gry karciane online za darmo bez pobierania

gry karciane online za darmo bez pobierania

Aktualizuję iCardGames.com, ponieważ wielu twórców przeglądarek rezygnuje z Flasha. Nowe wersje są przeznaczone do pracy na tabletach i telefonach, a także na komputerze PC. Nadal możesz uzyskać dostęp do poprzedniej wersji tej strony, która wciąż używa Flasha lub nawet starszej wersji (również z użyciem flash).

iCardGames.com ma ogromną kolekcję ponad 100 gier karcianych w różnych gatunkach. Poniżej znajduje się podgrupa gier na tej stronie. Aby uzyskać więcej gier, zobacz naszą pełną listę gier karcianych.

We wszystkich grach karcianych, każda ręka skupia się wokół serii rund, które nazywane są "sztuczkami". W większości tych gier karcianych celem jest zdobycie jak największej liczby lew. Istnieje kilka wyjątków od tego, na przykład w sercach, w których celem jest wygrać jak najwięcej lew. Wiele z tych gier ma atut atutowy, który wygra lewy nad każdą kartą bez atutu i może przegrać tylko z inną kartą atutową.

 • Hearts - gra w odwrotną grę, w której twoim celem jest zdobycie jak najmniejszej ilości punktów.
 • Pik - Pik jest atutem, z Jack of Spades i Jack of Clubs jako bauers.
 • Euchre - Zredukowana gra na talię, w której gracze wybierają trump po rozdaniu.

Rodzina gier karcianych Solitaire lub Patience została zaprojektowana do grania w pojedynkę. Te gry karciane występują w wielu odmianach. Wiele osób będzie znanych z niektórych klasyków, takich jak Klondike czy Freecell, w których gracz buduje serię fundamentów z tableau. Istnieją karciane gry karciane, takie jak Spider, Spiderette lub Scorpion, w których celem gracza jest tworzenie kolumn kart. Istnieją odrzucające gry, takie jak Golf i pasujące gry karciane, takie jak Pyramid.

Oto kilka naszych gier karcianych dla pojedynczego gracza:

 • Freecell - Jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie.
 • Pyramid - Dopasowana gra karciana, w której gracz próbuje sparować karty o łącznej wartości 13.
 • Golf - Odrzucenie gry karcianej, w której usuwasz jak najwięcej kart z gry.
 • Luki - gra karciana sortująca rzędy, rozgrywana poprzez przeniesienie kart do jednej z 4 przerw.
 • Fortress - Dziesięciopalczkowa gra karciana o fundamentach.
 • Forty Thieves - wielka gra karciana oparta na stosie, na którą składają się dwie talie kart.
 • Scorpion - pojedyncza talia, zależna od garniturów gra karciana sortująca w oparciu o kolumny.
 • Pająk - Dwupokładowy, niezależny, oparty na kolumnach sposób sortowania (ignorowanie koloru).
 • Spiderette - jednopokładowa wersja gry Spider Solitaire dla szybszego grania.

Uwaga: gry wideo poker są wciąż tylko Flash

Video Poker to popularna wersja pokera, którą można grać samemu. Celem gry jest uzyskanie najlepszej możliwej ręki. Otrzymujesz punkty w oparciu o to, jak karty w rozdaniu pasują do tabeli wypłat, która jest określona przez konkretną grę wideo poker. Niektóre gry dają wyższe premie do asów lub kart twarzy. Niektóre z nich mają dzikie karty, takie jak Deuces Wild.

Oto kilka naszych gier karcianych:

 • Jacks or Better - Tradycyjna wersja pokera wideo.
 • Deuces Wild - 2s to dzikie karty w tej wersji pokera wideo.
 • Bonus Poker - podobnie jak Jacks są lepsze, ale z wyższą wypłatą dla bardziej wartościowych kart.
 • Niesamowite asy - podobne do Jacks or Better i Bonus Poker, ale z bonusami za 4 asy.
 • Poker Slots - Łączy wideo poker i automat do gier, zapewniając mnóstwo zabawy.
 • 50 Hand Poker - w tej wersji karty są bardzo małe. Mnóstwo i wiele kart na raz.

Uwaga: Gry karciane w kasynie są obecnie tylko flashami

 • Blackjack - Graj, aby uzyskać jak najbliżej 21 bramek bez przekraczania.
 • Caribbean Stud Poker - podobny do 5-card stud, ale grał przeciwko dealerowi bez blefowania.
 • Casino War - zmodyfikowana wersja wojennej gry karcianej dziecka.

Odtwórz stare wersje (tylko flash)

Zachowaliśmy też starszą wersję strony dla każdego, kto woli nasze klasyczne gry.

Przed rozpoczęciem gry zapoznaj się z naszą Umową użytkownika

Pobierz bezpłatne gry karciane.

Duży zbiór darmowej pełnej wersji gier karcianych na komputer / PC.

Graj w różne gry karciane w pasjansa na pulpicie.

Zagraj w klasyczną grę karcianą o wartości pięciuset.

Gry karciane to najpopularniejszy pasjans z grami w karty.

Jedna z najlepszych gier karcianych na rynku.

Trzy najbardziej popularne gry karciane - Match Card, Find Card & Uciec.

Witamy w Card Games, grze, w której możesz zagrać w nieco mniej znane, ale wciąż przyjemne gry karciane, a także niektóre klasyki. Gry.

Odtwarza popularną grę karcianą w grze Bridge.

Darmowe gry karciane do gry online

Learn 4 Dobre gry, w których dzieci i duże dzieci mogą grać w darmowe gry za darmo w Internecie. Ciesz się łatwą grą i trudniejszymi grami karcianymi.

Yukon Solitaire - Sprawdź swoje umiejętności gry w oko i karty w tej zabawnej grze w pasjansa, która jest podobna do klasycznej gry w pasjansa (Patience), którą prawdopodobnie znasz i kochasz, ale z pewną dodatkową osobowością. Ukończ grę, układając cztery kombinacje kart u góry ekranu, zaczynając od asa, a następnie od 2 do króla (w tym samym kolorze). Nie ma limitu czasu. Nowe karty można obracać tylko wtedy, gdy żadna inna karta nie leży nad nimi.

Otwarcie wolnego miejsca na pokładzie jest dobrą strategią, ponieważ pozwala na przeniesienie większej liczby kart i sprawdzenie dostępnych opcji. Możesz przeciągnąć kolumnę kart do pustego miejsca w kolumnie tylko wtedy, gdy pierwsza karta w kolumnie jest królem. Podczas przenoszenia kart rozważ wszystkie dostępne opcje.

Wiatrak to gra w pasjansa (Patience) z wysokim wskaźnikiem szans i wieloma opcjonalnymi regułami. Wymaga cierpliwości świętego i umiejętności detektywa! To jest jedna gra warta zbadania. Celem gry jest budowanie w górę (w dowolnym kolorze) od asa do króla (4 razy) na centralnych fundamentach i w dół od króla do asa na czterech zewnętrznych fundamentach. Brzmi to dość prosto, ale może być fantastycznie frustrujące! Jednak gdy już to zrozumiesz, jest bardzo wciągająca. Ciesz się z gry!

Testuj i ćwicz swoje umiejętności gry w karty wirtualne w tej prostej, ale bardzo wymagającej grze w pasjansa! Free Cell Solitaire to trudna i uzależniająca wersja pasjansa, w której Twoim celem jest przeniesienie wszystkich 52 kart do swoich "fundamentowych" stosów w sekwencji (A, 2, 3, 4 ...). Połów jest taki, że wszystkie karty są początkowo ułożone losowo w 8 kaskadach (kolumnach), a ty grasz z czasem! W Free Cell Solitaire musisz dokładnie manewrować kartami i manipulować siatką za pomocą czterech "wolnych komórek" w górnym lewym rogu, które mogą być używane jako tymczasowe "domy" dla kart.

Wymagane umiejętności: Free Cell Solitaire jest bardziej oparty na układankach niż klasyczny pasjans i wymaga dużo twórczego myślenia, determinacji rozwiązywania problemów i ruchów opartych na strategii. Ostre umiejętności obserwacyjne są również potrzebne, gdy próbujesz dostrzec sprytny ruch, który może otworzyć siatkę. Wskazówka: Sprytne i efektywne wykorzystanie "wolnych komórek" w lewym górnym rogu jest kluczem do sukcesu.

Eight Off to gra karciana online - zabawna i wymagająca wersja popularnej gry Freecell Solitaire. Różnica z Eight Off polega na tym, że układanie jest wykonywane przez Suit i jest więcej komórek. Twoim celem jest zbudowanie karty Suit of Ace na karcie króla na czterech fundamentach. Dzięki czystej, prostej grafice i subtelnemu wyświetlaczowi jest to wspaniały sposób na złapanie mózgu! Twoje karty zostały rozdane. Wejdź na King Card! Spróbuj swoich sił w tym oszołamiającym!

Math Solitaire - Jak szybko możesz rozwiązać podstawowe sumy matematyczne w swojej głowie? Graj w pojedynkę lub graj przeciwko komputerowi w tej prostej, wymagającej i wciągającej grze w karty matematyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Historia tej gry w pasjansa rozpoczęła się od tradycyjnego pasjansu, w którym najpierw usuwasz wszystkich Jokerów z 54 kart, a następnie dostajesz 4 losowe karty z pozostałych 50 kart. W tej wersji gry Math Solitaire otrzymujesz pięć losowych kart i musisz operować (grać) z pierwszymi 4 kartami, używając dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Każda karta musi być użyta raz w sumie, chociaż ich kolejność nie ma znaczenia.

Na przykład, otrzymasz następujące pięć kart: 1, 3, 9, 7, 5. Musisz teraz osiągnąć łączną sumę 5, korzystając z 4 pierwszych kart (1, 3, 9, 7). Można to osiągnąć na wiele sposobów, ale nasz przykład będzie następujący: (1 + 7) - (9/3) = 5. Może być kilka rzadkich przypadków bez możliwego rozwiązania, ale szansa na uzyskanie takich kart jest mniejsza niż 14 %. Wynik pośredni nie może być ułamkiem. Na przykład (1/3 + 3) × 3 = 10 nie jest prawidłowym rozwiązaniem dla takich kart: 3, 3, 3, 1, 10. Powinno to być 3 + 3 + 3 + 1 = 10.

Musisz wybrać tryb gry na początku gry (tylko gra lub gra przeciwko komputerowi). Granie przeciwko komputerowi ma dwie zalety:

a) widzisz dobre przykłady rozwiązań, gdy utkniesz (tak jak grasz tymi samymi kartami, co komputer)

b) jesteś pod presją czasu, ponieważ komputer nie przestaje myśleć i myśli szybko! Możesz zagrać w 10, 20 lub 30 turach w meczu przeciwko komputerowi.

Po wybraniu trybu gry gracz zostaje przeniesiony do obszaru gry. Zaczynasz grę, klikając przycisk NEXT TURN w prawym dolnym rogu ekranu gry, aby otrzymać 5 losowych kart. Suma całkowita (wynik), do której musisz dojść, to wartość piątej karty (zielonej). Kliknij dwie karty i wybierz operatora matematyki - dodawanie, odejmowanie, mnożenie lub dzielenie. Nie ma żadnych liczb ujemnych, a zatem nie ma różnicy w kolejności wybierania kart. Jeśli zdecydujesz się zmienić zdanie, po prostu kliknij ponownie na znak operatora i odznacz karty. Zostaną one cofnięte i będziesz mógł z nich korzystać ponownie.

Gra dla początkujących i zaawansowanych graczy w pasjansa! Six Peaks Solitaire to wymagająca, wirtualna gra karciana i sekwencjonowanie liczbowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, gdzie Twoim celem jest wyeliminowanie wszystkich kart z dużej siatki, dopasowując je do karty "Podstawowej" w kolejności numerycznej. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z koncepcją: Jeśli twoja karta bazowa ma 9, możesz wyeliminować wszelkie widoczne 8s lub 10s z siatki i tak dalej. A dla tych z was, którzy uważali triumax pasjansa za trudny, przygotujcie się, aby zmierzyć się z poziomem trudności!

Powody, dla których warto zagrać w tę zabawną grę karcianą: Zaprawieni miłośnicy pasjansa powinni czerpać przyjemność z bardzo stymulujących działań - to nie jest spacer w parku w porównaniu do wielu internetowych gier w pasjansa. Początkujący gracze w pasjansa powinni szybko podnieść zasady, ale znalezienie dobrej strategii na sukces może być nieco trudniejsze! Może to być dobra gra dla uczniów szkół podstawowych uczących się, jak wykrywać sekwencje liczb oraz pomagać w ćwiczeniu i poprawiać koordynację ręka-oko.

Strategia do wygrania: Bardzo dobre umiejętności obserwacji są oczywiście ważne, gdy próbujesz wybierać możliwe sekwencje. Ważna jest tu również strategia - często trzeba myśleć o jeden lub dwa kroki do przodu, a także o to, które karty możesz wykorzystać w następnych kilku ruchach. Nie ma limitu czasu, ale są dodatkowe punkty dla pasjansów!

Czy uważasz, że jesteś pokerowym? Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy istnieje gra łącząca retro arcade z ulubioną grą karcianą? Cóż, proszę bardzo, Card Player! Pokanoid to zabawna gra karciana online dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która łączy klasyczną rozgrywkę w stylu pinball z grą w pokera! Zdobywaj najlepsze ręce i zdobywaj punkty w tej uzależniającej grze, która przetestuje Twój refleks, a także wiedzę pokerzysty.

Nie ma żetonów do gry lub zakładów, tylko dobra staroświecka gra w karty! Musisz użyć nietoperza typu pinball, aby odbijać piłkę na siatce kart do gry. Kiedy trafisz kartę raz piłką, odkrywa ona kartę. Następnie uderz jeszcze raz, aby karta spadła w twoją stronę. Złap go kijem, aby dodać go do ręki pokerowej. Twoim zadaniem jest spróbować zebrać najlepszą rękę pokera z kart, które zbierasz! Czas zbierać - wybierzmy Royal Flush!

Karty i karo to zabawna gra typu "dopasuj 3 lub więcej" dla małych dzieci, w której musisz umieścić karty na siatce, aby utworzyć zestawy 3 lub 4 lub 5 pasujących kart (poziomo lub pionowo), aby zdobywać punkty w kierunku Wynik docelowy przed upływem czasu. Możesz zdobyć punkty poprzez wyrównanie trzech, czterech lub pięciu kart o tym samym numerze razem lub poprzez umieszczenie rosnącej lub malejącej serii razem (na przykład: 3, 4, 5 lub Q, J, 10 lub 3, 3, 3).

Informacje ogólne: Każde z twoich meczów generuje energię dla górnika diamentów, który wypuszcza lśniący nowy diament za każdym razem, gdy tworzysz poprawny mecz z 3 lub 4 kartami.

Ta łatwa do odtworzenia i dopasowana do myszy gra z dopasowaniem do płytek może być używana jako dobre ćwiczenie dla małych dzieci, uczących się sekwencji i liczenia w klasie szkolnej lub w domu, lub wszystkich dzieci, które lubią grać w gry karciane online. Konieczna jest tutaj dobra koncentracja i tutaj wykonywane. Zobaczmy więc, czy naprawdę jesteś asem, jeśli chodzi o pasujące gry!

Zagraj w klasyczną grę z pasjansa w stylu Dzikiego Zachodu na telefonie komórkowym, tablecie, notebooku, laptopie lub komputerze stacjonarnym: Western Solitaire to zabawna, swobodna wirtualna gra w pasjansa dla dzieci i dorosłych, w której Twoim najważniejszym celem jest układanie wszystkiego 52 karty w porządku liczbowym, podzielone przez każdy kolor, od asa do króla. Znany również jako "Klondike" w Stanach Zjednoczonych & Kanada i "Patience" w Wielkiej Brytanii, ta prosta wersja pasjansa oferuje klasyczną rozgrywkę, w której musisz układać naprzemiennie karty kolorów w dół, a następnie na stos "Ace" tak często, jak to możliwe!

Wymagane umiejętności: Ta interaktywna, oparta na strategiach gra karciana wymaga skupienia, determinacji i wytrzymałości. Możesz nie wydostać się za każdym razem, ale kilka sprytnych sztuczek rozwiązywania problemów powinno pomóc w twoich szansach! Gotowość do prób i błędów często się opłaca w pasjansie - gdzie możesz uczyć się na błędach i zastosować zmiany w następnej rundzie. Jak w przypadku większości gier karcianych, zawsze czeka na nas obfity łut szczęścia!

Golf Solitaire to oparty na sekwencjach, łamigłówkowy układ eliminujący karty, w którym Twoim zadaniem jest usunięcie jak największej liczby kart z siatki, dopasowując je do karty podstawowej w rosnącej lub malejącej sekwencji numerycznej. Twoim ogólnym celem jest pozostawienie jak najmniejszej ilości kart, gdy zabraknie ważnych ruchów. Liczba kart pozostałych na końcu gry to wynik "ponad normę" - stąd odniesienie do golfa!

Wymagane umiejętności / strategia: W tej absorbującej grze opartej na kartach i układance wizualnej bardzo ważne są dobre umiejętności koncentracji i inteligentne podejmowanie decyzji; musisz podjąć kluczowe decyzje dotyczące tego, które karty usunąć z głównej siatki i kiedy. Masz 10-minutowy limit czasu, więc możesz pozwolić sobie na przemyślenia swoich decyzji.

Zagraj w klasyczną, bardzo popularną wersję pasjansa z czasem! Klondike Solitaire 3D to prosta i wciągająca (ale wymagająca) gra karciana z myszką dla dzieci, nastolatków, dorosłych & seniorów, w których masz 5 minut i 30 sekund, aby "ukończyć" talię, układając całą talię 52 kart w porządku liczbowym, dzieloną przez każdy kolor, od asa do króla.

Powody, dla których warto zagrać w tę zabawną grę karcianą: Klasyfikowane również jako "Patience" w wielu częściach Europy i Klondike w Kanadzie, ta wersja oldschoolowej gry jest często domyślną grą pasjansową na większości komputerów i może być idealnym wprowadzeniem do płynnej rozgrywki klasycznego pasjansu. Twoje skupienie, koncentracja, wytrzymałość i umiejętności determinacji są naprawdę testowane i ćwiczone. Szybkie reakcje i chłodna głowa pod ciśnieniem również wchodzą w grę, gdy zegar tyka!

Zagraj w zabawną grę w karty liczbowe na telefonie komórkowym, tablecie, notebooku, laptopie lub komputerze stacjonarnym. Tripeaks Creatures to wielopoziomowa, pasjansowa gra dopasowująca dzieci, nastolatków i dorosłych, w której musisz wyczyścić główną siatkę wszystkich kart do gry, dopasowując je kolejno do "Karty podstawowej" po lewej stronie gry powierzchnia. Na przykład, jeśli podstawową kartą jest królowa, możesz usunąć króla lub waleta (karta wyższa lub niższa pod względem wartości / kolejności) z głównej siatki. Czy potrafisz ukończyć wszystkie 40 poziomów przeciwko zegarowi?

Ta gra karciana / strategiczna oparta na HTML5 powinna działać na urządzeniach z systemem iOS i Android, a także w większości przeglądarek internetowych na komputery PC / Mac. Dobra ostrość, obserwacja, strategia i umiejętność podejmowania decyzji są wymagane, gdy starasz się wypracować najlepszy sposób, aby oczyścić kratkę tak szybko, jak to możliwe, szczególnie gdy masz wiele możliwości usunięcia kart. Poczucie pilności i szybkich reakcji również wchodzi w grę na późniejszych poziomach, gdy walczysz z czasem, by usunąć wszystkie karty.

Zagraj w zabawną i interaktywną, świąteczną grę w pasjansa z muzyką świąteczną, specjalnymi kartami świątecznymi i pięcioma coraz bardziej wymagającymi poziomami! Można go odtwarzać na telefonie komórkowym, tablecie, notebooku, laptopie lub komputerze stacjonarnym, a także nazywać "Klondike9quot; w Stanach Zjednoczonych. & Kanada i "Patience9quot; w Wielkiej Brytanii, Christmas Solitaire to prosta, oparta na zasadzie "przeciągnij i upuść", gra w pasjansa online dla dzieci w każdym wieku, w której musisz wyczyścić planszę wszystkich kart, najpierw układając na przemian karty kolorów w dół, a następnie przesuwając je na "Ace pile", gdy tylko jest to możliwe! Poziom jest kompletny, gdy masz wszystkie cztery kombinacje z 13 kart ułożonych na swoich 4 stosach Asa.

Ta interaktywna gra w pasjansa na karty oparte na HTML5 powinna działać na urządzeniach z systemem iOS i Android, a także w większości przeglądarek internetowych na komputery PC / Mac. Aby grać w gry na pełnym ekranie na urządzeniach mobilnych, być może trzeba włączyć urządzenie poziomo. Podobnie jak w przypadku grania dowolnego typu pasjansa lub gry w karty, bardzo ważne są koncentracja, koncentracja i cierpliwość. Pożądana kombinacja kart może nie wyjść od razu, więc musisz cierpliwie i metodycznie wypracować sobie drogę przez "base9rsquo; stosuj, aż zabraknie opcji lub wyczyść kratkę! Ponieważ każdy poziom jest ustalony w czasie, ważne są ostre reakcje i koordynacja ręka-oko, ponieważ starasz się ukończyć każdy poziom, zanim twój zegar osiągnie poziom zero! Sterowanie: przeciągnij i upuść za pomocą myszy komputerowej lub dotknij / dotknij / przesuń palcem po urządzeniu mobilnym.

Karty - Różnorodne rodzaje gier karcianych od Solitaire do Pokera!

Zadzwoń, blefuj i obstawiaj przeciwko milionom graczy w pokera ze swojego smartfona!

Graj w Texas Hold'em, Blackjacka, ruletkę i automaty za darmo!

PokerTH zapewnia wyrafinowane, autentyczne i BEZPŁATNE doświadczenie Texas Hold'em!

Wygraj na automacie do wyboru!

Lepsze niż Windows FreeCell - 15 rodzajów gier lub zrób własne!

Classic Spider Solitaire z możliwością tworzenia własnych gier!

Zmierz się z nowymi supergwiazdami i ulepsz swoją umiejętność posiadania Texas Hold Em!

Ciesz się jedną z 50 zabawnych i ekscytujących odmian Solitare autorstwa mistrzów gier karcianych!

Zagraj w Texas Hold 'Em z innymi ludźmi w dowolnym miejscu i czasie!

Graj 65 rodzajów pasjansów tak szybko, jak to tylko możliwe, aby pokonać zegar i zdobyć mnóstwo punktów w akcji pasjansa. Pobierz bezpłatną wersję, przeczytaj recenzje użytkowników, zobacz zrzuty ekranu, przeczytaj o grze i nie tylko.

Prosta i zabawna gra w pasjansa, w której grasz znacznie dłużej niż się spodziewasz!

10,0 = Wynik oceny DFG

NA = Nie sprawdzono jeszcze

Nowy! = Gry wymienione w ciągu ostatnich 30 dni

Zagraj w 65 rodzajach pasjansów z dużą prędkością, aby pokonać czas!

Kojąca mieszanka pasjansa, mahjonga & Hawajski styl plaży.

8 zabawnych układów pasjansa, łatwe do opanowania i bardzo uzależniające!

Graj w pasjansa w świecie rządzonym przez miecz i czary!

Graj online Texas Hold'em, blackjack, ruletka i więcej za darmo!

Przynieś blask i splendor Vegas do domu!

Przenieś swoje umowne umiejętności mostowe na arenę online!

Z 385 wersjami pasjansowymi nuda nie ma już miejsca w twoim życiu!

Card Wars Kingdom pobiera prawie wszystko!

Zagraj w Pasjans, aby zbudować swoją restaurację!

Graj ekscytującymi meczami w cribbage i zostań mistrzem!

Detective Solitaire - Inspector Magic

Odwiedź magiczny świat już teraz!

Ciesz się własnym kasynem i wygraj jackpota!

Zwariowani pacjenci zbierają się w poczekalni

Unikalny pasjans w stylu tripeaks ze świetnym motywem golfowym!

Uratuj czarodziejską ziemię przed chaosem!

Double Pack dla ryb vs Zombies Solitaire

Dwie zabawne i pasjonujące gry w pasjansa!

Ciesz się 15 różnymi grami FreeCell lub stwórz własne!

Zagraj w popularny Klondike Solitaire oraz 9 innych!

Zarabiaj pieniądze grając w Texas Hold 'Em, dzięki czemu możesz kupować miasta w Teksasie.

Graj w turniejach pokerowych za duże pieniądze!

Uratuj królestwo Solitairea przed złym czarodziejką!

Zdobądź już dziś szansę na start!

Odkryj, dlaczego Hoyle jest najbardziej zaufaną nazwą w grach!

Ciesz się 50 różnymi grami w pasjansa od Hoyle.

Zabierz ze sobą gry kasynowe do swojego domu!

Bezpośrednio z kasyna na komputer!

Przenieś gry kasynowe do swojego domu dzięki slotom IGT Three Kings

Automaty IGT Wild Wolf to najnowszy automat wrzutowy premium!

Nowa kolekcja rzeczywistych automatów do gry z IGT!

Zagraj w kilkanaście zabawnych, darmowych gier mobilnych w jednej aplikacji!

Jewel Match Solitaire Edycja kolekcjonerska

Jewel Match meets Solitaire!

Podróżuj po świecie, grając w pasjansa i dopasuj 3 gry!

Jewel Quest Solitaire 2 to zupełnie nowa, tajemnicza przygoda

Wygraj turniej i pokonaj smoka!

Magic Cards Solitaire Edycja kolekcjonerska

Wejdź do magicznego świata Knoxford the Sorcerer!

Ciesz się 30 najpopularniejszymi grami w pasjansa w jednym miejscu.

Rozwijaj piękną farmę zwierząt!

Mystery Solitaire - The Black Raven

Odkryj tajemnicze miasto!

Mystery Solitaire: Secret Island

Rozwiązuj zagadki, identyfikuj ukryte przedmioty i znajdź drogę do domu!

Pomóż Elofowi poprowadzić swoich ludzi w ich drodze!

Dla tych, którzy kochają Pinball i niekończące się gry zręcznościowe w stylu!

Pirate's Solitaire to gra karciana i bitwa morska!

Plants vs. Zombies Heroes to więcej niż kolejna gra karciana

Yar! Będziesz grał jak pirat z tym superpakietem!

Graj w Texas Hold'em z innymi ludźmi zawsze i wszędzie!

Graj w nowe gwiazdy pokera i ulepszaj swoje umiejętności Hold Em!

Darmowy jednoosobowy i wieloosobowy Texas Hold'Em!

Ponad 700 różnych gier w pasjansa w jednym!

Składaj oferty, graj sztuczki i współpracuj z partnerem!

Graj w fast-one-one-one gry cribbage w każdej chwili!

Założę wszystko, co masz w tej szybkiej grze w pokera!

Poznaj zdalną wyspę przepełnioną działaniem Skip-Bo!

6 niesamowitych gier w jednym niesamowitym supermaku!

Wygraj na wybranym automacie!

Zmień swój telefon w miniaturowe kasyno!

Królewna Śnieżka - Charmed Kingdom

Ekscytująca gra w pasjansa oparta na ulubionej bajce!

Ciesz się pasjansami w przerażająco zabawnej scenerii Halloween!

Pasjans - Mecz 2 karty - Święto Dziękczynienia

Ciesz się dniem z indyka dzięki tej pasjonującej grze w pasjansa z niespodzianką!

Ciesz się tą OGROMNĄ kolekcją gier w pasjansa!

Graj w dziesiątki gier w pasjansa w jednej ogromnej paczce!

Święta pasjansa - dopasuj 2 karty

Dopasuj 2 karty na 120 poziomach i wygraj zimowy turniej!

Zagraj w kilkanaście odmian pasjansa!

Mistrz 80 trudnych poziomów pasjansa!

Solitaire for Cash: Gra, w którą warto grać!

Solitaire Legend of the Pirates 2

Zostań prawdziwym piratem!

Setki poziomów czystej zabawy w pasjansa!

Solitaire Mystery: Four Seasons

Uratuj City of Magic Cards!

Solitaire Stories - The Quest for Seeta

Wyrusz w mityczną przygodę z pasjansa!

Odwiedź wiktoriańską Anglię!

Przeżyj wakacje tego lata w sezonie Solitaire Beach!

Egzotyczne wyprawy w sezonie Solitaire Beach! Idealny mecz na letnie wakacje!

Odkryj wyspy hawajskie!

Pasjans: Walentynki - dopasuj 2 karty

Gra karciana i historia miłosna!

Zagraj w setki gier w pasjansa!

Dowiedz się, jak grać w ponad 100 różnych wariantach pasjansa!

Graj masą pasjansa Spider lub stwórz własną wersję.

Konkurencyjny pasjans cierpliwości dla 1 lub 2 graczy.

Ucz się strategii lub po prostu graj za duże pieniądze!

Sprawdź swoje umiejętności w scenariuszach i turniejach Texas Hold Em.

Dzwoń, blefuj i stawiaj zakłady przeciwko milionom graczy!

The Far Kingdoms: Sacred Grove Solitaire

Wykorzystaj moc magicznych kart i odbuduj elfią wyspę!

Tri-Peaks 2: Quest for the Ruby Ring

Znajdź przeklęty pierścień rubinowy grając w pasjansa tri-peaks!

The True Detective ma nową sprawę - napad na bank!

Zagraj w ukochaną grę karcianą z ludźmi z całego świata!

Wykorzystaj swoje umiejętności UNO, aby rozwiązać zagadkę!

Zakręć kołami i zrób fortunę!

Przeżyj widoki i dźwięki prawdziwych automatów WMS!

Stań się tak bogaty jak Kleopatra lub Cezar!

Zagraj w 15 ekscytujących automatach z WMS i Reel Deal!

Zostań lepszym pokerzystą dzięki tej wspaniałej symulacji!

Rzuć wyzwanie graczom w trybie online, korzystając z własnej talii Yu-Gi-Oh.

Zombie-tastic Solitaire - zabawa dla całej rodziny!

Gra karciana to jakikolwiek rodzaj gry, w której jako główne narzędzie używa się kart do gry. Karty mogą być zwykłą talią 52-kartową lub 4-osobową lub mogą być unikalne w grze. Te gry rozgrywane są na całym świecie w wielu popularnych grach, takich jak euchre, poker i bridge, których warianty zależą od kultury.

Zazwyczaj gry karciane mają trzy wspólne cechy: rozdającego, graczy i same karty. Poza tym gry karciane mają ogromną różnorodność i mogą zaspokoić potrzeby graczy szukających relaksującego doświadczenia, interakcji społecznych, wyzwań intelektualnych, a nawet emocji związanych z podejmowaniem ryzyka.

Skąd pochodzą gry karciane?

Najwcześniejsza karta do gry pochodzi z IX wieku w starożytnych Chinach. Te karty były używane jako sposób na zabicie czasu. Data grania w karty w Europie jest nadal przedmiotem dyskusji, ale większość naukowców zgadza się, że pojawiły się około 1300 roku z Egiptu. Chociaż projekt był bardzo różny, ich użycie było bardzo podobne: zazwyczaj jako rozrywka, a czasem z zakładem na wynik gry.

Wraz z rozwojem gier karcianych, niektórzy zaczęli pojawiać się jako najpopularniejsi z pokerem, pasjansami i mostami na bardzo rozległej liście. Popularność pokera eksplodowała z powodu jego wykorzystania w grach hazardowych w kasynach, w Internecie i oglądanych w telewizyjnych konkursach, takich jak Poker Superstars, które zawierają odmianę pokera Texas Hold Em.

Solitaire to ogólne określenie gier karcianych, w których gracz gra sam i stał się bardzo popularny w XIX wieku w Europie, a później w Ameryce. Popularność pasjansa rozprzestrzeniła się, gdy Microsoft po raz pierwszy zawarł wersję Spider Solitaire w swoim oprogramowaniu Windows 3.0 na PC w 1990 roku. Od tego czasu pasjans stał się najpopularniejszą grą rozgrywaną na komputerze ze względu na jego włączenie za darmo w każdej wersji systemu Windows. .

Zawarliśmy poniżej główną listę najpopularniejszych gier karcianych. Jeśli odmiana gry w karty jest znana pod innymi nazwami, nazwy te są zawarte w nawiasach. Zamieszczamy również wszystkie gry, które mamy tutaj w DFG, które zawierają tę odmianę gry karcianej.

5 Card Stud - Jest to odmiana pokera, na którą należy zwrócić uwagę, że większość rąk poszczególnych graczy jest wystawiona na wzajemne działanie. Gra rozpoczyna się od wszystkich graczy, którzy umieszczają ante w puli, zanim otrzymają pierwszą kartę. Ta karta, potocznie zwana "dziurą, 9rdquo; jest zakryty i jest znany tylko posiadaczowi. Następnie odbywa się runda licytacji, w której każdy gracz może spasować lub zostać, dodając do puli. Wtedy każdy otrzymuje kolejną kartę, która jest odkryta i znana całemu stolikowi. Od tego momentu istnieje naprzemienny wzór obstawiania i rozdawania kart, dopóki wszyscy pozostali przy życiu gracze nie mają pięciu kart. Kiedy ostatnie zakłady zostaną sfinalizowane, wszyscy prezentują swoje karty własne. Którykolwiek gracz ma najlepszą rękę, wygrywa.

Bakarat - Jest to porównywana gra karciana, która zazwyczaj rozgrywana jest między bankierem a graczem. Celem obu stron jest osiągnięcie większego wyniku niż drugi, przy czym 9 jako najwyższy. Asy są warte 1 punkta za sztukę. Karty o wartości od 2 do 9 są warte ich wartości nominalnych. Wreszcie, 10, walety, królowe i królowie są warte zero. Ponadto wynik ręki jest równy wartości cyfry z prawej strony w sumie kart. Na przykład ręka składająca się z 5 i 2 będzie warta 7. Tymczasem układ z 9 i 4 będzie równy tylko 3, ponieważ ich suma wynosi 13.

Gra zaczyna się od obu graczy otrzymujących dwie karty. To, czy gracz lub bankier może zostać rozdany, trzeci, zależy od mnóstwa reguł losowania. Na przykład, jeśli gracz ma początkowy wynik w zakresie od 0 do 5, musi on narysować. Jeśli ma 6 lub 7, musi stać. Kiedy wszystkie możliwe losowania zostaną zakończone na końcu rundy, wygrywa ten, kto ma wyższy wynik.

Blackjack (21) - To bardzo popularna gra na całym świecie. Zawiera dealera, który ma przeciwników do ośmiu innych graczy, z których żaden nie współdziała ani nie gra przeciwko sobie. Celem graczy jest zdobycie wyższej sumy niż sprzedawca. Jednak nie mogą osiągnąć wartości wyższej niż 21. Królowie, królowe i walety są warte 10 punktów, podczas gdy asy mogą wynosić 1 lub 11.

Gra rozpoczyna się od rozdającego rozdającego dwie karty sobie i każdemu graczowi. Zazwyczaj wszystkie karty graczy są odkryte, a krupier ma jedno "hole9rdquo; to jest zakryte. Jeśli ktoś uzyska wynik 21 punktów, wówczas otrzyma wynik "blackjack9rdquo; i wygraj 1,5-krotność pierwotnego zakładu, o ile krupier nie zdobędzie go sam. Ci, którzy nie mają, mogą wybrać opcję "hit9rdquo; i otrzymasz kolejną kartę, lub "stand9rdquo; i pozostać tam, gdzie są, z obecnym wynikiem. Jako że wiele trafień może zostać pobranych zgodnie z życzeniem gracza, ale jeśli kiedykolwiek przekroczy 21, to jest to "bust9rdquo; i przegrywa automatycznie.

Kiedy wszyscy gracze zakończyli swoje działania, krupier podrzuca kartę z dziurką w górę. Jeśli jest to blackjack, wszyscy gracze przegrywają, minus ci, którzy sami mają 21. W przeciwnym razie dealer może wykonać tyle trafień, ile potrzeba. W przeciwieństwie do graczy, krupier jest związany zasadami domu i ma minimalną wartość do osiągnięcia, zanim może stanąć, co zwykle równa się 17. Kiedy krupier kończy, każdy gracz, który ma mniejszy wynik niż on traci rundę i ich zakłady , natomiast wygrywają ci, którzy mają większą wartość. Jeśli krupier dostanie popiersie, wszyscy gracze wygrywają.

Most (most kontraktowy) - To jest gra w podchwytliwe triki grane pomiędzy czterema osobami podzielonymi na dwie równe drużyny. Na początku wszystkie karty są rozdawane, więc każdy gracz ma w sumie 13 kart.

Kiedy to się skończy, rozpoczyna się faza aukcji. Gracze każdego miejsca licytują, aby zdecydować, jakie są warunki gry "contract9rdquo; będzie i kto zostanie wyznaczony jako deklarujący. Oferta składa się z liczby określającej, ile lew musi przekroczyć sześć, aby ta drużyna wygrała rundę, a także, który kolor będzie atutem, na który należy wygrać. Na przykład, jeśli wygrywająca licytacja to "5 diamentów", wówczas kontraktem tej drużyny jest to, że musi wygrać 11 lew z kartami diamentowymi jako atutem. Oczywiście, najlepsza drużyna licytująca będzie miała trudniejszy czas na wygraną, ale ma przewagę z deklarującym po swojej stronie.

Faza gry rozpoczyna się od gracza, który sprzeciwia się deklarującemu, który złożył jedną ze swoich kart. Który to nie ma znaczenia. Partner deklarującego, zwany manekinem, podąża za ujawnieniem wszystkich swoich kart. Wszyscy pozostali gracze muszą odłożyć kartę tego samego koloru, co lider; jeśli nie mają dopasowanego koloru, mogą zagrać dowolną kartę w ręce. Ktokolwiek gra w najwyższy atut, zdobywa określoną liczbę punktów dla drużyny, a którakolwiek z drużyn osiągnie 100 punktów, pierwsza wygrywa.

Canasta - To gra karciana oparta na rodzinie zasad remika. Zazwyczaj gra się między czterema osobami, ale dostępne są wariacje z udziałem dwóch lub trzech. Canasta jest rozgrywana przy użyciu dwóch talii 52-kartowych wraz z czterema jokerami, co daje w sumie 108 kart. Celem gry jest zdobywanie punktów przez "melding9rdquo; karty, które pasują do co najmniej trzech porównywanych razem kart. Różne układy są warte różnych ilości punktów, a Jokery warte są najwięcej na poziomie 50. Ten, kto zdobędzie najwięcej punktów po opróżnieniu swojej ręki, wygrywa.

Koncentracja (pamięć, pelmanizm, pekso, pary) - Jest to prosta, oparta na pamięci gra, często grana przez dzieci w celach rozrywkowych i edukacyjnych. Standardowa talia z 52 kartami do gry może być używana, ale w wielu przypadkach specjalnie zaprojektowane talie są przeznaczone do tej gry. Koncentrację można grać samemu, ale zwykle obejmuje co najmniej dwóch graczy.

Karty układa się twarzą w dół na powierzchni, zazwyczaj w czterech równych rzędach. Gra rozpoczyna się od jednego gracza, który przewraca dwie wybrane przez siebie karty. Jeśli pasują, może je odebrać i podjąć kolejną turę. Jeśli tego nie zrobią, karty zostaną odwrócone, a następny gracz kontynuuje. Gra toczy się tak, dopóki wszystkie karty nie zostaną odebrane. Ktokolwiek ma najwięcej w swoim posiadaniu na końcu, wygrywa.

Jeśli wykorzystywana jest standardowa talia 52 kart do gry, to do określenia par stosuje się rangę i kolor kart. Na przykład typowa czarna pałka pasuje do 5 pik, podczas gdy odpowiednikiem zwykle czerwonej królowej serc będzie królowa diamentów i tak dalej.

Most kontraktowy - Zobacz informacje o Bridge.

Crazy Eights - Jest to prosta gra, w którą można grać między co najmniej dwiema osobami. Wszyscy gracze otrzymują od pięciu do siedmiu kart, reszta jest układana twarzą w dół w stos. Górna karta zostaje przewrócona i umieszczona na stosie kart odrzuconych.

Celem wygranej jest usunięcie każdej karty z ręki. Gracz może odrzucić tylko wtedy, gdy ranga lub kolor karty pasuje do najwyższej karty na stosie kart odrzuconych. Jednak karty w rankingu 8 są dzikie; mogą być odtwarzane na dowolnej karcie, a gracz, który to robi, może zadeklarować nowy kolor, który będzie musiał wykonać następna osoba.

Cribbage (Six-Card Cribbage, Crib) - Jest to elastyczna gra przeznaczona głównie dla dwóch graczy, ale może obsłużyć do czterech partnerstw. Celem gry jest zdobywanie punktów, a zwycięzcą jest kto pierwszy osiągnie 121. Gra rozpoczyna się od rozdania każdemu z pięciu do sześciu kart. Stamtąd muszą wybrać cztery, które zatrzymają. Resztę odrzucamy, tworząc "crib.9rdquo; Stamtąd każdy gracz musi zagrać kartę; można użyć dowolnej karty, pod warunkiem, że ich łączna suma nie przekracza 31. Gdy cykl nie może już być kontynuowany, suma jest zerowana. Proces ten powtarza się, dopóki nikt nie będzie już więcej kart. Punkty są przyznawane za każdego gracza, któremu udało się wylądować dokładnie na lub w pobliżu 31 punktów.

Remis pokera - Jest to szeroki wariant pokera, w którym gracze mogą podejmować kroki w celu zmiany rąk. Istnieje wiele jego wersji, w tym 3-2-1 i Deuces Wild, ale Five-Card Draw jest najbardziej podstawową i powszechną. Po zakończeniu rund rozdania i licytacji wszyscy gracze mają szansę na ulepszenie swoich rąk. Robią to, odrzucając do trzech kart i zastępując je przez dealera. Druga runda licytacji następuje później. Gdy gracze, którzy przeżyją, pokażą swoje ręce, ktokolwiek ma najlepszy, wygrywa rundę.

Euchre - To jest gra w podchwytliwe triki grane między czterema osobami podzielonymi na dwie drużyny. Każdy gracz otrzymuje pięć kart. Wykorzystana jest talia 25, składająca się z jokera i kart od 9 do asa we wszystkich czterech kolorach.

Gra rozpoczyna się od wywołania atutu. Kadr wierzchniej karty na stosie remisowym jest domyślnie ustawiony, ale każdy gracz może go zmienić w razie potrzeby. Stamtąd każdy gracz musi zagrać kartę tego koloru; ktokolwiek gra w najwyższy atut, wygrywa dla swojego zespołu. Bez względu na to, która drużyna wygra trzy triki z pięciu pierwszych, wygrywa grę.

Wolna komórka - To jest gra w pasjansa. Różni się od większości tym, że każda gra może zostać wygrana, jeśli gra się poprawnie, choć w konsekwencji jest bardziej złożona. Karty są ułożone w osiem kaskad; cztery składają się z siedmiu kart, podczas gdy pozostałe cztery mają sześć. Nad nimi znajdują się cztery otwarte fundamenty i cztery otwarte komórki trzymające. Te ostatnie służą do przechowywania i oddzielania pojedynczej karty od góry każdej kaskady, zwykle w celu odblokowania bardziej istotnych kart. Celem gry jest wypełnienie czterech fundamentów kartami w naprzemiennych kolorach od najniższej do najwyższej rangi. Gry FreeCell na DFG - FreeCell Wizard, Pretty Good Solitaire, Najpopularniejsze Solitaire, Action Solitaire, BVS Solitaire

Gin Rummy (Gin) - Ta odmiana klasycznej remizy została zaprojektowana tak, aby grać szybciej niż oryginalny zestaw reguł. Gra się między dwiema osobami, z których każda otrzymuje po 10 kart. Pozostałe karty są kładzione zakryte jako stos, a górny przewrócony, aby wykorzystać go jako punkt wyjścia na stosie kart odrzuconych.

Celem obu graczy jest stworzenie układów z kartami, które mają. Jednego typu meld tworzy się, dopasowując co najmniej trzy karty o tej samej wartości do siebie, a drugi pochodzi z sekwencyjnego biegu co najmniej trzech kart w tym samym kolorze. Dodatkowo, gracze muszą zrobić, co mogą, aby zmniejszyć liczbę niezespolonych kart, zwanych "deadwood.9rdquo; Deadwood jest mierzony na wartości punktowej, a karty o wyższej wartości zapewniają więcej niż niższe.

W każdej turze gracz musi odrzucić jedną kartę i zastąpić ją inną ze stosu zapasów lub kart odrzuconych. To trwa tak długo, aż gracz ma mniej niż dziesięć punktów martwego drewna, w którym to przypadku może ona "knock.9rdquo; Ona następnie zdobywa punktację na podstawie różnych czynników.

Go Fish (Fish, Canadian Fish, Russian Fish) - Jest to prosta gra, w którą mogą grać co najmniej dwie osoby. Pięć do siedmiu kart rozdawane jest wszystkim graczom, podczas gdy reszta jest układana twarzą w dół, w stos lub w nierównomiernym rozlewie, często nazywanym basenem, stawem lub oceanem. Celem gry jest usunięcie wszystkich kart z ręki, albo poprzez dopasowanie ich lub wymianę z innymi.

Kiedy jest tura gracza, musi zapytać innego gracza, czy ma kartę, której potrzebuje, aby utworzyć mecz. Jeśli tak, musi mu to dać. W przeciwnym razie, ona tradycyjnie powie mu, aby "łowił ryby", a następnie musi dobrać kartę ze stawu. Za każdym razem, gdy gracze z powodzeniem dopasowują swoje karty, mogą wziąć kolejną turę.

Golf Solitaire - Ta gra nazywa się "golf9rdquo; ponieważ wymaga od gracza zdobycia jak najmniejszej ilości punktów. Z talii 52, 35 kart jest losowanych i rozmieszczonych w siedmiu stołach po pięć kart każda. Resztę wkłada się do sterty, która jest umieszczona obok fundamentu. Celem gry jest wypełnienie bazy tak wieloma kartami tableau, jak to możliwe. Gracz rozpoczyna od pobrania karty z tableau lub zasobu i umieszczenia go w fundamencie. Można tam umieścić dowolną kartę tabeli, pod warunkiem, że jest ona sekwencyjnie powiązana z najwyższą kartą fundamentową. Na przykład, jeśli fundacja obecnie pokazuje 6, wtedy 5 lub 7 będzie poprawnych. Jeśli gracz nie jest w stanie zagrać czegokolwiek, może wyciągnąć kolejną kartę ze stanu na "restart9rdquo; podstawa i idź dalej. Jednak karty zapasowe są ograniczone, a każda karta znajdująca się w fundacji pozostaje tam przez całą grę. Gry Golf Solitaire na DFG - Fairway Solitaire, BVS Solitaire

Serca (Dirty, Black Lady, Slippery Anne, Chase the Lady, Crubs, Black Maria) - Jest to dobrze znana gra, w której chodzi o to, aby uniknąć trików zawierających serca. Gra się między czterema niezależnymi osobami. Talia 52 jest podzielona między nimi równomiernie, więc każdy ma 13. Każda tura, wyznaczony lider zagrywa kartę, a wszyscy pozostali przy stole muszą podążać, grając kartą tego samego koloru, jeśli mogą. Jeśli nie, to zrobi to każda karta. Ktokolwiek ma najwyższą rangę, wygrywa.

Jednak kluczem do Hearts nie są triki; celowo gubi tych, którzy mają w sobie serca. Wszystkie karty w kolorze serca są warte jeden punkt karny, a królowa pik warta jest 13 punktów. Gra kończy się, gdy ktoś zdobędzie 100 punktów karnych. Ten, kto ma najniższą liczbę punktów w tym momencie, jest zwycięzcą.

Klondike Solitaire (Patience, Solitaire) - Jest to najczęstsza odmiana pasjansa i to, co ludzie zazwyczaj na niego mówią, gdy mówią "solitaire.9rdquo; Zawiera siedem tableau, każdy zbudowany z przyrostowo większą liczbą kart niż ostatnia; pierwsza tabela ma tylko jedną kartę, druga ma dwie, a siódma ma siedem. Wszystkie karty w tableaus są układane zakryte, z wyjątkiem najwyższych. Nad nimi znajdują się cztery fundamenty i stos do rysowania.

Celem gry jest umieszczenie każdej karty w fundamencie. Każda podstawa jest oddzielona kombinezonem i ułożona w kolejności rosnącej. Karty można przesuwać wokół tableau, budując je w porządku malejącym i zmieniając na przemian kolory. Na przykład, jeśli masz 7 kier, możesz umieścić tylko sześć trefl lub pik.

Królowie mogą zostać usunięci z tableau i przeniesieni do pustej przestrzeni, pod warunkiem, że tam została usunięta tablica. Karty ze stosu można sprawdzić i wykorzystać w razie potrzeby. Gry Klondike Solitaire na DFG - Pretty Good Solitaire, BVS Solitaire, Najpopularniejsze Solitaire, Action Solitaire

Nertz (Racing Demon, Pounce, Peanuts, Squeal) - Jest to szybka gra dla co najmniej dwóch graczy. Aby grać, każdy uczestnik potrzebuje własnej talii 52. Każdy gracz dzieli swoją talię na stos Nertz, stos odpadków, stos zapasów i cztery stosy pracy. Pomiędzy wszystkimi graczami jest wspólny obszar, w którym ustawiono fundamenty.

Celem każdego gracza jest przeniesienie każdej karty Nertza do fundacji. Odbywa się to w sposób podobny do Klondike Solitaire; fundamenty dzielą się według koloru i są budowane w porządku rosnącym, podczas gdy stosy robocze budowane są w porządku malejącym na przemian. Gra odbywa się w całości w czasie rzeczywistym, więc szybkość jest najważniejsza. Kiedy komuś udaje się opróżnić swój stos Nertza, tradycyjnie mówi: "Nertz! 9rdquo; Następnie odbywa się strzelanie, a ci, którzy mają mniej kart w stosie Nertza, zdobywają wyższe. Gra jest powtarzana, dopóki jeden gracz nie osiągnie uzgodnionej liczby punktów.

Old Maid (Black Peter) - Jest to gra karciana, która w dzisiejszych czasach jest dość popularna wśród dzieci. Choć często gra się przy użyciu znormalizowanych pakietów kart przeznaczonych do tego celu, wystarcza talia 52, jeśli jedna karta zostanie dodana lub usunięta. Ideą tego jest to, że musi istnieć jedna karta, zwana "Starą Pokojówką", której nie można połączyć z inną. Wszystkie karty są rozdawane pośród graczy; utrzymanie ich równomiernie rozłożonych nie jest wymagane.

Celem każdego gracza jest opróżnienie jego karty z kart przez dopasowanie ich do równej rangi. Gra przebiega zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a jeden z graczy wybiera losowo wybraną kartę z ręki innego gracza i dodaje ją do swojej własnej. Jeśli tworzy jakiekolwiek mecze, może je odrzucić. Gra kończy się, gdy tylko jeden gracz pozostaje w posiadaniu Starej Pokojówki. Ten gracz przegrywa.

Omaha - Wariant pokera, który pojawił się w latach 80. Gra rozpoczyna się, gdy każdy gracz otrzymuje cztery "hole9rdquo; karty znane tylko im. Następnie na stole odkrytych zostanie pięć kart wspólnych, każda z osobną rundą licytacji. Gdy nadejdzie ostateczna rozgrywka, wszyscy pozostali gracze odkrywają swoje karty i układają ręce, używając dokładnie dwóch swoich dołków i dokładnie trzech dostępnych kart wspólnych. Ktokolwiek ma najlepszą rękę, wygrywa pulę.

Pai Gow Poker - Ten wariant pokera wywodzi się z chińskiej gry w domino, Pai Gow. Zawiera typowe rozdania pokerowe, ale w przeciwieństwie do pokera, polega na tym, że krupier przeciwstawia się głównie niezależnym graczom. Każdy gracz otrzymuje siedem kart, które należy podzielić na dwie ręce. Jedna składa się z pięciu kart, a druga z dwóch. Zazwyczaj ta pierwsza musi mieć wyższą wartość niż ta druga. Kiedy wszyscy gracze zakończą układanie rąk, muszą położyć je zakryte i czekać, aż krupier złoży własną rękę. Kiedy skończy, wszystkie ręce są odsłonięte i porównane z krupierami. Ci, którzy mają lepszą wygraną ręki i są odpowiednio wynagradzani.

Pinochle (Binocle, Pinocle, Penuchle) - Jest to gra, w którą można grać od dwóch do czterech osób. Stosuje się talię złożoną z 48 kart, która składa się z dwóch kopii każdej z kart od 9 do asa we wszystkich czterech kolorach. Po tym, jak każda karta zostanie rozdana wszystkim obecnym graczom tak równo, jak to możliwe, rozpoczyna się runda licytacji. W tej rundzie gracze licytują liczbę punktów, które według nich wygrają podczas rundy. Ten, kto postawi najwyższą stawkę, staje się deklaratorem, który wymienia atut i odgrywa pierwszą lewę.

Po zakończeniu aukcji gracze omijają niektóre ze swoich kart i rozpoczynają proces łączenia, lub tworzą zwycięskie kombinacje z ich kartami. Żywe meldunki obejmują zdobywanie czterech rodzajów, pięć kart w kolorze atutowym lub po prostu króla i królową. Każdy gracz zarabia punkty na podstawie swoich układów, z niektórymi układami wartymi więcej niż inni.

Następnie następuje runda trick-taking. Zaczynając od deklarującego, zostaje ustanowiona karta. Wszyscy gracze, którzy za nią pójdą, muszą wtedy zagrać kartę pasującą do koloru atutowego, jeśli to możliwe. Ktokolwiek gra w kartę o najwyższym rankingu, wygrywa lewą i zbiera wszystkie karty. Po rozegraniu wszystkich dwunastu rund tricków, gracze zdobywają więcej punktów na podstawie kart, które udało im się zebrać. Ktokolwiek zdobył najwięcej w trakcie gry, wygrywa.

Jeśli deklarujący osiągnie wynik większy lub równy ilości, którą licytował, wtedy wygrywa ten punkt łącznie nad tym, co zarobił na swoich sztuczkach i układach. Z drugiej strony, jeśli mu się nie uda, nie zdobędzie żadnych punktów i przegrywa grę.

Pyramid Solitaire - Jest to trafnie nazwana gra w pasjansa, w której karty układają się w przypominającą piramidę tableau. Istnieje siedem rzędów kart, które stopniowo się zmniejszają, a najniższy składa się z siedmiu kart, a najwyższy rząd ma tylko jeden. Każda karta nie używana w piramidzie jest umieszczana w magazynie. Celem gry jest przesunięcie wszystkich kart w piramidzie do fundamentu. Aby to osiągnąć, odkryte karty muszą być dopasowane w taki sposób, aby ich suma wyniosła 13. W tym względzie, jeśli zarówno 10, jak i 3 są dostępne, można je usunąć. Królowie również mogą zostać usunięci, ponieważ same są równe 13. Dodatkowo, karty w magazynie mogą być użyte do utworzenia meczu z kartą piramidy. Wygrywanie gry w pasjansa piramidowego jest bardzo trudne. Dlatego popularnym wariantem jest utrzymywanie wyniku na podstawie ilości usuniętej piramidy i częstotliwości przechodzenia zapasów. Gry Pyramid Solitaire na DFG - BVS Solitaire

Rook (Christian Cards, Missionary Poker) - Jest to gra podstępna, która zazwyczaj jest grana specjalnie przygotowaną talią składającą się z 57 kart. Karty w tej talii są uszeregowane od 1 do 14 i podzielone na cztery osobne kolory: czerwony, zielony, czarny i żółty. Ostatnią kartą w talii jest tytułowa wieża.

W grze Rook wszystkie karty w rankingu 2, 3 i 4 są usuwane. Wszystkie karty są równomiernie rozłożone na graczy i do "Gniazda Rook9squo" w centrum obszaru gry. Następuje runda licytacji, w której każdy z graczy prosi o nadanie nazwy kolorowi atutowemu.

Podobnie jak w przypadku większości gier zręcznościowych, gra przebiega z jednym graczem układającym kartę, podczas gdy wszyscy inni podążają za kartami tego samego koloru, jeśli mogą. Ten, kto zagrał najwyższą kartę atutową, wygrywa lewę i zbiera wszystkie używane karty. Sama wieża jest najsilniejszą kartą w talii, zdolną do wygrania każdej sztuczki, na której jest rozgrywana.

Kiedy wszystkie możliwe sztuczki zostały rozegrane, gracze są oceniani na podstawie tego, co zrobili. Gra powtarza się, aż jeden gracz zgromadzi 300 punktów.

Ciekawy - To jest podstawowa edycja dla całej rodziny gier. Na początku każdy gracz otrzymuje od sześciu do dziesięciu kart, w zależności od liczby zaangażowanych osób. Aby wygrać, gracz musi opróżnić swoją rękę, łącząc ze sobą podobne karty. W Remiku są dwa rodzaje układów: sekwencje i grupy. Sekwencja składa się z co najmniej trzech kart tego samego koloru ułożonych w kolejności. Tymczasem grupa składa się z kilku kart o identycznej randze. Po pomyślnym zgraniu kart układane są odkryte na stole. Dodatkowo, gracze mogą również "zwolnić" przynajmniej jedną kartę w ręce. Odbywa się to poprzez dodanie karty na rękę do meldunku, który został umieszczony na stole. Należy zauważyć, że układów tabeli nie można zmieniać w żaden inny sposób.

SKIP-BO - Jest to komercyjny wariant Spite i Malice, który używa własnej specjalistycznej talii. Ta talia zawiera łącznie 162 karty, z dwunastoma kopiami kart o numerach od 1 do 12 i osiemnastu "SKIP-BO9rdquo; dzikie karty. Każdy gracz zaczyna od 30, a reszta odkłada się jako zwykły stos remisowy. Celem gry jest budowanie stosów przy użyciu każdej karty, która jest trzymana i rysowana. Pale budowlane są budowane sekwencyjnie od najniższego do najwyższego i mogą być uruchamiane tylko z 1 lub SKIP-BO. Pierwszy gracz, który zużyje cały swój osobisty zapas kart, wygrywa.

Pik -To jest oparte na partnerstwie granie między czterema osobami. W przeciwieństwie do większości gier tego typu, istnieje tylko jeden atut: tytułowy pik. Po tym, jak wszyscy gracze otrzymają po 13 kart, rozpoczyna się aukcja, w której gracze licytują liczbę lew, którą ich drużyna chce wygrać. Istnieją dodatkowe zasady licytacji w pikach; najbardziej godne uwagi jest to, że każdy musi złożyć jakąś ofertę. Jednak ktoś może licytować "zero, 9rdquo; co równa się zerowym sztuczkom; niesie to premię, jeśli się powiedzie, a kara nie powiedzie się.

Sztuczki są rozgrywane w zwykły sposób, a każda osoba musi zagrać kartę opartą na pierwszym kolorze. Ktokolwiek gra w kartę o najwyższym rankingu, wygrywa. Karty pik nie mogą być prowadzone, dopóki ktoś "nie złamie pik", czyli wtedy, gdy zagrywa się pik, ponieważ gracz nie może dopasować bieżącego koloru do triku.

Obie drużyny są punktowane, gdy wszystkie triki zostały rozegrane. Jeśli zespół złożył ofertę, otrzymuje dziesięciokrotny wynik pierwotnej oferty. Jeśli drużyna przegra, traci tyle samo punktów. Pomyślne i nieudane Oferty zerowe zyskują i tracą odpowiednio 100 punktów.

Prędkość - Jest to gra zrzucana dla co najmniej dwóch osób. Gracze otrzymują 20 kart na początku; Pięć idzie do ich rąk, reszta służy do osobistych zapasów. Pierwsza karta w magazynie jest używana jako punkt wyjściowy dla fundacji i można grać tylko kartami ręcznymi, które są do niej przylegające sekwencyjnie. Na przykład, jeśli najwyższą kartą fundamentową jest 8, można na nią umieścić 7 lub 9. Jeśli gracz ma mniej niż pięć kart w ręce, może wyciągnąć więcej kart ze swojego stolika, dopóki nie osiągnie tego minimum. Zwycięzca Speeda jest pierwszym graczem, który z sukcesem wyczerpuje wszystkie karty znajdujące się w jej ręce i magazynie.

Pasjans Pająk - To trudna gra w pasjansa, w której używa się dwóch talii. 54 karty są ułożone w dziesięć tablic, z których cztery zawierają sześć kart, podczas gdy pozostałe sześć ma po pięć. Pozostałe 50 wejść w twoją rękę. Taborety są budowane w porządku malejącym bez względu na kolor. Jeśli nie można wykonać żadnych ruchów, gracz może wybrać dziesięć kart i dodać je na wierzchu każdej tabeli. Punkty są otrzymywane za każdy ukończony układ sekwencyjny od króla do asa. Gry Spider Solitaire na DFG - Spider Wizard, najpopularniejszy pasjans

Spite and Malice (Cat and Mouse) - Ta gra jest jak konkurencyjna, wieloosobowa wersja pasjansa. Stosuje się dwie do trzech talii 52. Każdy gracz otrzymuje 26 kart, które służą do utworzenia stosu bramkowego. Pozostałe karty tworzą zwykły stos do wyciągania dostępny dla wszystkich graczy. Tworzy się także do czterech stosów gry, z których wszystkie są podobnie udostępniane i niezbędne do pozbycia się kart celów. Każdy stos może zostać otwarty tylko z asem i zbudowany w górę, dopóki nie zakończy się z królową. Po tym, stos zostanie usunięty. Gracze mogą również utworzyć maksymalnie cztery osobiste stosy kart odrzuconych. Gdy gra się rozpocznie, gracze dobierają ze stosu, by dać sobie pięciokartową rękę. Podczas swojej tury gracz może wykonać tyle ruchów, ile to możliwe, z tego, co aktualnie ma do dyspozycji. Kiedy nie można już grać, jego kolej kończy się. Pierwszy gracz, który wyda każdą kartę ze swojego stosu, wygrywa. Gry na DFG - Net Spite i Malice

Texas Hold 'Em (Hold' Em, Holdem) - Jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej popularnych odmian pokera dzisiaj. Dwie karty prywatne są rozdawane wszystkim graczom, a pięć kart wspólnych jest układanych odkrytymi na stole. Rundy licytacji występują między każdą oddzielną transakcją; gracze mogą zostać, podnieść swoje zakłady lub spasować i zmniejszyć straty. Z siedmiu kart, które każdy gracz ma do dyspozycji, tworzą się pięciokartowe ręce. Ktokolwiek pokazuje najlepszą rękę podczas seansu wygrywa wszystkie pieniądze w puli. Gry na DFG - PokerTH, Governor of Poker, Governor of Poker 2, Poker Superstars III

Tri Peaks (Three Peaks, Tri Towers, Triple Peaks) - Jest to edycja pasjansa, w której karty układa się w przypominające góry tablice. 18 kart składa się, tworząc trzy sąsiadujące ze sobą piramidalne struktury po sześć kart. Pod piramidami dziesięć kart umieszczonych jest odkrytymi w rzędzie. Pozostałe 24 są używane jako zapas, a górna karta służy jako punkt wyjścia dla fundacji. Celem gry jest przesunięcie każdej karty w tableau do podstawy. Można to zrobić tylko wtedy, gdy karta tableau jest o jeden stopień wyżej lub niżej niż najwyższa karta stosu odpadów. Jeśli nie można wykonać ruchu, można wyciągnąć kartę ze stanu zapasowego, aby utworzyć nowy "punkt startowy". Gra kończy się, gdy kurs będzie suchy. Gry TriPeaks na DFG - Ancient TriPeaks, BVS Solitaire

ONZ - Jest to popularna gra karciana, która wykorzystuje własną specjalistyczną talię 108 kart. Karty są dostępne w czterech kolorach, w tym czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym, i są w rankingu od 0 do 9. Na początku gry każdy gracz otrzymuje siedem kart, a reszta zostaje ułożona na stosie kart. Górna karta służy do rozpoczęcia gry na stosie kart odrzuconych. Aby wygrać, gracz musi całkowicie opróżnić swoją rękę. Może odrzucić kartę, jeśli pasuje do najwyższego na stosie kart odrzuconych pod względem rangi, etykiety lub koloru. Jeśli nie można zagrać karty, musi on dobrać kolejną kartę w tej turze.

Oprócz liczb, istnieje również asortyment kart, które powodują efekty specjalne podczas grania. Należą do nich "Reverse, 9rdquo; który może zmienić cykl zwrotów graczy z kierunku zgodnego z ruchem wskazówek zegara na przeciwny do ruchu wskazówek zegara i odwrotnie, "Skip, 9rdquo; która przeskakuje przez kolejną kolejkę gracza, oraz "Draw Two", która zmusza kolejnego gracza do dobrania dwóch kart. Istnieje również kilka różnych dzikich kart; jedna jest normalną odmianą, którą można grać na dowolnym kolorze, który deklaruje użytkownik, podczas gdy druga wymaga, aby następny gracz losował cztery karty. Gdy gracz ma tylko jedną kartę w posiadaniu, musi powiedzieć: "Uno.9rdquo; Każdy gracz przyłapany na niepowodzeniu musi dobrać dwie karty w swojej następnej turze.

Wojna - To bardzo prosta gra, która jest dość popularna wśród dzieci. Standardowa talia kart jest tasowana i podzielona równo między dwóch graczy, którzy następnie układają swoje stosy zakryte na powierzchni. W każdej turze gracze obalają swoją najwyższą kartę. Ktokolwiek ma wyższą rangę, wygrywa "bitwę, 9rdquo; roszczenia obie karty i umieszcza je na dole stosu.

Kiedy dwie karty remisują, "war9rdquo; jest wywoływana. Każdy gracz kładzie trzy karty zakryte, a następnie wybiera jeden, który ma zostać odwrócony. Ten, kto przewróci kartę o wyższej wartości, wygrywa wojnę i żąda wszystkich użytych w niej kart. Jeśli jest inny remis, proces powtarza się, aż zostanie rozstrzygnięty zwycięzca.

Gra kończy się, gdy jeden gracz bierze wszystkie karty i wygrywa.

Wist - Jest to rozgrywana między drużynami gra w podchwytliwe triki pomiędzy czterema osobami. Wszyscy gracze otrzymują 13 kart, z których ostatnia jest używana jako atut. Stamtąd każdy musi zagrać kartę pasującą do koloru atutowego, pod warunkiem, że posiada ten kolor. Ktokolwiek gra w kartę o najwyższym rankingu, wygrywa. Po rozegraniu wszystkich 13 trików, drużyna, która zdobyła najwięcej punktów powyżej sześciu, otrzymuje punkt. Gra jest powtarzana, dopóki jedna drużyna nie zdobędzie pięciu punktów, wygrywając grę.

Pasjans Yukon - Jest to wariant pasjansa, który ma wiele zalet w Klondike Solitaire. Ma podobną konfigurację i ten sam cel. Różnica polega na tym, że nie ma stosu zapasów do wyciągnięcia; wszystkie karty są ułożone w tableaus. W związku z tym wszystkie tableau oprócz lewej mają dodatkowe cztery karty w porównaniu do Klondike Solitaire, z których wszystkie są początkowo odkryte. Celem wygranej jest przeniesienie każdej karty na jedną z czterech fundamentów. Fundamenty są budowane od asa do króla i oddzielone od koloru. W międzyczasie stoły można budować tylko na przemian. Gry Yukon Solitaire na DFG - BVS Solitaire

Dostępne są gry karciane dla wszystkich grup wiekowych i zainteresowań. Dla małych dzieci istnieją gry karciane, które mają również na celu nauczenie ich podstawowych umiejętności, takich jak matematyka, zwiększona pamięć, pisownia lub identyfikacja wizualna.

Wraz ze wzrostem poziomu wiekowego gracza, gry karciane mogą stać się bardziej skomplikowane i zaangażowane, wymagające umiejętności pamięci, strategii, szybkiego podejmowania decyzji i natychmiastowego rozpoznawania zdolności do wygrania. Na przykład Bridge jest uważany za wysoce intelektualną grę karcianą wypełnioną strategią i wyzwaniem, a konkursy na poziomie eksperckim odbywają się na całym świecie. Aby stać się ekspertem w grach takich jak Hearts i BlackJack, gracze muszą nauczyć się "liczyć karty", która polega na zapamiętywaniu, które karty zostały już rozegrane, aby podjąć decyzję, która maksymalizuje szanse na sukces.

Niektóre gry karciane przemawiają do tych, którzy po prostu chcą szybkiej gry. Runda w blackjacka może zająć tylko kilka sekund z typową grą pająka pasjansa, która zajmuje tylko kilka minut.

Niektóre popularne gry karciane ułatwiają grę osobom w różnym wieku i różnych umiejętnościach. Gry takie jak Uno pomagają młodym ludziom lepiej zrozumieć liczby i kolory, podczas gdy dorośli gracze mogą opracowywać strategie wygrywania.

Odmiany Solitaire, takie jak Spider Solitaire i Free Cell, a także gry internetowe i karty komputerowe, przemawiają do graczy, którzy woleliby grać samodzielnie.

Niezliczone odmiany gier karcianych oferują coś dla każdego rodzaju graczy, bez względu na to, czy szukasz rozrywek, edukacji, interakcji społecznych, rozwoju pamięci czy po prostu chcesz spędzić czas.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

23 − 22 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map