grając w bakarata online, bardzo ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, na jakich zasadach gra gra: Chemin-de-fer, Punto Banco, Baccarat en Banque itd.

Koniecznie sprawdź warunki witryny, aby zobaczyć, jakie prowizje są pobierane z wygranych na bankierze lub ile jest obciążona, jeśli bank musi zostać kupiony.

Sprawdź, czy więzi płacą 9-do-1 lub 8-do-1. Poszukaj limitów tabel, zarówno minimalnych, jak i maksymalnych. I dowiedz się, jakie wybory gracz może wykonać po wylosowaniu pierwszych dwóch kart lub czy zasady określają wszystkie aspekty stania i rysowania.

Oczywiście będziesz chciał zagrać w renomowanej witrynie z grami. Możesz użyć wyszukiwarki, aby wyświetlić listę operatorów umieszczonych na czarnej liście, a także listę tych, którzy są godni zaufania.

Zazwyczaj kasyno online, które istnieje od co najmniej pięciu lat, spełniło standardy branżowe dotyczące uczciwej gry, ale nigdy nie boli podwójnie sprawdzać rzekomych poświadczeń witryny.

Większość witryn z grami pozwoli Ci doświadczyć swoich gier w Bakarata bez wkładania gotówki. Korzystanie z trybu "dla zabawy" to świetny sposób, aby nauczyć się gry i stać się doświadczonym graczem w Baccaracie, zanim zaczniesz ryzykować prawdziwe pieniądze. punto lub banco.

Ponadto, wiele kasyn online oferuje teraz gry Baccarat w trybie multiplayer w czasie rzeczywistym, a także stałe gry jednoosobowe, takie jak Mini Baccarat. Prawdziwi dealerzy na żywo są często zatrudnieni, a strumieniowanie wideo tworzy niezwykle realistyczne środowisko do gier.

To świetny sposób na zdobycie doświadczenia i pewności w grze stołowej przed wyruszeniem do kasyna lądowego, gdzie otoczenie może być nieco zniechęcające dla nowych graczy.

Oczywiście, jeśli strona internetowa ma oferty promocyjne, takie jak bonus gotówkowy za dołączenie lub złożenie depozytu, będziesz chciał skorzystać z okazji gry z pieniędzmi z domu.

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek systemu premiowania należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ wiele witryn hazardowych ogranicza wykorzystanie kredytów promocyjnych do automatów i innych gier niepieniężnych. Upewnij się, że Baccarat kwalifikuje się do bonusów, zanim się zarejestrujesz.

Strategia Baccarat - kompleksowy przewodnik po strategii

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o strategii Baccarat, jest to, że Baccarat nie jest grą umiejętności, ale szczęścia. Po postawieniu zakładu na bankiera, gracza lub remis, gra jest poza kontrolą gracza. W przeciwieństwie do innych gier kasynowych, takich jak Blackjack online, nie możesz podejmować decyzji, które mają wpływ na wynik podczas rozdania. Gracze po prostu wybierają stronę i patrzą jak akcja się rozwija. Jeśli dopiero zaczynasz grę, zalecamy najpierw zapoznać się z zasadami gry w Bakarata, aby zrozumieć, dlaczego przegrywasz lub wygrywasz określone zakłady, i mieć pewien sens w rozgrywce, która się rozwija.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby uzyskać najlepszą strategię bakarata, jest zrozumienie liczb w grze. Krawędź domu w baccaracie jest bardzo przyjazna dla gracza, a właściwie najniższa przewaga kasyna we wszystkich grach kasynowych. Kasyno ma tylko 1,4-procentową przewagę na zakłady na bankiera, co jest jednym z lepszych kursów, które można znaleźć zarówno online, jak i na żywo w kasynach. Oto kilka innych faktów matematycznych dotyczących bakarata:

• W bakaracie szanse na wygraną gracza są tylko nieznacznie niższe od szans przegranych rąk bankiera. Ręka gracza wygra 44.62 procent czasu. Ręka bankiera straci 45,85 procent czasu.

• Więzy są rzadkością, ale się zdarzają. Prawdopodobieństwo remisu w bakaracie wynosi 9,53 procent, a wypłata za remis wynosi 8 do 1, ale dom ma ogromną przewagę w tych zakładach.

• Jeśli obliczysz remis, ręka bankiera wygrywa w 51 procentach. Ten jeden procent jest bardzo niewielką przewagą, ale jest nieco lepszy niż szanse na rzucenie monetą. Jeśli nie masz pewności, jaki zakład obstawić, postaw zakład na rękę bankiera, aby wygrać.

Jeśli chcesz nauczyć się najszybszego sposobu na wygraną, obejrzyj poniżej nasz film o strategii bakarata!

2) Poznaj zakłady i kursy Bakarata

Minimalne zakłady na stole mini-bakarata wynoszą zwykle około 25 USD, a przy większym stole około 100 USD. Te minimalne zakłady stają się dużo wyższe przy stole w ekskluzywnej części większych kasyn. Chociaż istnieją pewne zakłady o śmiesznie niskiej przewadze kasyna, możesz potencjalnie sporo stracić ze względu na nieco wyższą niż średnia minimalną kwotę zakładów. Zrozumienie szans pomoże zminimalizować straty.

Możesz wybrać jeden z trzech zakładów: obstawianie na bankierze, gracza lub remis pomiędzy nimi. Najważniejsze kursy na bakarata do zrozumienia otaczają zakład na remis. O ile 8 do 1 wydaje się być kuszącym, rzeczywistość jest taka, że ​​prawdziwe szanse na remis są znacznie dłuższe niż te, a ten zakład ma przewagę kasyna przekraczającą 14 procent. Nie zaleca się obstawiania remisu, ale jeśli dobrze się bawisz, czujesz się zrelaksowany i chcesz dodać emocji do gry, zrób szansę na ten zakład i idź dalej! Staraj się nie robić tego, bo stracisz całą gotówkę.

Nawet przy pięcioprocentowej prowizji, przewaga na bakarata w zakładach bankowych to 1,17 procent, w przeciwieństwie do 1,36 procent zakładów na gracza. Oznacza to, że nie ma żadnego powodu, aby kiedykolwiek postawić na gracza innego niż czerpanie przyjemności z "obstawiania na ręce".

3) Policz swoje karty & Strategia utrzymywania wyników w Baccaracie

Wielu graczy korzysta z dostarczonych arkuszy, aby śledzić wygrane i straty gracza w stosunku do bankiera i próbować postawić na "trendy". W rzeczywistości kursy na dłuższą metę mają niewielki wpływ na wyniki krótkoterminowe, a bankier pokona gracza nieco ponad połowę czasu, nawet jeśli bankier wygrał ostatnie dziesięć lub 20 rozdań z rzędu. Jednak od Ciebie zależy, czy wypróbujesz to i czy wolisz grać przy użyciu tej popularnej metody, czy nie, ale jak już powiedzieliśmy wcześniej, baccarat to gra losowa i niewiele możesz zrobić, aby wpłynąć na szanse, gdy tylko Ręka się zaczęła, ale możesz przetestować metodę liczenia kart, a następnie sam zdecydować, czy jest przydatna, czy nie.

stoły, które mogą pomieścić do 15 graczy.

Przy każdej z tabel liczby wskazują pozycję każdego klienta. Przed liczbami każdy z graczy ma wyłożony obszar, w którym można postawić zakład bankierski i inny, w którym można postawić zakład gracza. Przed dealerem znajdują się również liczby odpowiadające każdemu klientowi. Za każdym razem, gdy klient wygrywa zakład bankowy, dealer umieszcza znacznik w polu odpowiadającym temu klientowi. Gracze muszą zapłacić 5% prowizji od wygranych zakładów bankowych, więc te zakłady muszą być śledzone.

Szybko Master Baccarat i znaleźć najlepsze kasyna online Baccarat z tym przydatnym przewodnikiem

Nasi recenzenci kasyn od ponad 10 lat grają online w bakarata. Oprócz pokazania, jak zwiększyć swoje szanse na grę za prawdziwe pieniądze, nasz zespół ds. Oceny pomoże Ci znaleźć najlepsze kasyna online w Baccarat w sprawach, które są najważniejsze, takich jak bezpieczeństwo, obsługa klienta, grafika i szybkie wypłaty.

Jak grać w Baccarat jak profesjonalista

Jak wybrać kasyno Baccarat

Baccarat online - wskazówki strategiczne

Często zadawane pytania dotyczące bakarata

Nasze najlepsze polecane kasyna Baccarat

 • Prędkość wypłat: 1-2 Tage
 • Procent wygranych: 97,85%
 • Wsparcie:
 • Über 400 Spielautomaten und 200 klassische Casinospiele wie Ruletka i Blackjack
 • Mehrfach ausgezeichnet
 • Besonders beliebt bei deutschen Spielern
 • Prędkość wypłaty: 2 Tage
 • Procent wygranych: 97,59%
 • Wsparcie:
 • Wählen Sie aus über 650 Casino-Spielen wie Automaty, ruletka i poker
 • Kasyno na Windows PC, Mac i Mobilgeräte
 • Spiele mit groöen progressiven Jackpots
 • Prędkość wypłaty: 2 Tage
 • Procent wygranych: 96,34%
 • Wsparcie:
 • Mehr als 655 Casinospiele wie Roulette, Spielautomaten und Blackjack warten auf Sie
 • Kasyna online Eines der beliebtesten
 • Schnelle Auszahlungen auf Ihr Konto
 • 350 € bonusu
 • 96,32% Stawki wygranej
 • 2 Średni czas wypłaty w Tage
 • Bonus 1000 €
 • 95,85% szansa na wygraną
 • Średni czas wypłaty 1 tagu

Jackpot City Casino

Uwielbiasz gry stołowe? Jeśli jesteś jak większość ludzi, udaj się bezpośrednio do stołów do blackjacka, gdy chcesz zagrać w zwykłą grę karcianą w kasynie lądowym. I prawdopodobnie robisz to samo w Internecie. Ale jeśli nie lubisz większości ludzi - jeśli jesteś typem gracza gier stołowych, który pragnie ekscytacji - idź prosto na stoły bakarata. Czemu? Ponieważ wiesz coś, czego większość graczy nie ma.

Baccarat na prawdziwe pieniądze to jedna z najbardziej zabawnych gier stołowych, które znajdziesz w internetowym kasynie. Jeśli jeszcze go nie grałeś, czytaj dalej. Mamy wszystkie informacje o bakaracie w środku, które powinieneś wiedzieć, w tym poradnik jak grać w grę, wskazówki, jak zmaksymalizować możliwości zakładów i wiele więcej. Zanim skończycie z naszym przewodnikiem strategii prawdziwego bakarata gotówkowego, odkryjecie, jak:

 • Nigdy nie będziesz czekać na stolik - zawsze masz wolne miejsce i jesteś jedyny przy stole
 • Możesz grać za darmo - świetna opcja, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz grę
 • Możesz postawić na bank lub gracza - to twoja rozmowa
 • Wypróbuj popularną wersję gry na żywo

Jest więcej do kochania o bakaracie w Internecie za prawdziwe pieniądze, szczególnie gdy wybierasz grę w internetowych witrynach hazardowych, które oferują natychmiastowy dostęp do stołów Baccarat. Czytaj dalej wszystko, co musisz wiedzieć o grze - i wygranej.

 • Jeśli grasz w kasynach na lądzie, poszukaj kasyn, w których prowizja za dom wynosi mniej niż 5% (to standard w Internecie). Chcesz wiedzieć, że podczas doskonalenia swoich umiejętności w grach grasz dla większość można uzyskać, zamiast oddawać wszystko z powrotem do kasyna w opłatach.
 • Nie marnuj swoich pieniędzy na remis (to jest oszustwo) Zakład remisowy obciąża cię astronomiczną przewagą na poziomie 14,44%. Oszczędzaj pieniądze.
 • Wypróbuj strategię obstawiania, aby złagodzić niektóre ze swoich strat. Gry będą długie, więc postępuj zgodnie ze wzorami w grze i pozwól, aby Twoje zakłady podążały za wskazówkami.
 • Zarządzaj swoim bankrollem Inteligentnie Wstrzymaj się, jeśli stawka jest wysoka, jesteś nowicjuszem w grze i bądź czujny podczas gry. Jeśli wygrywasz przyzwoitą kwotę, weź ją i ciesz się nią, zamiast przesuwać swoje szczęście za daleko.

Bakarat za prawdziwą gotówkę jest stosunkowo prostą grą kasynową online. Kiedy siadasz do gry po raz pierwszy, możesz być zdezorientowany przez liczbę rozdanych kart i sposób dodawania kart, ale nie martw się. W rzeczywistości jest to łatwe do uchwycenia niż gra w blackjacka.

W blackjacku, duża liczba, którą chcesz uderzyć, wynosi 21. W bakaracie jest 9. Ale tutaj jest, gdzie robi się interesująco. W baccaracie faktycznie nie można się zbić. W blackjacku jedna zła decyzja oznacza, że ​​możesz zgarnąć rękę, nawet jeśli krupier skończyłby z gorszym układem niż ty. Ale tak nie jest z bakaratem.

Aby rozpocząć, musisz zdecydować, czy chcesz obstawiać Bank, czy Gracza. Zasadniczo decydujesz, które rozdanie wygra. Obie ręce otrzymają dwie karty, z których obie zostaną upuszczone na czoło. W bakaracie na prawdziwe pieniądze możesz otrzymać w sumie trzy karty, ale to, czy trzecia karta spadnie, zależy od sumy twojej ręki.

Jeśli masz od 0 do 5, otrzymasz trzecią kartę. Jeśli jednak masz 6 lub 7, nie otrzymasz trzeciej karty. A jeśli trzymasz 8 lub 9, wygrywasz. To takie proste.

Zastanawiasz się, jak można mieć zerową wartość ręki? Cóż, karty dziesiątek i twarzy nie są nic warte. A ponieważ nie możesz przekroczyć 9, każda liczba, która wynosi powyżej 9 spowoduje spadek do zera w celu szybkiego resetowania. Na przykład, jeśli otrzymasz 5, a następnie 8, otrzymasz 3, a nie 13.

2. Najlepsze internetowe witryny do gry w bakarata

Jeśli chcesz poprawić swoją grę, zrób to, co robią eksperci i szukaj gry Baccarat na stronie kasyna, która spełnia twoje własne surowe kryteria. Oto kilka dobrych funkcji, na które warto zwrócić uwagę i jak mogą Ci pomóc:

Wysoki procent wypłat to dobra droga

Jest to kwota, którą kasyno wypłaca w wygranych. Gra Baccarat z 98% wypłat da 98 $ za każde postawione 100 $. Różnica w wysokości 2 USD to kasyno.

Pamiętaj, że 98% to nie jest to, co otrzymasz na własny rachunek, ponieważ jest on obliczany w kasynie i przez pewien okres czasu. Jednak wybór kasyna o wyższej stawce przełoży się na lepsze szanse wygranej dla Ciebie.

Systemy, strategie i techniki, aby wygrać w Baccarat

Baccarat to jedna z najstarszych gier stołowych oferowanych w kasynach. W przeciwieństwie do innych znanych gier, takich jak BlackJack, naprawdę nie ma żadnego procesu decyzyjnego związanego z grą online w Bakarata. Jest to trochę tak, jak w grach na automatach, ponieważ wystarczy kliknąć przycisk, aby rozdać karty i wygrać lub przegrać w zależności od wyniku. Nie masz nic takiego jak opcje w BlackJack, takie jak Double Down lub Split. Po prostu obstawiasz i widzisz wynik.

Mimo że eliminuje to element umiejętności, czyni go idealnym do używania strategii i systemów. Każda gra, która ma kursy zbliżone do evens (1: 1) może być używana dla systemów.

BlackJack może być całkiem dobry do korzystania z systemów również z tym wyjątkiem, że im więcej grasz, tym większe prawdopodobieństwo popełnienia błędów. Aby zbliżyć się do wieczorów w BJ, musisz grać optymalną strategią, więc popełnianie błędów znacznie zmniejsza twoje szanse. W Bakaracie wystarczy kliknąć przycisk, aby rozdać karty, i to wszystko, co musisz zrobić.

Nie oznacza to, że używanie systemu jest gwarantowanym sposobem zarabiania pieniędzy na hazardzie. Wręcz przeciwnie, w rzeczywistości. Strategie hazardowe nie przesuwają szans na twoją korzyść.

Ponieważ szanse na jakąkolwiek grę kasynową są w kasynach, zawsze będziesz tracić na dłuższą metę. Kluczem do korzystania z systemów zakładów jest zatem uniknięcie "długiego czasu".

Nie ma żadnej sztuczki ani systemu, który odwróci szanse gry na twoją korzyść.

Dążymy do tego. Najpierw upewnij się, że wiesz, jak grać. Gra jest naprawdę łatwa do opanowania, ale jeśli jesteś zupełnie nowy, możesz grać tutaj bezpłatnie. Ta darmowa gra (nie trzeba pobierać, zagraj bezpośrednio na stronie) jest również przydatna do testowania różnych systemów i strategii z prawdziwymi rękami.

Istnieje wiele wskazówek, które są rozdawane na temat tej gry, choć wiele z nich wydaje się być generycznych i odświeżonych. Mamy własne wskazówki dotyczące gry w Bakarata, które opierają się na grze w prawdziwe pieniądze, w prawdziwych kasynach. Jeśli jest lepiej lub gorzej, możesz to powiedzieć.

Większość stron powie Ci, abyś zawsze obstawiał zakład ze strony bankiera, ponieważ ma on lepsze szanse. Mówimy ci, dlaczego nie powinieneś tego robić. Przeczytaj nasze 7 porad dla graczy strategii Baccarat.

Nie, nie ta sama stara historia, którą przeczytałeś już niezliczoną ilość razy - to jest nasza wersja tego, co naprawdę musisz wiedzieć o grze - przeczytaj naszą historię, jeśli masz czas do stracenia.

Przedstawiliśmy tutaj najbardziej popularne i dobrze znane z różnych systemów hazardowych, które mogą być używane w tej grze. To wszystko w porządku w teorii. Ale co w rzeczywistości?

Obecnie przeprowadzamy testy wszystkich systemów, korzystając z prawdziwych rozdań dostępnych w kasynie online, aby generować realistyczne przebiegi kart. Wszystkie strategie są testowane w celu ustalenia, który z nich, jeśli w ogóle, będzie wykazywał zysk. Opublikujemy wyniki po zakończeniu testów.

Pozyskanie prawdziwych danych do testów zajmie trochę czasu, a następnie zastosowanie wszystkich technik bukmacherskich do tych danych w celu uzyskania wyniku.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 85 = 91

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map