jak grać w pai gow

jak grać w pai gow

Pai Gow Poker to amerykańska wersja Pai Gow grania z kartami do gry, zamiast tradycyjnych chińskich domino.

Chiny wniosły olbrzymi wkład w świat gier hazardowych, z których nie mniej ważnym było wynalezienie papieru używanego do zarabiania pieniędzy i grania w karty ponad tysiąc lat temu.

Wcześniej do płytek hazardowych używane były oznaczone płytki, kostki i kolorowe kamienie, z których niektóre są nadal odtwarzane do dziś. Mahjong, Fan-Tan i Domino to dobre przykłady.

Jedna starożytna gra, która przetrwała praktycznie niezmieniona od czasów dynastii Song (960

1279) nazywane jest Pai Gow (wymawiane "pie gow"), co oznacza "zrobić dziewięć".

Pai Gow jest pozornie złożoną grą dla maksymalnie siedmiu graczy i wykorzystuje 32 specjalnie oznaczone płytki domina. Kostki służą do określenia, który gracz otrzymuje płytki jako pierwszy. Zakłady typu fter są ustalane, a transakcja jest zawarta, gracze układają po cztery płytki, tworząc dwie "ręce", przednią i tylną.

Celem jest pokonanie odpowiednio przednich i tylnych rąk bankiera i wygrać nawet pieniądze z zakładu, pomniejszone o 5% prowizji za dom. Opaski są dość powszechne.

Ponieważ Pai Gow w swojej pierwotnej formie jest raczej zagadkowy i symboliczny, zwycięskie kombinacje mogą być dość trudne do nauczenia. Poza tym gra nie jest szeroko rozgrywana poza chińskimi salami gier hazardowych.

W 1979 r. Tylko jedno kasyno w Las Vegas wprowadziło stół do Pai Gow na podłogę do gry - Caesars Palace. W rezultacie bardzo niewielu "Lo Fon" (non-Orientals) kiedykolwiek podjęło grę.

Jednak we wczesnych latach osiemdziesiątych właściciel klubu karcianego na przedmieściach Los Angeles wynalazł nową grę opartą na koncepcji "dwuręcznego" Pai Gow. Używał standardowej talii kart do gry oraz Jokera.

Zastąpił on również mylący ranking rąk z domino podstawowymi rankingami pokera. W ciągu kilku krótkich lat nowa gra będzie całkowicie uzurpować swoją nazwę, aby stać się jedną z najpopularniejszych gier stołowych w kasynie - Pai Gow Poker.

Pai Gow Poker - Amerykańska Inwencja

Pomimo swojej orientalnej nazwy i wielu mitów przeciwnie, Pai Gow Poker wcale nie jest starożytnym chińskim wynalazkiem. W rzeczywistości, pierwsze rozdania, jakie kiedykolwiek zostały rozegrane, odbyły się w kalifornijskim Bell Card Club w 1985 roku.

To, jak amerykański Sam Torosian wpadł na pomysł Pai Gow Poker, to fascynująca anegdota. The Bell Card Club nie radził sobie dobrze we wczesnych latach 80. i jako właściciel Torosian chciał nadać mu coś nowego i urzekającego.

Filipiński opiekun zaproponował grę o nazwie "Puy Soy", chińską grę karcianą, w której gracze próbują pokonać bankiera, dzieląc 13 kart na trzy ręce pokerzysty.

Torosian zgodził się, że granie w stylu azjatyckim w klubie może przyciągnąć więcej etnicznych klientów. Jednak wierząc, że 13-kartowa gra będzie zbyt wolna, Torosian zdecydował, że konieczne jest zmniejszenie liczby kart rozdawanych do siódemki i liczby rozdań dwóm, tak jak w starej grze Pai Gow.

Gracz, który pokona obie ręce bankiera, wygra. Zalewanie jednej ręki wiązałoby się, a porażka obiema rękami przegrałaby.

W piątkową noc Torosian uruchomił swoją grę "Pai Gow Poker" na dwóch stołach. Tydzień później musiał zwiększyć liczbę stołów do 30. Wkrótce miał tabele Pai Gow Poker ściśnięte bliżej siebie, zagłuszając wejście i blokując drzwi do toalet. Dodał kolejne stoły do ​​korytarzy.

Nowe połączenie unikalnej tradycji azjatyckiej z rywalizacją w stylu Dzikiego Zachodu uderzyło w akord wśród graczy kart. To był przypadkowy sukces.

Tłumy graczy w Bell Card Club przyciągnęły zainteresowanie George Hardie, właściciela Klubu Rowerowego, który był w tym czasie jednym z największych na świecie klubów karcianych. Kiedy Hardie przyniósł Pai Gow Poker, spotkało się to z entuzjastyczną reakcją klienta.

W 1987 roku gra została wprowadzona w kasynach w Las Vegas, a następnie rozprzestrzeniła się niczym pożar w Atlantic City, Buenos Aires, Makao i innych krajach.

Dziś Pai Gow Poker jest rozgrywany na całym świecie i stał się podstawą kasyn online i offline. Gra jest łatwa do nauczenia się i zabawy, a wiąże się z mniejszym ryzykiem niż wiele innych form pokera - świetna gra dla tych, którzy dopiero zaczynają grę w karty. Wysokie stawki są również możliwe, co czyni go pokrewnym do Baccarata pod względem komfortu.

Niestety wynalazca gry nigdy nie otrzymał patentu na swój pomysł. Według artykułu z 2003 roku w "Timesie", "konserwatywne szacunki mają Torosian zarabiający 70 000 $ miesięcznie, gdyby opatentował grę.

Niektórzy eksperci twierdzą, że jego fortuna mogła osiągnąć 100 milionów dolarów. "Ale Torosian ostatecznie przeszedł na emeryturę, nigdy nie otrzymując ani grosza w tantiemach.

Aby zagrać w Pai Gow Poker, który jest czasem nazywany "Double Hand Poker", używa się talii 53-kartowej. Joker jest dodawany do standardowej talii 52 kart i służy jako ograniczona karta wieloznaczna.

W kasynach gra toczy się na stole przypominającym stół do blackjacka, który może pomieścić do sześciu graczy naraz, a także rozdającego, który również gra ręką.

Podobnie jak w przypadku Blackjacka, gracze rywalizują ze sobą przeciwko bankowi, starając się jak najlepiej wykorzystać wszystkie możliwe ręce. Ale w przeciwieństwie do Blackjacka, gracze mogą wybrać bankiera, każdy z kolei, płacąc prowizję w wysokości 5% do domu na wygraną netto banku.

Za każdym razem, gdy gracz staje się bankierem, krupier wciąż gra i postawi kwotę równą ostatniemu zakładowi postawionemu przez gracza podczas transakcji bankowych. Gracze mają również możliwość przejścia, jeśli nie chcą być bankiem z powiązanym ryzykiem i nagrodami.

Tempo Pai Gow Poker może być nieco powolne w porównaniu do innych gier stołowych w kasynie, ze względu na występowanie licznych powiązań. Nowi gracze docenią, że stosunkowo niewielki zakup może często trwać dość długo.

Gra rozpoczyna się od postawienia zakładu przez każdego gracza. Rzut pojedynczej kości decyduje o tym, który gracz zostanie rozdany jako pierwszy. Następnie rozdający rozdaje siedem kart dla domu i siedem kart każdemu graczowi, który z kolei musi ułożyć je na dwie ręce - jedną składającą się z pięciu kart, a drugą z zaledwie dwóch.

Te ręce są określane odpowiednio jako High Hand i Low Hand lub 5-Card i 2-Card.

Jedną z ważnych zasad Pai Gow Poker jest to, że High Hand musi mieć wartość wyższą niż Low Hand w celu zakwalifikowania się, w przeciwnym razie zostanie wywołany "faul", a ręka automatycznie przegrywa.

Na przykład, jeśli dostaniesz parę asów, parę króli i trzy niedopasowane dolne karty, asy mogą zostać podzielone, ale nie mogą być użyte razem do utworzenia karty 2-kartowej. Podobnie, w rozdaniu zawierającym asa i króla oraz pięć nieodpowiednich niższych kart, as musi być umieszczony w wysokiej ręce.

Poza tą regułą, gracze mogą ustawić obie ręce w dowolny sposób. Na przykład, często korzystne jest dzielenie dwóch par, umieszczanie pary w każdej ręce, o ile dolna para przechodzi w Low Hand.

Dłoń bankiera musi jednak zostać ustalona ściśle według wcześniej ustalonych zasad, znanych jako "Domowa Droga". W kasynach internetowych często pojawia się przycisk "Rozmieść", który automatycznie ustawi rękę gracza przy użyciu Domowej Drogi. zasady.

Po tym, jak wszyscy gracze ustawili swoje ręce, następuje ostateczna rozgrywka. Jeśli obie obie ręce gracza są lepsze od obu bankierów, gracz wygrywa nawet pieniądze, pomniejszone o prowizję od domu, która zazwyczaj wynosi 5%.

Jeśli gracz wygrywa jedną z rąk, ale nie drugą, jest to remis bez zwycięzcy. Gracz traci zakład, jeśli obie ręce bankiera są wyższe.

Jedna uwaga: w każdym przypadku, gdy ręce bankiera i gracza są identyczne, ręka bankiera wygrywa. To nie jest remis ani "push", jak w zwykłym pokerze. Dotyczy to zarówno High Hand, jak i Low Hand.

Dodanie Jokera do standardowej talii 52-kartowej jako ograniczonej dzikiej karty dodaje wyjątkowy wymiar Pai Gow Poker. Zwycięskie kombinacje kart są więc nieco inne niż w innych formach pokera.

Ponadto do korzystania z Jokera w rozdaniu obowiązują specjalne zasady. Może być używany wyłącznie jako As, lub do uzupełnienia Stritów lub Kolorów, w tym Prostego Koloru. Nie można go używać do tworzenia par, trójki lub czterech rodzajów, innych niż asy.

Mając to na uwadze, poniższa lista pokazuje jedenaście rodzajów rąk możliwych podczas grania w Pai Gow Poker, wraz z rolą Jokera, jeśli dotyczy. Ręce są przedstawione w kolejności, od najwyższego możliwego do najniższego, zarówno dla Wysokiego układu, jak i niskiego układu.

1. Pięć Asów - W High Hand, to obejmuje wszystkie cztery asy i Jokera. To bezkonkurencyjne rozdanie Pai Gow Poker, które automatycznie podnosi Króla do najwyższej pozycji w Low Hand.

2. Royal Flush - Podobnie jak w innych formach pokera, "Royal" to A-K-Q-J-10 tego samego koloru w High Hand. Jokera można użyć zamiast jednej z pięciu kart. Ta ręka bije wszystkie oprócz Pięciu Asów.

3. Prosty kolor - To wysokie rozdanie to pięć kart w kolejności, wszystkie w tym samym kolorze, takie jak Q-J-10-9-8 kier lub 7-6-5-4-3 trefl, bez żadnych przerw występujących w sekwencji. Jokera można użyć do zastąpienia dowolnej karty brakującej z piątki.

4. Czwórka rodzaju - Ta wysoka ręka ma cztery karty o tej samej wartości, po jednym w każdym z czterech kolorów, takich jak J-J-J-J lub 7-7-7-7. Jokera nie można wykorzystywać do tworzenia jakichkolwiek czterech rodzajów innych niż cztery asy.

5. Full House - Ta wysoka ręka zawiera trzy karty o tej samej wartości (znane również jako "set" lub "trips") i dwie karty innej rangi (zwane "parą"), takie jak AAA-6-6 lub 9-9-2 -2-2. Jokera nie można wykorzystywać do tworzenia Full House'ów, poza takim, który zawiera asy.

6. Flush - Ta wysoka ręka ma pięć kart tego samego koloru, na przykład K-8-7-4-2 pik lub 9-8-5-3-2 karo. Karty nie muszą być po kolei. Joker może zastąpić brakującą piątą kartę, aby utworzyć kolor w dowolnym kolorze, automatycznie przyjmując rangę najwyższej niewykorzystanej karty.

7. Prosto - Jest to High Hand składający się z pięciu nieodpowiednich kart w sekwencji, takich jak J-10-9-8-7. Najwyższą możliwą linią prostą jest nieodpowiednia A-K-Q-J-10; drugi najwyższy to 5-4-3-2-A, a następnie K-Q-J-10-9.

Zauważ, że różni się to od tradycyjnego pokera, w którym 5-4-3-2-A lub tak zwane "koło" jest zawsze niskie. Joker może zastąpić brakującą piątą kartę, aby utworzyć dowolny strit.

8. Trójka - Ten wysoki układ ma trzy karty o tej samej wartości, takie jak K-K-K lub 4-4-4. Jokera nie można używać do tworzenia trójki w rodzaju innych niż Asy.

9. Dwie pary - Ta wysoka ręka zawiera dwie karty wyższej rangi i dwie niższej rangi, takie jak K-K-9-9 lub 7-7-3-3. Jokera nie można używać do tworzenia pary innych niż asy.

10. Jedna para - W High Hand, oznacza to dwie karty o tej samej wartości i trzy niepowiązane karty, takie jak J-J-10-6-4 lub K-8-5-5-2. W Low Hand obie karty muszą być tej samej wartości. Jokera nie można używać do tworzenia pary innych niż asy.

11. Wysoka karta - W High Hand to pięć dowolnych kart, na przykład A-K-J-9-6. W Low Hand, to dwie karty, które nie mają tej samej wartości. Jokera zawsze gra się jako as w takich rozdaniach, pod warunkiem, że wysokie rozdanie zawiera co najmniej asa lub lepszą.

Pamiętaj, że w Low Hand nie może być Straight ani Flushes. Co więcej, Joker może być rozgrywany tylko w Low Hand, jeśli High Hand zawiera co najmniej asa lub lepszą.

Kasyna interpretują zasady Pai Gow Poker z niewielkimi zmianami, o których gracze muszą pamiętać przed postawieniem zakładu. Na przykład, jeśli jest puste miejsce, niektóre kasyna mają to rozdanie jako nie-zakład "smoczą" rękę.

Jeśli inny gracz przyjmuje smoczą rękę, grając na dwóch pozycjach zamiast jednej, ręka un-bet musi być ustawiona zgodnie z "Domową drogą".

Jak wspomniano wcześniej, podczas tworzenia rąk wysokich i niskich po rozdaniu kart Pai Gow Poker, bankier musi przestrzegać ścisłego zestawu reguł zwanych "Domową drogą".

Zasady te mogą się nieznacznie różnić w zależności od kasyna, kasyna lub strony internetowej, ale zasady są zawsze bardzo podobne do zasad używanych przez wiele kasyn w Las Vegas.

Bez pary - Ustaw najwyższą kartę w High Hand i dwie kolejne najwyższe karty Low Hand.

Z jedną parą - Ustaw parę w High Hand i dwie kolejne najwyższe karty w Low Hand.

Z dwiema parami - Zawsze dziel się Aces i każdą inną parę; zawsze dzielą parę kart twarzy i parę 6 lub więcej; nigdy nie rozdzielać dwóch par 6 lub mniej; z dowolnymi innymi dwiema parami, podziel je, chyba że ręka ma asa, w takim przypadku ustaw asa w niskiej ręce i trzymaj dwie pary w wysokiej ręce.

Z trzema parami - Zawsze graj najwyższą parę w Low Hand.

Z trójkami - Zawsze ustaw trójkę w High Hand, oprócz trzech asów, które powinny zostać podzielone na parę w High Hand i asa w Low Hand.

Z dwoma zestawami trójki - Umieść niższą trójkę w wysokiej ręce i parę z wyższej trójki w Low Hand.

Z prostą - Zawsze ustawiaj pięć kart prosto w High Hand; z sześciokartową prostą, umieść najwyższą kartę z prostej w Low Hand; z prostą i parą, ustaw parę w Low Hand; z prostą i dwiema parami, postępuj zgodnie z zasadą dwóch par powyżej.

Z kolorystką - Zawsze ustaw kolor w High Hand; z kartą z sześcioma kartami, umieść najwyższą kartę z koloru w Low Hand; z flushem i parą, ustaw parę w Low Hand; z flushem i dwiema parami, postępuj zgodnie z zasadą dwóch par powyżej.

Z linią prostą i kolorem - Jeśli nie ma pary, ustaw karty, aby uzyskać najwyższy możliwy układ Low Hand.

Z pełnym domem - Zawsze ustawiaj parę w Low Hand, z wyjątkiem pary dwójek, kiedy A-K może być zagrany w Low Hand.

Z czterema rodzajami - Zawsze trzymaj 2

6 razem; Podziel 7

10, chyba że as i karta na twarz są dostępne do gry w niskiej ręce; podzielone karty do gry, chyba że rozdanie zawiera także parę 10 lub więcej kart dla ręki niskiej; Podziel asy, chyba, że ​​w Low Hand można zagrać parę 7 lub wyższą.

Z prostym ruchem - Zawsze ustawiaj to jako wysokie rozdanie, chyba że możesz zagrać kartą lub asem w słabym rozdaniu, zachowując niesekwencyjny kolor lub nieprzystosowany prosto w High Hand.

Z królewskim flushem - Zawsze ustawiaj to jako wysokie rozdanie, chyba że As, król lub para mogą być rozgrywane w Low Hand, zachowując strita lub kolor w High Hand.

Dealerzy są specjalnie przeszkoleni, aby zapamiętać House Way dla ich kasyna. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do ustawienia ręki, może być dopuszczalne, aby zapytać ich i odpowiednio ustawić rękę.

Ponieważ gracz i bankier otrzymują po siedem kart i dzielą je na dwie ręce, szanse na wygraną Pai Gow Poker są trudniejsze do określenia niż w zwykłym pokerze.

Ale podobnie jak we wszystkich grach stołowych w kasynie, dom ma przewagę, która została obliczona w dowolnym miejscu od 1,3% do 2,3%, gdy gra się ściśle w House Way.

Ponieważ remisy odgrywają dużą rolę w grze, warto wiedzieć, że prawdopodobieństwo tego, że ręce wysokie są identyczne wynosi 2,55%. Prawdopodobieństwo skopiowania się Low Hands wynosi 0,10%. Pamiętaj, że bankier wygrywa, gdy ręce pasują, więc te zdarzenia są obliczane na przewagę kasyna.

Ze wszystkich możliwych wyników Pai Gow Poker można oczekiwać, że gracz wygra zarówno High Hand, jak i Low Hand 28,61% czasu. Statystycznie bankier powinien wygrać obie rozdania w 29,91% wszystkich transakcji, a w 41,48% wszystkich ostatecznych wyników, wynik będzie remisowy, a gracz wygrywa jedną ręką, a drugą przegrywa.

Badania układów High Hand w Pai Gow Poker wskazują, że topowe rozdanie, Five Aces, pojawia się raz na 138 000 rąk. Możesz spodziewać się pary w 41,66% wszystkich transakcji i stworzyć wysoką rękę zawierającą lepiej niż para około 42,26% czasu.

High Hand bez pary, prostej lub koloru, z pięcioma singletonami pojawia się tylko 16,08% lub raz na 6,25 rozdania.

Inna statystyka, która jest użyteczna, aby wiedzieć, odnosi się do "mocy" ręki i prawdopodobieństwa wygranej. Mediana High Hand to para waletów. Można oczekiwać, że wygra 49,8% czasu.

Nośnik "Low Hand" to A-7. Powinno wygrać 49,7% czasu. Ręce o wyższych wartościach są uważane za mocne, a ręce o niższych wartościach można uważać za słabe.

Coś innego do uwzględnienia w obliczeniach kursów Pai Gow Poker to prowizja od domu, która zazwyczaj wynosi 5%. Jednak wiele kasyn umożliwia graczom "przedpłatę" prowizji, co w rzeczywistości powoduje obniżenie stawki lub "mocny".

Zamiast postawić 100 jednostek, aby wygrać 95 i zapłacić prowizję w wysokości 5 sztuk, gracz może obstawić 105 jednostek, aby wygrać 100 jednostek i zapłacić prowizję za 5 jednostek. Zmniejsza to siłę do 4,76%.

Doświadczeni gracze wiedzą, że warto podjąć wszelkie działania, które zmniejszają przewagę kasyna i zwiększają szanse wygranej gracza.

Chociaż umiejętność zakładania dwóch rąk Pai Gow Poker może zmniejszyć nieco przewagę kasyna, jest jeden aspekt gry, który może jeszcze bardziej zwiększyć szanse na wygraną - będąc bankierem.

Jak już wcześniej wspomniano, opisując podstawy gry, gracze Pai Gow Poker mają możliwość zostania bankiem, podobnym do Baccarata, chociaż nie ma w nim udziału aukcja. Zamiast tego dealer oferuje możliwość bycia bankierem dla każdego gracza po kolei.

W większości gier karcianych, jeśli gracz odrzuci ofertę, szansa przechodzi do następnego gracza zgodnie z ruchem wskazówek zegara przy stole. Jeśli żaden z graczy nie zaakceptuje oferty, dealer staje się bankiem.

Kiedy bank jest trzymany przez gracza, dealer nadal gra w domu i używa House Way, aby ustawić obie ręce. Chociaż zasady różnią się nieco od kasyna do kasyna, zwykle krupier stawia zakład na dowolną kwotę, którą gracz obstawiał, zanim zostanie bankierem.

Aby zostać bankiem, zwykle musisz spełnić dwa wymagania. Po pierwsze, musisz mieć wystarczającą ilość pieniędzy na stole, aby pokryć wszystkie zwycięskie zakłady, w tym zakład krupiera, a także zakłady wszystkich innych graczy. Po drugie, musisz zagrać przynajmniej jedną rękę z bankierem, aby ustalić kwotę zakładu.

Ponieważ bankier wygrywa wszystkie remisy, jest to natychmiastowa przewaga 1,3% dla gracza, który chce przyjąć tę rolę. Nowy bankier zbiera wszystkie przegrane zakłady i płaci zwycięzcom ze swojej własnej kieszeni.

Ryzyko polega oczywiście na tym, że słaba ręka może okazać się dość kosztowna, ale nagrody ostatecznie przewyższają takie straty w perspektywie długoterminowej. Z tego powodu gracze powinni być bankierem, gdy tylko nadarzy się okazja.

Ciekawe może być, że kasyno byłoby skłonne oddać swoją przewagę domową graczowi, ale matematyka jest jasna. Kasyno zbiera 5% prowizji od wszystkich wygranych, w tym bankiera, gdy bank jest w posiadaniu gracza.

Kasyno nic nie kosztuje, gdy ręce bankiera przegrywają, a prowizja jest nadal pobierana od wygranych innych graczy. Jedyny sposób, w jaki dom może przegrać, znajduje się w rękach krupiera.

Możliwość zostania bankierem powinna obracać się wokół stołu, pomijając graczy, którzy nie chcą bankować. To pozwoli każdemu graczowi być bankiem co najmniej raz na siedem rozdań, a jeszcze częściej, jeśli inni odmówią.

Bądź jednak ostrożny. Niektóre kasyna "zygzakują" na turnie pomiędzy graczami a krupierem, więc gdy gracz odmówi, dealer automatycznie staje się bankiem. To zwiększa korzyść domu i takie tabele należy unikać.

Jeśli natkniesz się na wolny stolik Pai Gow Poker, może być możliwe żądanie banku z każdej ręki. Niektóre kasyna pozwolą na to. Zarabiają wystarczająco 5% prowizji, aby zrównoważyć przewagę, którą rezygnują.

Bardziej jednak na swoją korzyść jest znalezienie stołu, w którym gracze pozwalają ci być bankiem przez większość czasu. Jeśli grasz ze strategią dźwiękową, twoja przewaga przyniesie ci dużo więcej nagród od mniej doświadczonych graczy niż od wyszkolonego, doświadczonego i pełnego czasu dealera.

W przełomowej książce z 1990 roku, zatytułowanej "Optymalna strategia dla Pai Gow Poker", amerykański matematyk, piszący pod pseudonimem "Stanford Wong", zidentyfikował 27 różnych typów siedmiu kart, które można rozdać na Pai Gow Poker, wraz z najlepszy sposób na uporządkowanie każdego z nich.

Wong omawiał każdą możliwość, a jego strategie powinny wymagać lektury dla każdego gracza, który chce zostać zawodowcem w Pai Gow Poker.

Jednak początkujący nie potrzebują skomplikowanych tabel, map ani drzew decyzyjnych, aby opanować podstawy Pai Gow Poker. Sześć rodzajów rąk stanowi 90% wszystkich transakcji. Posiadanie prostej strategii postępowania z nimi pozwoli nowicjuszowi przewidzieć większość potencjalnych dylematów i ustawić karty na swoją najlepszą korzyść.

Zasadniczo powinieneś starać się, aby obie ręce były dość mocne, aby wygrać oba. Nie chcesz skończyć z więzami. Ponieważ High Hand musi być ustawiony wyżej niż Low Hand, zawsze zaczniesz od rozważenia go i zobaczenia, co pozostało do ustawienia Low Hand.

Podejścia opisane w kolejnych trzech punktach będą dotyczyć około dziewięciu na dziesięć rozdań.

Bez pary, umieść najwyższą kartę w High Hand i dwie kolejne najwyższe karty w Low Hand. Z jedną parą, ustaw ją w High Hand i połóż najwyższą dwójkę pozostałych kart w Low Hand. Zajmie to 58% wszystkich rozdań, które otrzymasz.

Dwie pary pojawiają się w rozdaniu w 24% przypadków. Większość graczy zawsze podzieli je między ręce. Bardziej agresywną strategią jest trzymanie małych par (poniżej 6 s) razem w High Hand, szczególnie jeśli Asa lub karta twarzy jest dostępna do ustawienia w Low Hand. Z trzema parami umieść najwyższą parę w Low Hand.

Trójka występuje w około 8% wszystkich rąk. Chyba, że ​​trojaczki są asami, zawsze trzymaj je razem w wysokiej ręce. W przypadku asów ustaw parę w High Hand, a pozostałe as w Low Hand.

Jeśli para towarzyszy trójce, ustaw triole w High Hand i parę w Low Hand. Jedyny wyjątek od tego ostatniego polega na tym, że pozostałe karty, które nie mają sobie równych, są kartami twarzą, w takim przypadku należy je umieścić w Low Hand i utrzymywać Full House dla High Hand.

Inne typy rąk, takie jak te zawierające strity lub kolory, tworzą około 10

11% wszystkich transakcji. Czasami będą również zawierać pary lub wysokie karty, które będą kusić, aby je podzielić, ale jeśli nie masz uzasadnienia, aby zrobić inaczej, zwykle lepiej nie osłabiać Wysokiego Układu, aby poprawić Low Hand.

Wyjątek stanowi sześć lub siedem kart, z których można utworzyć strita lub kolor, więc najwyższa karta może znajdować się w Low Hand.

Jeśli stosujesz się do tej podstawowej strategii zakładania rąk w Pai Gow Poker i akceptujesz pozycję banku tak często, jak to możliwe, powinieneś być w stanie wygrywać powoli i miarowo z czasem. A gdy masz wątpliwości, skonsultuj się z House Way.

Gra, którą Sam Torosian wymyślił i której nie opatentowano, rozwijała się od połowy lat 80-tych. Obecnie istnieje wiele gier inspirowanych Pai Gow Poker rozgrywanych w kasynach i Internecie, a wiele z nich oferuje początkującym łatwy sposób na rozpoczęcie gry.

Na przykład Mini Pai Gow Poker przestrzega wszystkich zasad oryginalnej gry, ale z jednym głównym wyjątkiem: krupier jest bankierem dla wszystkich rąk.

Dla tych, którzy zaczynają od ograniczonego bankrollu, może to być dobra gra na początek, ale pamiętajcie, że największe zyski pochodzą z bycia bankierem, więc Mini Pai Gow Poker należy postrzegać jedynie jako punkt startowy.

W grze o nazwie "Pai Gow Mania" pojawiają się dwa zakłady dodatkowe. Konwencjonalne zasady Pai Gow Poker dotyczą turnieju głównego, podczas gdy gracze są zaproszeni do umieszczenia dodatkowych zakładów na pierwszych trzech kartach i wszystkich siedmiu kartach. Pary i wypady złapane na pierwszych trzech kartach zyskują premię, podobnie jak niektóre ręce progowe spośród siedmiu rozdanych kart.

Jedną z odmian, która cieszyła się popularnością w stanie Waszyngton przez jakiś czas, był "darmowy bez prowizji Pai Gow Poker". Nie było żadnych wigoru na bankierskich wygranych. Dom zarobił zyski z zakładów pobocznych.

Inną wersją oferującą zakład poboczny jest "Fortune Pai Gow Poker". Opłaca się "Envy Bonus" w oparciu o wartość siedmiu kart gracza, niezależnie od tego, jak obie ręce są ustawione. Aby zakwalifikować się do bonusu, rozdanie musi zawierać cztery lub więcej kart.

Wersje z zakładami pobocznymi podobnymi do "Fortune" to "Jackpot Pai Gow Poker", który ma premie do 100 000 $, oraz "Emperor's Challenge", z przewagą 4,17%. W "Progressive Pai Gow Poker" rozgrywanym w Kanadzie, zakład dodatkowy o wartości 5 $ może zarobić ponad 100 000 $.

W Zjednoczonym Królestwie spółka zależna od Pai Gow Poker o nazwie "Jokolor" została zatwierdzona przez Komisję ds. Gier Hazardowych. Zawiera zakład poboczny, który wypłaca się, gdy ręka gracza ma Jokera lub wszystkie karty mają ten sam kolor.

Gra "No Push Pai Gow Poker" wciąż jest rozgrywana w kilku kasynach w Las Vegas. Ma takie same zasady jak Pai Gow Poker, ale krupier zawsze jest bankierem i nie ma 5% prowizji.

Kiedy gracz wygrywa obie ręce, wypłacane są nawet pieniądze. W przypadku pchnięcia nieużywane karty w talii służą do rozstrzygnięcia remisu. Jeśli gracz dobierze kartę większą niż bankiera, wygrywa. Jeśli karta bankiera jest równa lub większa od karty gracza, wygrywa bankier.

Jeszcze jedno "ulepszenie" Pai Gow Poker zostało wprowadzone w Las Vegas: "Pai Gow Insurance." Zakład boczny wygrywa, jeśli gracz otrzymuje układ z siedmioma singletonami, bez stritów i kolorów. Im niższa najwyższa karta w rozdaniu, tym bardziej opłaca się ubezpieczenie.

Obecnie prawie wszystkie większe kasyna w Internecie mają w swojej grze różne formy Pai Gow Poker. Oferują możliwość gry online, poznawania podstaw gry za niewielką lub żadną opłatą.

Możesz grać we własnym tempie i nie spiesz się, układając ręce. Skorzystaj także z przewodników po strategiach, jeśli zechcesz, wiele z nich jest oferowanych przez same kasyna.

Trudno jest pokonać wygodę korzystania z Pai Gow Poker z własnego domu, biura lub laptopa. Pakiety graficzne mogą być całkiem realistyczne, a dzięki stronom do gier będziesz miał łatwy dostęp do obsługi klienta, a także bonusy promocyjne oferowane do gry.

Jednak w chwili pisania tego tekstu żadne z największych kasyn online nie oferowało wersji gry wieloosobowej Pai Gow Poker w czasie rzeczywistym, która umożliwia bankowość gracza.

Wszystko, co jest dostępne, to wersje solo, w których jeden gracz może zagrać bezpośrednio przeciwko krupierowi. Oznacza to, że nie ma możliwości zostania bankierem, co z kolei oznacza, że ​​dom zachowuje przewagę nad każdą ręką.

Z tego powodu wielu internetowych operatorów Pai Gow Poker nie pobiera zwyczajowej 5% prowizji. Zyskują zyski z przewagi kasyna, aw niektórych przypadkach oferują zakłady poboczne.

To sprawia, że ​​online Pai Gow Poker jest nawet grą pieniężną, podobną do Blackjacka, Bakarata lub zakładów zewnętrznych w Craps lub Ruletce. W rezultacie można zastosować progresywne strategie obstawiania, takie jak Martingale (podwojenie straty) i Labouchere (system "anulowania").

Zanim się zalogujesz i zaczniesz obstawiać w Pai Gow Poker w jakimkolwiek kasynie online, dobrze jest przeczytać zasady gry ostrożnie. Zapoznaj się z oprogramowaniem dostawcy, grając w trybie "dla zabawy" lub "za darmo" przed rejestracją i wpłatą na konto lub rozłożeniem zakładów.

Możesz porównać oprogramowanie różnych stron przed wpłatą gotówki do stołu. Następnie, jeśli postawisz zakład za rzeczywisty, będzie to z pełną świadomością ryzyka i możliwości.

Pamiętaj, aby skorzystać z promocji powitalnych oferowanych przez kasyno online. Obejmują one premię gotówkową przy rejestracji, pasujące środki pieniężne za początkowe depozyty i darmową grę.

Kilka witryn oferuje teraz aplikacje Pai Gow Poker dla iPhone'a i iPoda Touch. Wybierz oprogramowanie i środowisko, które najbardziej Ci odpowiada. Wkrótce będziesz prawdziwym pasjonatem tej ekscytującej "nowej" gry.

18+. Nowi klienci. Min. 20 £ depozytu. Maksymalna premia 500 £. Obowiązują 20x (bonusowe i bonusowe) wymagania dotyczące zakładów. Składki na zakłady zależą od gry. Bonus ważny przez 30 dni (bonus + wygrane usunięte). Niektóre gry i metody płatności są wykluczone. Zakłady obejmujące 67% lub więcej stołu ruletki, nie liczą się do zakładów. Obowiązują TC.

Nowa oferta dla graczy

Nowa oferta dla graczy

18+. Nowi klienci. Min. 20 £ depozytu. Maksymalna premia 500 £. Obowiązują 20x (bonusowe i bonusowe) wymagania dotyczące zakładów. Składki na zakłady zależą od gry. Bonus ważny przez 30 dni (bonus + wygrane usunięte). Niektóre gry i metody płatności są wykluczone. Zakłady obejmujące 67% lub więcej stołu ruletki, nie liczą się do zakładów. Obowiązują TC.

  • 3 bonusy do Pai Gow Poker
  • 500 GBP na 3 depozyty
  • Do 1500 GBP w bonusach
  • Pai Gow kwalifikuje się
  • Wymagania dotyczące niskich zakładów

"Gracze w blackjacka dla pokera" jak można opisać Pai Gow Poker.

Zasady Pai Gow Poker są względnie proste: każdy gracz otrzymuje siedem kart i dzieli je na dwie oddzielne ręce - rękę z pięcioma kartami, zwaną "z tyłu" i rękę dwóch kart, zwaną "frontem".

Uwaga: Ręka z pięcioma kartami musi zawsze mieć wyższą rangę niż dwa.

Sprawdź najnowsze bonusy dostępne dla graczy Pai Gow.

Jeśli obie ręce pokonają ręce krupiera, gracz wygrywa nawet pieniądze lub 1: 1 za swój zakład (chociaż bank pobiera 5% prowizji od wygranych). Jeśli obie ręce przegrywają, krupier bierze zakład. Jeśli wygrasz tylko jedną z dwóch rąk, runda zakończy się remisiem, a Twój zakład zostanie ci zwrócony.

Bonus Pai Gow Poker (czasami nazywany Fortune Pai Gow) rozgrywany jest dokładnie tak samo, jak normalny Pai Gow Poker, z tym wyjątkiem, że otrzymujesz premię do wysokości 8000 razy, jeśli postawisz zakład dodatkowy i siedem kart dłoń zawiera zwycięska kombinacja - bez względu jak ustawić przód i tył. Zwycięskie kombinacje i wypłaty premii są podane w tabeli Pai Gow Poker Odds.

Ręka Five Card jest uszeregowana zgodnie ze standardowymi zasadami pokera. Jeśli nie masz pewności co do tych standardowych rankingów lub potrzebujesz tylko punktu odniesienia, kliknij naszą stronę Ranking rozdań w pokerze.

Obie karty muszą mieć niższą pozycję niż pięć kart. Znów obowiązują standardowe zasady pokera: para asów jest najwyższą parą, a para 2s najniższą. Jeżeli rozdanie nie jest parą, jest ono klasyfikowane jako wysokie, nazwane po najwyższej karcie, to znaczy J9 to jack high. Jeśli dwie "wysokie" karty mają tę samą najwyższą kartę, kolejna najwyższa karta jest używana do określenia zwycięzcy, np. jeśli obaj gracze mają Asa wysokiego, jednego gracza z AQ, a drugiego z A9, wygrywa gracz z AQ.

Jokera można użyć do ukończenia koloru, prostego lub prostego koloru lub może działać jako pojedynczy as.

The House Way to zbiór zasad, które tradycyjne kasyno poleciłoby swoim dealerom wykorzystać podczas układania rąk. W kasynach lądowych wiedza na ten temat stanowi podstawę zwycięskiej strategii (zobacz naszą strategię Pai Gow). Niektóre kasyna internetowe oferują przycisk "dom drogi". Po naciśnięciu tego, Twoje karty zostaną automatycznie ustawione zgodnie z tymi samymi zasadami, których używa dealer / kasyno. Oczywiście, to neguje krawędź, którą możesz osiągnąć, ustawiając ręce ręcznie.

Najlepsze kasyna Pai Gow Poker

Sprawdź poniżej kasyna, w których znajdziesz najlepsze dostępne obecnie gry Pai Gow Poker.

Jak grać w Pai Gow Poker Jak profesjonalista

Pai Gow Poker został wynaleziony w 1985 roku przez mężczyznę o nazwisku Sam Torosian, właściciela Bell Card Club w południowej Kalifornii. Podobnie jak wiele zagranicznych pomysłów, które Stany Zjednoczone przyjęły i pomieszały, Pai Gow Poker to amerykańska wersja chińskiej gry w domino, znanej jako pai gow, z każdą kartą o wartości liczbowej i ułożoną w klasyczne ręce pokerowe.

Poker Pai Gow znany jest ze swojej powolnej gry i stosunkowo niskiego poziomu ryzyka. Podobnie jak w przypadku Blackjacka, każdy gracz gra przeciwko jednej ręce rozdającego zamiast jednej, więc gra jest często towarzyska z mentalnością "my kontra on", która daje każdemu wspólnego wroga i sprawia, że ​​gracze czują się pokornie w stosunku do swoich kolegów hazardzistów.

Jeśli już jesteś fanem klasycznego pokera i szukasz niespodzianki na starym faworycie, Pai Gow Poker może być Twoją nową grą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ta gra jest dla Ciebie, jak grać i strategii Pai Gow pro, aby zmaksymalizować wygraną.

Zwykle w grze Pai Gow Poker jest sześciu graczy i jeden krupier. Rozdający daje każdemu graczowi i sobie siedem kart z jednej talii z dodanym jokerem. Cztery pozostałe karty są odrzucane.

Zadaniem gracza jest połączyć swoje karty w dwie ręce pokerowe, które pokonają krupiera. Pierwsze rozdanie jest znane jako "back-hand" lub "big-hand" i jest standardową pięciokartową kartą pokerową. Drugie rozdanie nazywa się "przednią ręką" lub "małą ręką" i składa się tylko z dwóch kart. Ręka z pięciokartową kartą zawsze musi przewyższyć układ dwóch kart. Gdy wszystkie karty zostaną rozdane, a ręce ustawione, gracze porównują swoje indywidualne ręce z rozdaniami krupiera, a zakłady są rozliczane.

Jeśli obie ręce są lepsze od obu krupierów, otrzymasz zapłatę nawet za pieniądze z trzymaną 5 procent prowizją. Jeśli tylko jedna z Twoich rąk pokona dealera, Twój zakład zostaje pchnięty. Jeśli obie ręce są gorsze, oczywiście przegrywasz zakład. Remisy przechodzą do "bankiera", czyli pozycji, która obraca się wokół stołu pomiędzy graczami lub przełącza się z rozdającego na gracza, rozdającego, na kolejnego gracza itp. Gracz może odmówić bankowi, w takim przypadku opcja zostanie przekazana do następnego gracza lub do sprzedawcy.

Jokera można użyć do zastąpienia dowolnej karty, aby ukończyć strita lub dowolny kolor, aby ukończyć kolor. Jeśli nie można go użyć do żadnej z nich, joker działa jako as. W rozdaniu z dwiema kartami, joker zawsze jest asem.

Ranking rąk jest taki sam, jak w przypadku klasycznego pokera z jednym wyjątkiem - A2345 straight, znany również jako "the wheel", jest drugą najwyższą linią w Pai Gow Poker. Niektóre kasyna zrzekły się tej reguły, ale wielu nadal ją śledzi. Ręka z dwiema kartami jest albo parą, albo nie, po czym wartość jest zbierana z poszczególnych kart.

Pai Gow Poker jest uważany za grę hazardową o stosunkowo niskim ryzyku. Ponieważ gracze próbują pokonać rozdającego w dwóch rozdaniach w jednej rundzie, a nie tylko jednej, istnieje większa szansa, że ​​któryś z graczy pokona krupiera. A kiedy tak się stanie, jak wiemy, zakład gracza zostanie pchnięty. Tak więc gracze mogą się łamać nawet częściej niż przegrywać, co nie jest wielką rzeczą, ale z pewnością nie jest też czymś złym.

Wpływa to również na strategię dla Pai Gow Poker. Ponieważ nie tracisz swojego zakładu, jeśli tylko jedna z Twoich rąk pokonała krupiera, powszechna zasada polega na podzieleniu ręki w taki sposób, aby uzyskać najlepszą dwupartkową rękę bez przekraczania pięciokartowej ręki. Daje to większą szansę na pokonanie krupiera zarówno z przednią, jak i tylną ręką, w przeciwieństwie do rzucania twoich dwóch najsłabszych kart w rozdanie z dwiema kartami, mając nadzieję na wzmocnienie swojej pięciokartowej ręki.

Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której gracz ma możliwość wykonania bardzo silnego układu pięciu kart. Jeśli jesteś w stanie zrobić strita lub lepiej, masz prawie pewność, że pokonasz krupiera. Daje to możliwość umieszczenia innych kart w przedniej ręce, wiedząc, że twoja ręka jest prawie pewna wygranej.

Kiedy próbujesz podzielić ręce bez par, najpowszechniejszą metodą jest pozostawienie najwyższej karty w tylnej ręce i przyniesienie następnych dwóch największych kart do przedniej ręki. To sprawia, że ​​Twoja ręka przednia jest tak silna, jak to możliwe, bez przewyższania twoich pleców, co daje ci większą szansę na pokonanie krupiera obiema rękami.

Najlepsza strategia na zmaksymalizowanie wygranych w grze Pai Gow Poker polega na zapamiętywaniu rankingów układów pokerowych. Kiedy grasz w trybie online, komputer automatycznie uniemożliwia ułożenie kart z dwiema kartami wyżej niż ręka z pięcioma kartami i daje ci znać, kiedy wygrywasz lub przegrywasz każde rozdanie. Krupier i inni gracze mogą ci pomóc przy stole, ale jeśli grasz w kasynie, upewnij się, że czujesz się komfortowo z hierarchią rąk pokerowych.

Druga najlepsza strategia to ćwiczenie gry. Hej, musisz iść, zanim będziesz mógł biegać, prawda? Przynajmniej musisz, jeśli nie chcesz poważnie zranić siebie. Na automatach do gry w Vegas możesz natychmiast grać w Pai Gow Poker, nie tracąc pieniędzy na wirtualnym stole. Gdy już zostaniesz Pai Gow pro, możesz zacząć grać w tę samą grę za prawdziwe pieniądze. Udaj się do kasyna online Slots of Vegas i zacznij grabić żetony już dziś!

Silver Oak Casino, jedno z najpopularniejszych kasyn online, jest teraz dostępne do gry w podróży. Nasze nowe gry mobilne są szybkie, łatwe i działają z większością urządzeń mobilnych, w tym iPadów.

Niezależnie od tego, czy grasz w sieci po raz pierwszy, czy też po raz tysięczny, obiecujemy błyskawiczne autoryzowanie wpłat i całodobową obsługę klienta przez naszych kompetentnych, przyjaznych, anglojęzycznych agentów. Więc bez względu na godzinę, kiedy chcesz zagrać w najlepsze gry kasynowe dostępne w Internecie, Silver Oak to Twoje kasyno.

Zaloguj się, aby uzyskać pomoc na czacie na żywo lub zostaw nam wiadomość

Jak grać w domino pai gow

Pokaż elementy sterujące odtwarzacza

  • Opublikowano 18 lutego 2012 r
  • Dowiedz się więcej, jak grać na paigow.com/ & pl.wikipedia.org/wiki/Pai_gow

jaka jest przewaga kasyna? :)

Jeśli ktoś ma pytania na temat grania w paigow, proszę o przesłanie mi wiadomości lub zadać pytanie jako odpowiedź na ten post - spróbuję odpowiedzieć tak wielu, jak tylko mogę. :)

Kolor czerwony to powodzenia, tak samo jak cyfry 1 i 4, jedyne miejsca, które mają kolor czerwony to płytki, w których połowa płytki ma w sumie 4 lub 1 - wyjątkiem są kafelki nastolatków, które mają mieszankę czerwony i biały, aby pokazać ich znaczenie.

@ israel5236 dziękuję bardzo jestem gong wziąć klase przed pójściem do pracy i ten tutorial bardzo mi pomoże !! z jakiegoś powodu staram się grać w trybie online w kreatorze oz i przyszło mi do głowy mini bac, co oznacza, że ​​2-cyfrowa liczba jest liczona jako 1 cyfra, co oznacza, że ​​najwyższa liczba to 9, naprawdę nie wiem jak, ale rozumiem to przeze mnie, ale nie byłem pewien, a następnie wkraczam do twojego vid przez google / youtube. Jeszcze raz dziękuję, publikuj więcej filmów, bo wiem, że używają kości.

Prawidłowe miejsce do nauki gry Pai Gow to (paigow.com) Ta strona zawiera sekcję, w której możesz się uczyć i ćwiczyć ranking, ranking jest bardzo ważny w tej grze. Potrafi grać tutaj (czarodziejki, com / play / pai-gow-tiles /) i również może się tego nauczyć (kreator gier / games / pai-gow-tiles / house-way / foxwoods /)

bez różnicy. tylko ozdobne. sprawia, że ​​czytanie płytek jest łatwiejsze.

jaka jest różnica między czerwonymi i białymi kropkami?

@ Chanv4 Dobrze wiedzieć, powiedziano mi o tym przez różnych ludzi i ciężko mi było znaleźć dużo informacji o pai-gow lub znaleźć same domino, dzięki.

Czerwone ósemki razem tworzą parę, a czerwone osiem i białe osiem razem, to tylko sześć. Dwie białe ósemki razem tworzą parę.

Gra polega nie tylko na wytypowaniu dziewięciu i par, które znajdują się wśród płytek, aby określić remis, gdy liczby są identyczne w stosunku do krupiera .., jak również wysokich dziewiątek, Gongów i Wongów (kafelki Nastolatek / Dzień połączone z 7, 8,9). Ponadto, gdy krupier ma ten sam ranking ręki przeciwko graczowi, remis przechodzi do domu.

Dzięki za pomoc. Z pewnością ja i moi przyjaciele zbieramy zestaw tych dominoów, a my będziemy umieli grać ^ - ^

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

1 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map